Massey Ferguson

Hvala, ali katalog je već skinut sa neta , potrebno je još uputstvo.
 
Radi li ti dobro ručna kočnica i ima li tu kakvih problema?

rucna kocnica? ispravna je. samo ju nemozes lagamo dozirati nego kad primi odmah zablokira kotace ali tako je od kako je traktor kupljen. zasto mislis da bi to bilo?

sto se tice propadanja kocnice, imao sam takve probleme na oba mf-a.
negdje gubi ulje u sistemu. kada duze stoji propadne a nakon sto se napumpa dobro je dok opet ne parkiras na duze vrijeme.
na 3050 sam gubio i kvacilo. na kraju smo nasli da je ispod haube kod sajbe lajtung derao o nesto i napravila se rupica te je tamo gubio ulje.
 
zato što ako ručna nije u redu može da proizvodi zvukove ili zveckanje i da se njene lamele nastave vrtjeti neko vrijeme . Inače lakše je uraditi generalnu nego popraviti ručnu.
 
Često sam posudjivao poteznice od IMT-a tek danas sam skontao da mi još bolje odgovara poteznica od mog Štore-.Nije baš idealna po širini ali rupe i bolcnovi dobro pašu.
18m711.jpg
 
Spasoje šta bi sa propadanjem kočnica , živo me zanima , ko da si izbaksuziro , i meni se to desilo . nekad davno mi je bilo par puta ali se brzo povratila , a danas nešto nije htjela . Doduše nisam nešto ni puno pokušavao ali propada skoro do poda. Izgleda da je neka zaraza.
 
Danas natovario kuk. pa u pon ili utorak vozim30km.. Zasad ništa ne preduzimam.Koči ali na dnu.:ppozdrav:
 
Evo ja riješio trentno propadanje kočnica. Ozračio sam gore na glavnom kočionom , i to samo na jednom a ima dva. Nije to ni neko ozračivanje nego samo popustio jedan holender par puta malo stisko kočnicu i stego , odma se digla pedala. Mislim da je razlog bio manjak ulja par litara pa ušlo zraka gore , a razlog manjku zezanje sa vučnom tanjiračom i prosipanje.
 
Evo da osvežimo malo temu...
svega011.th.jpg
[/URL][/IMG]
svega012.th.jpg
[/URL][/IMG]
dscf0122d.th.jpg
[/URL][/IMG]
dscf0119u.th.jpg
[/URL][/IMG]
dscf0122d.th.jpg
[/URL][/IMG]
dscf0128j.th.jpg
[/URL][/IMG]
dscf0126g.th.jpg
[/URL][/IMG]
dscf0127qc.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Kad spomenu ule pa i kod mene je malo ispod minimuma, malo šipka dohvati vrhom pa možda i kod mene zato hvata traka. ,jer su kočnice bile visoke sve dok nije pao nivo ulja.Moram dosuti .
 
Pozdrav kolege, postavio sam slike ovog maseya 595, 79.god. 8000 rh, cijena mu je 6000 evra, pa me interesuje Vase misljenje o tom traktoru, koji na oko izgleda sasvim dobro, ali sta su mu prednosti i mane neznam pa ako ko ima kakvih iskustava...? Hvala unapred. Zna li ko sta o ovoj masini?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh