Massey Ferguson

Znam kako funkcionise "DINASIFT" menjac i da ima 32+32 brzine npr. kod maseja 6180 a dali moze neko da mi objasni kako funkcionise "POVERKONTROL" npr. kod 6270 i koliko ima brzina ili je to vario menjac kao kod fenda
 
[h=1]Massey Ferguson traktorok, kombájnok és bálázók 0% kamattal, 25% kezdőrészlettel![/h]e kad cemo mi doziveti da imamo ovakve uslove za kupovvinu kao u Madjarskoj,25% ucesce rok otplate 3 godine i bez kamate
 
Pozdrav kolege, postavio sam slike ovog maseya 595, 79.god. 8000 rh, cijena mu je 6000 evra, pa me interesuje Vase misljenje o tom traktoru, koji na oko izgleda sasvim dobro, ali sta su mu prednosti i mane neznam pa ako ko ima kakvih iskustava...? Hvala unapred. Zna li ko sta o ovoj masini?

Pitalo je za njih još nekoliko ljudi ranije na temi, mana mu je uglavnom veličina jer je to baš veliki, glomazan traktor, koristi velike gume (naprijed 12.4-28", nazad 16.9-38"), nije baš okretan i spor je u transportu. E, prednost je što je težak i ima strašno mnogo snage, može da potegne čudo jedno, veoma moćna hidraulika. Za potrošnju ne znam ali vjerovatno hoće da popije dosta, ipak je to 88KS. Dijelova za motor i ostalo ima vani, cijene su onako prilično jake, glavni problem je mjenjač, tu je do dijelova malo teže doći i skupi su. Bilo kako bilo, to je jako predimenzionisana mašina i nije je lako ni pokvariti ili polomiti ako se koristi kako treba. Da je mator, mator je ali zavisi šta je radio i kako je održavan, sati su vjerovatno pravi. Gume su mu još upotrebljive (a one su u njegovom slučaju jako velika investicija) a cijena je, prema slikama (djeluje dosta dobro s obzirom na godine) veoma povoljna. Treba računati da moraš imati priključke za njeg, njemu treba najmanje 2x16" plug (zavisno od zemljišta naravno) kao i drugi veliki priključci. Imao sam prilike isprobavati jedan (bio je na PIK, prodavan je u Orašju) ali mi je bio relativno veliki a i stanje je bilo sumnjivo (cijena je bila 13.000KM).
 
tom massey-u 595 je mjenjac mana, moj jedan susjeda ga ima i vec su ga tri puta morali cijelog rastepat sad neznam dal je tolki problem u majstoru ili traktoru
 
Da je neko imao iskustva sa time verovatno bi ti odgovorio da sada.Obrati se clanu Panonstib on ce verovatno znati da ti da neki odgovor.
 
Znam kako funkcionise "DINASIFT" menjac i da ima 32+32 brzine npr. kod maseja 6180 a dali moze neko da mi objasni kako funkcionise "POVERKONTROL" npr. kod 6270 i koliko ima brzina ili je to vario menjac kao kod fenda
Vario mjenjač nije..

Povercontrol je mjenjač koji ima reverzer s lijeve strane volana i na njemu ima + i - brzine..
A ima još i mjenjač s desne strane..
 
Vidis da ipak neko ima iskustva sa tim traktorima.Ipak su kod komsija MF vise zastupljeni nego kod nas.:ppozdrav:
 
Evo sta kazu za power control:

Zakacen na levoj strani table omogucava vozacu da promeni pravac, prilagodi brzinu (gore, dole) i da odabere 'active stop' i to sve levom rukom dok desna ruka ostaje slobodna da rukuje drugim funkcijama.
 
http://www.konedata.net/Traktorit/MF6260.htm

grubi prijevod sa finskog glasi: Prijenos je poznato 32 +32- brzina Dynashift, koji je sada brzi prekidač i ruke prekidač spojen na unazad poluge.Pametan rješenje je generalizirati bilo kojeg razloga ostali traktori.

dakle to je jos uvijek dynashift mjenjac, 32x32, samo sto se poweri saltaju na rucici reverzora a nema vise posebne rucice za to..
 
Nazad
Vrh