Massey Ferguson

Jel postoje Maseji sa šrafovima sa milimetarskim navojima, nešto mislim da je neko pisao da se prave u Francuskoj, i da li takvih ima kod nas iz uvoza. Hvala. :cao:
 
a nemam vise nikakvih rucica,,,,ne gine mu izgleda rasklapanje,,

1zmnlvr.jpg
 
dragan82 je napisao(la):
Sta su to militetarski navoji?
ozda mislis na Colove?
verovatno je covek mislio na milimetarske navoje,al mu se omaklo,standardni korak navoja je 1.5 (ako se nevaram),a pored tih imas i druge korake....e sad sto se tice Massey-a koliko ja znam oni su colovni,moja je presa radjena u francuskoj pa su opet srafovi colovnjaci
 
Mene je zbunilo pitanje. Jer ja znam da svi maseji ovde u CH su uradjeni po metrickom sistemu. Mi u SR koristimo metricki sistem. Tacno je da ima presa koje su radjene u colovima , ali ove danas sto se prave one su sve u metrickom sistemu. Engleska pravi samo za izvoz u metrickom sistemu.
E sad ko kupi traktor iz Engleske on je uradjen u colovima.
 
Mislio sam na milimetarski navoj, štamparska greška, izvinjavam se. Znači ima i jednih i drugih. OK.
 
Ljudi, ima li neko iskustva sa MF240? Zet kupio nov prije neki dan, u nedjelju ide po njeg. Ja o tom traktoru ne znam ništa sem da ga prave u Turskoj.
 
Koliko ga je platio i zasto nije kupio nas traktor 539 ili tako nesto?
 
dragan82 je napisao(la):
Koliko ga je platio i zasto nije kupio nas traktor 539 ili tako nesto?

Platio ga 20.000KM (oko 10.000 evra), novog ovamo u BiH. 539 mu slab, ovaj MF ima 50KS, mnogo je tezi i jači (kako sam vidio na nekim slikama, on je gotovo isti kao IMT549). Jbga, njegove pare, a htio je obavezno nov traktor...

Da ja imam te pare, uzeo bi kakav polovan veliki MF sa prednjom vučom, starije generacije naravno (bez elektronike). Jedan komšija ima 595 ili tak nešto veliko čini mi se, dupla vuča, platio ga 12.000KM, jbte, traktor je zvijer u oranju, samo mnogo ga vozi komšijin sin, a on vozi ko zvijer takodje...kad vidim kako ga siluje u oranju uzbrdo, dodje mi da ga prebijem.
 
S neke strane ti si upravu , a s druge strane zet ti je vise upravu. Jer novo je uvek novo pa neka je i jugo. Dragan iz Bjeljine uvozi traktore iz Svajcarske u Bosnu. Ima dosta solidne traktore. Vidim ja kad ih on kupuje ovde u CH. :ppozdrav:
 
dragan82 je napisao(la):
S neke strane ti si upravu , a s druge strane zet ti je vise upravu. Jer novo je uvek novo pa neka je i jugo. Dragan iz Bjeljine uvozi traktore iz Svajcarske u Bosnu. Ima dosta solidne traktore. Vidim ja kad ih on kupuje ovde u CH. :ppozdrav:

Danas sam bio kod zeta, išli po traktor. Jbga, da je dobar dobar je. Završna obrada je fenomenalna, bukvalno sam se zaprepastio!

Gledam sam IMT traktore na dosta mjesta u BN a i na sajmu, i čak i novi mi nekako djeluju...sklepani, kao da su u zurbi radjeni, ne znam. Ovaj MF je radjen u Turskoj, Uzel, dobra tri sata sam se ganjao s njim po njivama, pregledao ga, nema gdje nisam zavirio, pipnuo, pritisnuo, povukao sam sve poluge, pritisnuo sve dugmiće, probao sve brzine, kadran i sve zivo. Mogu samo reći, svaka čast Uzel-u. Traktor ima nekih 50 sati, vlasnik tog agro-centra ga koristio kao viljuškar (zet nije naravno uzeo tu nadogradnju) i iznenadilo me da ama baš nigdje nema ni traga ulja. Detaljno sam pregledao sve spojeve na motoru, mjenjaču, diferencijalu itd, al baš spojeve i to LUPOM i vidi se da su dihtunzi suhi ko barut. Doduše, malo je to sati i lagan je to posao (skidao mašine sa kamiona, utovarao iste i slično) ali to je dokaz da se curenje na svakom mogućem spoju moze izbjeći upotrebom iole kvalitetnog zaptivnog materijala i solidnim pritezanjem svakog zavrtnja (traktor nije opran, zet ga baš vidio dok je istovarao neke freze sa kamiona i svidio mu se, gazda nije htio da ga proda uopšte jer mu treba).

Volan je sasvim hidraulični, dakle ima orbitrol, nikakve mehaničke veze izmedju volana i točkova. Lagan je preko svake mjere, vozio sam već onaj veliki MF koji sam gore spominjao, isto ima neki servo (mislim da je i on full servo :) ) ali je ovaj nevjerovatno lagan, lakši čak i od volana na autu (imam Fiat Bravo).

Gume su do yaya, 13-ke, GoodYear, sjedište je obično sa federom al je udobno ipak, "kokpit" je baš zanimljiv, sa digitalnim brojačem sati i brojem obrtaja motora i kadrana, volan je jako mali, naprijed ima 5 tegova, nisam siguran koja im je masa. Mjenjač je 8 naprijed, 2 nazad, vrlo lako se šalta, nozni gas naravno, kočnice odlične, ručna bukvalno zablokira.

Praktično sva konstrukcija je ista kao na IMT549, samo djeluje dosta kvalitetnije i utegnutije, naftni filter je standardni, uljni je malo neobičan, ima manji promjer (jel zna neko nešto o tome?), pumpa visokog pritiska je rotaciona, ista potpuno kao na IMT.

Motor je Perkins, Made in England (ukucano na blok), tri klipa, 2500ccm, 50KS.

Imam dosta slika, pa ću postaviti večeras, slikao sam sve zivo.

Kada sam vidio kod istog čovjeka IMT 539 za 17.500KM koji izgleda kao magare i kojem se original farba ljušti sa svih spojeva od ulja (a i to samo od proba kad ih neko provoza po dvorištu...) onda stvarno...šta reći. IMT nije što je nekad bio, sad fušere gdje stignu. Komšija ima IMT 539, platio ga 19.000KM, nema ni 300 sati, sav je od ulja, nema šta mu nije crklo (muštra ga hidraulika, pumpa, struja...) a s njim radi samo lake poslove (ima velikog Zetora za teze stvari). Ja imam IMT539 1982. godište i manje je bio mastan nakon 6 dana tanjuranja od ovog koji je gotovo nov i kojem je najtezi posao spartanje, prskanje, malo drljanja i slično.

Nakon ovog što sa danas vidio (zetov jaran isto ima MF240 od 2006. godine i prezadovoljan je) mogu reći da je u tom rangu zaista preporučljiv, sasvim solidan traktor. To vazi samo za Uzel, za one pakistanske nisam siguran, nikad nisam vidio nijedan niti znam nekoga ko ga ima.
 
Nazad
Vrh