Massey Ferguson

Pitanje za orace:kako drzite potenciometre na masejima pri oranju?desava se da plug oscilira u dubini rada,mozda vise nego sto bi trebalo...ide na zadato,i onda nekad samo propadne ili se odigne?ne prijavljuje gresku,a lampice trouglovi naizmenicno rade-kako i treba?
 
Kod mene su na sredini...a to sto on pali gore dole,to i treba da radi.. to znaci da su ti ispravni oni senzori na polugama i da odradjuju svoj posao.
 
010101010.jpg
 
Jutros nije radio link. Evo prije 1.5 sat poceo skidat sa torrenta. na 80% je, nadam se da ce raditi. Hvala ti puno
 
Da li je neko uspeo da instalira EPSILON i da mu radi? Da li ima neka kvaka sa vracanjem vremena zbog starih licenci ili je nesto drugo u pitanju, ali meni nece da radi...
 
Meni nije problem licenca, prihvati kljuc kada vratim vrijeme. Kada radim Update baze, loaduje Machine Used On 1, Machine Used On 2 i Master Supersession fajl, kada pokrenem epsilon izbacuje gresku The book *MAIN* from AGCO is not available.. U Tools/Configuration/Libraries ne mogu ubaciti nista jer ne dozvoljava, nije dostupan + za dodavanje knjiga..
 
Imao sam ga par godina instaliranog i funkcionalnog.Deinstalirao sam ga zato što mu je svake godine trebala licenca.Nabavljao sam licencu od Ukrajinca koji je postavio Epsilon .
 
Epsilon je ,prosto rečeno,katalog rezervnih delova za mehanizaciju AGCO corporacije.

- - - - - - - - - -

U atar blato ,ne može da se radi.Uradili smo "veliki servis " na MF.

dscf4059.jpg


dscf4060.jpg


dscf4064.jpg

Ulje za (Textran TDH Premium)hidrauliku ,menjač ,kočnice ..se vizuelno dosta razlikuje od ulja koja sam do sada koristio .Ovo je na oko bistrije ,lakše "klizi"kroz levak...
dscf4067.jpg

Lucasovu bravu koju sam pre neki dan popravio sam montirao,za sada radi.
 
Jel ima tvoj traktor filter "volana" , gdje se nalazi i dali si ga mijenjao ? jesu li ovo poklopci na izlazima hidraulike naknadno kupljeni i pošto su ? Jel mogu da smanje curenje ulja prilikom prikopčavanja ili samo onako štite od prljavštine ?
 
Мислим да је филтер волана испод десних врата,он је жичани...и мене интересују поклопци за хидраулику.
 
Moj MF3060 nece u brze brzine,ubacim menjac u brze,pustim kvacilo on zazuji i izbaci iz brzine,sledi rastavljanje...::sramota::
 
Ovakav servis košta oko 40 000 dinara.

Traktor ima filter "volana",žičani uložak koji se nalazi ispod kabine sa desne strane .
Ovako izgleda
p3180054.jpg

Poklopci na izvodima hidraulike su došli sa traktorom , štite od prašine a ne smanjuju curenje
 
Poslednja izmena:
Moj MF3060 nece u brze brzine,ubacim menjac u brze,pustim kvacilo on zazuji i izbaci iz brzine,sledi rastavljanje...::sramota::

Pronadji na desnoj strani ispod kabine okrugli dekl u koji ulaze ručice mjenjača , tu bi trebalo da je ventil , odnosno aktivator koji mijenja brze spore . Pomoću instrumenta prvo vidi dali dobija i gubi napon kada se mijenja u kabini zec-kornjača. Ako je struja u redu skini pažljivo taj dekl i skontaćeš sve , obrati pažnju kako taj el.mag. aktivator treba da bude "uzubljen" u viljušku koju pomjera . Vidi kad je odvojen kako radi kad dobija struju , možda ga treba očistiti ili je ispao iz viljuške . Kodvraćanja dekla malo je zeznutije pogoditi vrh tog vntila u "viljušku " ali samo strpljivo . Traktor nije loše što više nakrenuti na suprotnu stranu prije skidanja dekla da izadje manje ulja .
 
Nazad
Vrh