Massey Ferguson

Pronadji na desnoj strani ispod kabine okrugli dekl u koji ulaze ručice mjenjača , tu bi trebalo da je ventil , odnosno aktivator koji mijenja brze spore . Pomoću instrumenta prvo vidi dali dobija i gubi napon kada se mijenja u kabini zec-kornjača. Ako je struja u redu skini pažljivo taj dekl i skontaćeš sve , obrati pažnju kako taj el.mag. aktivator treba da bude "uzubljen" u viljušku koju pomjera . Vidi kad je odvojen kako radi kad dobija struju , možda ga treba očistiti ili je ispao iz viljuške . Kodvraćanja dekla malo je zeznutije pogoditi vrh tog vntila u "viljušku " ali samo strpljivo . Traktor nije loše što više nakrenuti na suprotnu stranu prije skidanja dekla da izadje manje ulja .

Na ventilu mi po malo curi ulje (vrlo malo) ,jel moze da ima neke veze ?
 
Na kom ventilu ? Kud može da curi , jedino ako je ukoso navrnut ili navoj totalno pokvaren . Vidi jel ide tu neka podloška . ALi to nema veze što ne odradjuje .
 
Druze hvala u svakom slucaju,sacekacu da prodje vrsa pa cu tad da ga rasturim,i onako treba da mu radim generalku,pisa ulje i previse,ima ko ce da ga odmeni,sad mf6260 vodi glavnu rec :ppozdrav:
 
Jeli ko menjao lamelu na seriji 3000,dali treba na nešta obratiti posebno pažnju prilikom rasttavljnja satavljanja.I gde imada se kupi lamela poštoje?Vredili je remontovati
 


Pozdrav svima. Hteo bih na Maseju zameniti filter hidraulike. Zanima me gde ima da se kupi i koja je okvirna cena?
 
Zdravo ljudi. Retko sam ovde, jer nemam bas vremena, ali sada imam problem pa bi da se javim. Imam maseja 1114 i traktor je stvarno dobar i jako sam zadovoljan sa njim. E sada imam problem sa hidraulikom nece ni gore niti dole.Zadnjih mesec dana zeza kada je otkacen cim ga upalim idu poluge gore i moramo se popeti na poluge da bi spale i da mozemo zakaciti plug ili setvospremac. A sada vise ne radi. Ne znam sta je, pa bi ljude koji znaju nesto o ovome zamolio da mi pomognu da resim problem. Hvala unapred :D
 
Imao sam slican problem bili su u pitanju i radni i sigurnosni ventili ceo remont me izasao 65 eura
I litra rakije majstoru:osmeh:
 
A reci mi jel treba ceo poklopac da se skida ili samo oni inbus srafofi pozadi na ventilu za stelovanje pritiska? Ne moze bez mucenice :osmeh:
 
Ni da je Belarus ne bi mogao vise...

90651j.jpg

Inace Nisova nafta sve,ali ko zna sta je u rezervoaru od pre...da li je neko cistio rezervoare,nafta se pretpostavljam ispusta na onaj veliki sraf na donjem rezervoaru?kod maseja nema skidanja rezervoara,tj nemoguce je bez skidanja kabine?
 
Ljudi jel bolje uzeti masama 590 ili imt 577 koje su prednosti maseja jel ima neko 590.meni on treba da zameni imt 560 pa sva iskustva bi dobro došla.

- - - - - - - - - -

Ljudi jel bolje uzeti maseja 590 ili imt 577 koje su prednosti maseja jel ima neko 590.meni on treba da zameni imt 560 pa sva iskustva bi dobro došla.
 
Nazad
Vrh