Massey Ferguson

Ja uglavnom orem u 1. brzoj , A,B ili C . Traktor je 145 ks , 3 brazde plug ali promjenjljivog zahvata , raširen skoro na maks , hvatam više od 130 cm , znači 3x17-18" . Zemlja više teška nego laka , obrtaji uglavnom oko 1500-1700 , zato sam se malo čudio cikadiki što neide brže . Nigdje nepiše kojom brzinom treba da se ore , niti piše da treba da se otvara mjenjač da se vidi koji zupčanici i lamele su veće , ako to nešto i znači .
 
Ja sam remontovao menjac,zato znam i kažem nisam rekao da nemoze prvom brzom ili četvrtom sporom ali je za teške radove bolje trećom sporom ,a dynasft ima četiri lamele dve manje A B i dve veće C D.
Kod mog traktora je hevudyti menjač i i velika je razlika u širini zupcanika kako treće brzine tako i reduktora brzo sporo i ima razlike izmedju ležajeva koji nose vratila kad ideš u brzi hod i kda ideš u spori .nekazem da neorem prvom ali mislim da je treća spora bolja jel rasterecuje menjač pogotovo dynasft .barem je kod mene tako a od kako sam dao 5000e za delove pazim kako ga vozim
 
Kada ste vec kod izbora brzina za oranje?
Da li za menjac bolje da orem prvom direktnom (najbrzi rang) ili u trecom ili cetvrtom radnom (sredjni rang)?
 
Dali je kod ostalih koji imaju MF serije 3xxx isto kao kod mene , ako u oranju recimo otvorim zadnje staklo , jači zvuk se čuje odzada kada radim sporim nego u brzim ?
 
I kod mene ima razlike u zvuku u zavisnosti da li su spore ili brze.Verovatno zupčanici od sporih nisu još "legli"(retko vozim u spore).
 
pa mozda je malo spoeiji ali imam vario plug trobazni pa ga zabrazdim mada sam i ja orao prvom A ili B

- - - - - - - - - -

jel neko imao problem sa brzim sporim hodom nesto nece da prebacuje mehanicki je problem sumnjam u klip hidraulicni da su gumice u cilindru jel ko imao takav problem
Probaj kad prebacujes menjas iz brzog u spori(i obrnuto) da duze drzis heblu u tom levom polozaju dok odradi dole u menjacu. Ranije smo smo samo onako na tren i odma promeni lampicu zec/kornjaca ali ocito mu treba malo vise vremena da pogura cilindar.




Mi oremo prvom B ili C sa 3x16" mada je Bendiks bio prilicno ubedljiv da se ore iskljucivo trecom sporom.. i zaista taj zupcanik je gotovo dvostruko siri. Al brate nekako to sporo ide
Eventualno na 18 ili 20" da ga razvucemo
 
Gde se snabdevate filterima za maseja?ko je medju povoljnijima-radi se o velikom fiteru menjackog ulja ispod kabine.
 
Pozdrav forumasi..Moze neko misljenje o MF152 , video sam na oglasima jednog lepog uvezenog iz francuske, 74godiste.. Meni on striktno treba za vocarstvo, da vuce frezu pipalicu, atomizer da nosi, i ponekad dvobrazni plug.. Rekao bih da je mali, tj slicne dimenzije kao ferdza 539, a pritom je jaci od njega za 11ks... :ppozdrav:
 
To si verovatno video u Krusevcu. Otvorili cetvore oci kada kupujes traktor. Jako mator, pa posoji mogucnost da je krsina. Inace jako kvalitetno izradjeni traktori.
Moj prijatelj ima Massey-a 1100 i IMT 5136. Massey sluzi odlicno, a 5136 u servisu 2 puta godisnje. Znaci samo da je dobro stanje, I gledaj da li ima multipower, ako ima da li je ispravan.
 
Ok druze Manjevicu, da da video sam to u Krusevcu, sta znam preko slika izgledao bas dobro, ali slika je drugo a uzivo je drugo.. Nije mi hica za kupovinom, ferdza me sluzi dobro. Ali videh ovo nije nesto skupo mnogo, jace a i lepo na oko ovako, neki dan cu otici pa da pogledam to ovako uzivo.. I to necu ici sam nego cu povesti ovog majstora sto meni radi oko traktora ako treba nesto, pa ako on kaze ovako da je ok, pa da razmislimo... Naravno ne moze ni on tu bas sve da zna , ali barem ce vise znati nego ja da odem..
 
Nazad
Vrh