Massey Ferguson

Veruj mi da je sve to kao novo,jedna lamela je izgleda imala ris na spoljnjoj strani i ona je izgleda napravila sav rusvaj
 
Sta bese ova lampa znaci,nivo ulja u menjacu ili pritisak na pumpi u menjacu
20161214_112654.jpg

Ta lampica je isto i kod mene u kombinaciji sa trouglom se upalio jednom kad sam orao po mrazu ali se više nije ponovio. Sad šta može biti ne znam a sve radi normalno nisam primetio ništa u radu. Moguće da je bio gusto ulje ili ima nečeg u filteru, ali ne moguće da se već napunio jer sam menjao pre 350rč.
 
Ta lampica je indikator za dva senzora. Jedan je senzor zaprljanosti filtera hidraulike, a drugi je senzor malog pritiska napojne pumpe. Ta dva senzora su povezana paralelno. Ako se skine konektor sa senzora zaprljanosti filtera i lampa se ugasi prljav je filter. Zaprljanost filtera je veliki problem jer onda prljavo ulje ide preko bajpasa direkt u pumpu.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko kolika je max brzina 6140, ima li vise varijanti? Gledo sam jednog i max ide 29,9 uvezen iz francuske.
 
Kako kad moj same dosao iz fr i ide 40km/h

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Вероватно су их откључали, као што је један мој пријатељ узео 3120 масеја, који је био лимитиран на 30км, па му је мајстор откључао да иде 40..Мој кејс иде 30, а они који су рађени за швабију и друге европске државе иду 40км/ч...Како то...
 
Има неки соленоид испод кабине, колко ми је познато и он се преспоји, бар су тако том мом пријатељу урадили. Е сад који је немам благе везе, јер нисам загледао на његовом трактору. Исто тако и код мене има на кејсу један вишка, који изгледа да је управо та блокада, али не бих ништа да прчкма па да направим неко њеста звог тих 10км/ч више...
 
tako je meni palio lampice i stajao,ali niko mi nije odgovorio na forumu sta je,i resio sam sam palio mi je i kad sam stavio nove filtere i ulje,ali je problem bio busan hladnjak od ulja i gubio i ulje i pritisak kad se ugreje...
 
tako je meni palio lampice i stajao,ali niko mi nije odgovorio na forumu sta je,i resio sam sam palio mi je i kad sam stavio nove filtere i ulje,ali je problem bio busan hladnjak od ulja i gubio i ulje i pritisak kad se ugreje...

Kakve veze ima busan hladnjak sa pritiskom ulja?osim ako je toliko curilo da spadne nivo i vuce fals pumpa,ali to je razlika od 25 litara od maksimuma...?
 
a ko tera ulje kroz hladnjak ide slobodnim padom? :bravo:kad je ladan tek tek se pojavi gde curi ulje a kad je vruc curi bas lepo skoro litra na sat i plus mi je grejao ulje od hidrulike jer je hladnjak bio od ulja i prasine evo sad od kad smo opravili hladnjak ne pali lampice vise.
 
Ulje ide iz radnog sistema pritiska do 200 bara na povrat pritiskom do max 5 bara kroz hladnjak,tako da to ne utice na ostali rad(tako je bar na 8xxx)...posledica od pregrevanja ulja moze biti,pa i gubljenje pritiska(pali ulje,gubi viskoznost),mada sam cuo od jednog vlasnika serije 6 da on ni nema hladnjak,tako je kupljen(na crevima cepovi)i radi tako godinama...
 
meni je verovatno grejao ulje i gubio pritisak jer sve je novo i ulje i filteri pumpa je pre 980 sati stavljena nova tj obe,isti slucaj je drugar imao na john deere i pocupao je sace sa hladnjaka ostavio gole cevi i tera 4 godine bez problema.
 
image.php
[/IMG]

stigla pumpa sa pregleda majstor kaze nema trunke lufta nigde kao nova problem bio filter sutra krece montaza inace nova ovakva ali original made by UK kosta duplo manje od 1500e a zamena 600e
 
Nazad
Vrh