Maticnjaci za rasad Jagoda

Hvala Jokeru i Majalovaa. Interesuje me gde mogu povoljno kupiti ove kontejnere za pravlenje kontejnerskih sadnica. Koja je njihova cena?
 
Kontejnere od 42 rupa nisam nasao za ispod 80 dinara po komadu. A case 7x6,5x6,5 - 1 dinar po komadu.
Mislim da su ovi kontejneri skupi, ako neko zna gde ima jeftinije neka napise.
 
U pravilu su vam plasticni dosta jeftiniji od stiropora tako da kod nas se u RH moze naci plasticne po 4 kn a stiroporske po 8 kn , jedna kuna vam je oko 15 dinara.
 
To je dosta povoljnije nego ovde. Ja sam pre par godina plaćao 65 din dok je evro bio ispod 100, tako da sumnjam da će biti jeftiniji od tih 80 din. Ali po meni su mnogo bolji od tih čaša. Koliko vremena ti treba da te čaše napuniš, pa posle manipulacija njima, pa skladištenje.... Kontejneri jesu skuplji ali po meni su bolja varijanta a mogu ti trajati par sezona bez problema ako malo pripaziš prilikom rada

Ovde je bilo reči o kontejnerima, pa da nastavimo tamo, koga zanima.... da ne širimo temu

http://poljoinfo.com/showthread.php?958-Kontejneri-za-rasad
 
da li neko ima asiu,roxanu, albu zelene živice na prodaju, ne veću količinu od 1000 komada za prolećnu sadnju?
 
Zanima me kada pikiram stolone u kontejner sa zemljom,da li se samo vrh stolona NASLONI na zemlju i pricvrsti zicom u obliku slova u,ili se vrh stolona ZABODE malo u zemlju?
 
Evo nekih slika, mada mi je ovo prvi put a rezultat cemo videti u maju.
rji3b7.jpg
Sadnice sam postavljao u kupovni supstrat cini mise daje bijo izraelski supstrat. Postavljao sam ih u case 5 malo me je skuplje izaslo al dobijo sam sadnice sa vecim korenom i sa vise supstrata su postavljane u samu zemlju. Zalivane su odma u startu sa Aktara,13-40-13,Dional,Prestige u prvom zalivanju. Drugo zalivanje Ridomil, Kelpak. Trece zalivanje Kelpak,13-40-13 po potrebi insekticid islo se folijarno. Pred iznosenje Kvadris+Kelpak folijarno. Po zasadjivanju kroz kap po kap islo se sa prihranom 13-40-13 negde oko tri puta i naravno po potrebi se zalivala.
Post je spojen: [time]1300835282[/time]
_________________________________________________
2w539jt.jpg
i odgore sam postavijo mrezu zasencijo sam je zbog jakog sunca.
Mozes mi samo reci koliko si cega stavio na koliko litara vode???
 
Al rano da sad secem i pikiram zivice za sadnju tamo u avgust?
Posto mi je jedna sorta poprilicno napustala zivice i bas su veliki.
 
Nije , samo ako imaju na sebi male zilice bar 5 mm onda ih sjeci i pikiraj , a mozes i da stavis posude kraj jagoda pa pikiras da ne sjeces biceve vec samo ga pruzis u posudu.
 
Ma uhvatili su se bas dosta za zemlju. Pa planiram da ih cupam i secem i sadim kuci. Posto su mi jagode na njivu pa malo nezgodno za polevanje svaki dan..
 
Evo da sada pokazem postupak pravljenja sadnica za jagode (zelene sadnice).


Tu je par slika , uglavnom ide ovako , odaberete stalone koji su poceli da pustaju zilice , odsjecete listove tako da ostane samo glava i korjencici , napunite posude zemljom i utisnete malo stalon u zemlju zajedno sa zilicama , i pricvrstite ga sa zicom u obliku slova V da se ne pomjera iz zemlje , ja ovdje imam bazen mali u kom je voda i sve posude slozim na 24 sata u vodu da zemlja dobro upije vodu u sebe , to ponavljam svakih par dana zavisno o potrebama , ako ima dovoljno vlage staloni ce se ukorjeniti i izrast ce mlada jagoda.
kojih su dimenzija otvori u ovim posudama?
 
Da li je tacno,kao sto tvrdi mile iz atp,da ovako proizvedene sadnice rasadjivanjem nemogu da daju rodni potencijal kao frigo sadnice(kaze da u holandiji je standard da svi uzimaju iskljucivo samo frigo sadnice)?
 
Da li je tacno,kao sto tvrdi mile iz atp,da ovako proizvedene sadnice rasadjivanjem nemogu da daju rodni potencijal kao frigo sadnice(kaze da u holandiji je standard da svi uzimaju iskljucivo samo frigo sadnice)?

idi na youtube - gajenje jagode u holandiji i vidi koje sadnice uzima čovek koji ima 28 hektara jagode. A pitaj Mileta što je frigo 0.2 evra i koliko je u Poljskoj
 
Da li je tacno,kao sto tvrdi mile iz atp,da ovako proizvedene sadnice rasadjivanjem nemogu da daju rodni potencijal kao frigo sadnice(kaze da u holandiji je standard da svi uzimaju iskljucivo samo frigo sadnice)?

Nikako ne moze da bude ta sadnica losija , puno je skuplja za proizvodnju i zahtjeva dosta vide prostora ali je po kvaliteti puno iznad , cak i ako da kolicinski isto roda kao i frigo , a dade i vise , daje puno krupnije plodove od frigo zivica , veci je postotak primanja , ima bolje razvijen korjenov sistem , nema onog prelaznog perioda kao kod frigo zivica gdje biljka 7 do 10 dana treba da se pocne uziljavati kako bi krenula sa rastom i tako redom , jedina prednost frigo je sto ih mozes saditi kada zelis jer su uvjek dostupni , i cvjetaju 20 dana nakon sadnje dok zeleni zivic naj cesce nece cvjetati iste godine kada je proizveden ili ako cvjeta bit ce to veoma kasno u jesen i veoma malo cvjeta , ali zato iduce godine imas jagode velicine kokosijeg jajeta i krupnije.
 
Nazad
Vrh