Massey Ferguson

Naručiš kod ovih u Sućesci imaju skoro uvek na stanju i samo ima kažeš za koji traktor treba i oni znaju. Već sam gore pisao da sam kod njih uzeo donaldson filtere i imali svaku na stanju.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Ovako izgleda hidraulicna pumpa za masey 3600 seriju a razlog skidanja zastopao filter pa radila 10-tak minuta tako na manjem gasu i pocelo ulje da mirise i malo dima onako kao para se pojavila kada sam podigao merac e sad dali je kaput nisam siguran
zvao majstora i on reko moze da se sredi ali ja bih pre novu videcemo

dali je neko remontovao hidraulicnu pumpu i kakva su iskustva
 
Poslednja izmena:
Ma nema od toga ništa . Neznam za to kad ode naprečac bez ulja , možda , ali kad ode , u eksploataciji , tj kad "oslabi" , nema tu boga . Inače dosta skupe za 3600 seriju , ja sam mijenjao prošle godine , čini mi se da je bila 600njak evrića. ako ne i više .
 
Moze pumpa da se skrpi,remontuje ali najbolje je kupiti novu. Evo npr mene je proletos izdala u setvi kukuruza pumpa hidraulike. Jedva sam dosao kuci ali sam prvo cekao da se pumpa ohladi da bih uopste mogao malo podici Maju. Znaci ne skroz nego samo malo od zemlje. Kako se putem hladila tako je podizala pomalo vislje,ali opet ne skroz. Kod kuce sam izmerio pritisak od nekih 50-ak bari i posto sam bio u stisci sa vremenom (parama) odlucio sam se za krpljenje. Stamparski lim sam isekao i ubacio u pumpu i dobio 100bar-a. Od proletos pa do sad traktor je nastavio da se druzi sa teskim orudjem. Maja ~850kg,AGM prskalica 600lit 15m grane~800kg,rasipac ~1000kg.
Pre par dana sam kupio petoletkinu pumpu i vrv cu preko zime da je ugradim.
 
Ovako izgleda hidraulicna pumpa za masey 3600 seriju a razlog skidanja zastopao filter pa radila 10-tak minuta tako na manjem gasu i pocelo ulje da mirise i malo dima onako kao para se pojavila kada sam podigao merac e sad dali je kaput nisam siguran
zvao majstora i on reko moze da se sredi ali ja bih pre novu videcemo

dali je neko remontovao hidraulicnu pumpu i kakva su iskustva[/QUOTE]

Dragane ova pumpa je slicna seriji 8...i kosta preko 1500 u originalu...samo mi nije jasno sta se desilo,pa da ti se filter toliko napuni da skroz zatvori dovod...mi kada smo menjali ulje i skidali pumpu sve je bilo skoro idealno cisto-postojala su samo manja talozenja na dnu diferencijala,ali nista opasno...
 
Kada skines poklopac pumpe odnazad tamo se ubaci izmedju poklopca i onog dela koji nosi zupcanike.... Takoreci nosac zupcanika... Fakticki smanjis aksijalni luft zupcanika. Kaput?
 
Kada skines poklopac pumpe odnazad tamo se ubaci izmedju poklopca i onog dela koji nosi zupcanike.... Takoreci nosac zupcanika... Fakticki smanjis aksijalni luft zupcanika. Kaput?

Uh,uh...koliko je to sigurno Sinisa?cuo sam da se na remontu taj luft nulira,ali podbacivati lim...nama se pumpa na R65 bila ugrejala jedanput(do tada je bila uvek mlaka),i od onda je slabije dizala,ali ja sam posumljao na ventil,a ne na pumpu...sada i sa novom pumpom dize sporije...inace ovo sada moderatori moze da se prebaci u temu Imr...
 
srdjan7

Dragane ova pumpa je slicna seriji 8...i kosta preko 1500 u originalu...samo mi nije jasno sta se desilo,pa da ti se filter toliko napuni da skroz zatvori dovod...mi kada smo menjali ulje i skidali pumpu sve je bilo skoro idealno cisto-postojala su samo manja talozenja na dnu diferencijala,ali nista opasno...[/QUOTE]

jednostavno kada sam ga skinuo normalno izlazi ulje iz njega a i cisto je verovatno mu se zatvorio protok , na samom dnu diferencijala ponegde se vidi malo kao neki talog ali nema opiljaka(spona) nikakvih ,mehanicki nista nije osteceno ali jednostavno izgubio sve funkcije hidraulike (izgubio pritisak verovatno jer ulje nije dolazilo do pumpe pa nije bilo materijala) na pumpi se ne vidi spolja neki trag ostecenja u vidu da su popustile zaptivke i aksijalni luft se ne primecuje majstor hidraulike mi rece da je odnesem da je pregleda i ako nije osteceno kuciste a nebi trebalo jer nema opiljaka onda samo da se sredi aksijalni luft (ako ima ) i garnitura zaptivki jer su kako rece nagorele i kaze garantuje

jednostavno mi se to desilo kada sam krenuo na njivu na 800 metara od kuce traktor skoro ladan

a za cenu nove pumpe cekam odgovor
 
Poslednja izmena:
Srdjane a sto ne bi bilo sigurno? Na "udaru" zupcanika je i dalje alu kuciste,a lim je izmedju kucista i zadnjeg poklopca.
Ne znam tacno napamet koliko rs pravim sa R ali jedno 100-ak ima. Mislim da je to dovoljno sigurno.
 
Ako se ne varam neispravnost filtera hidraulike!

Te lampice (i trougao) sa zaprljanoscu filtera i pritiskom u sistemu su usko vezani i povezani...cim mali pritisak oslabi,nema moc da progura kroz filter potrebnu kolicinu ulja i eto problema...

- - - - - - - - - -

Mali pritisak ti je kritican ili ga nema(zupcasta pumpa je losa)...teranjem tako moze se postici da ti klipno aksijalna pumpa takodje strada.[/QUOTE]
 
Radio sam,dynu,prvo gumice u njoj,međutim posle toga mi je spalio dve lamele i distantni prsten između njih,i ulje mi je prljavo a traktor sam uvezao skoro,filtere nisam menjao,prvo cu ulje i filtere. Zahvaljujem se svima na odgovoru
 
Radio sam,dynu,prvo gumice u njoj,međutim posle toga mi je spalio dve lamele i distantni prsten između njih,i ulje mi je prljavo a traktor sam uvezao skoro,filtere nisam menjao,prvo cu ulje i filtere. Zahvaljujem se svima na odgovoru
Verovatno su ti lamele bile krive,a krive se ako na glavnoj osovini imas riseve na hronerima kuda klize...proveri to,inace ces opet imati problem.
 
Nazad
Vrh