Massey Ferguson

ovo je snimano u Badovincima kod groblja,na njivu je izvuceno 58 cisterni osoke na 1.1 hektar
 
A kakvi su tih 90, je li oni nisu "pravi"? To što mi nismo navikli da se iz određene zapremine izvuče maksimalna snaga uz jednaku potrošnju ne znači da je to po svaku cijenu loše.

Istina ti motori sigurno neće raditi 40 godina kao neki stari, ali za ono vrijeme koje budu radili uradiće više posla i brže uz manje troškove eksploatacije.

Vremena se mijenjaju, valjda smo za 40 godina napravili nešto bolje i efikasnije. Da su ti motori koji proizvode 80 ks iz ogromne zapremine tako dobri proizvodili bi se još uvijek, dolaze nova vremena i nova tehnologija koju treba iskorostiti na najbolji način.
 
A kakvi su tih 90, je li oni nisu "pravi"? To što mi nismo navikli da se iz određene zapremine izvuče maksimalna snaga uz jednaku potrošnju ne znači da je to po svaku cijenu loše.

Istina ti motori sigurno neće raditi 40 godina kao neki stari, ali za ono vrijeme koje budu radili uradiće više posla i brže uz manje troškove eksploatacije.

Vremena se mijenjaju, valjda smo za 40 godina napravili nešto bolje i efikasnije. Da su ti motori koji proizvode 80 ks iz ogromne zapremine tako dobri proizvodili bi se još uvijek, dolaze nova vremena i nova tehnologija koju treba iskorostiti na najbolji način.

Koliko su oni dobri videcemo tek za 40god a sada suditi o tome je samo nagadjanje... Samo mi nije jasno ovo "uradice vise posla i brze" zar 90konja nisu 90konja? Osim sto je duplo laksi motor, i moje licno misljenje da se verovatno vise haba od motora istih konjskih snaga sa duplo vise klipova! Bice da je MOMO u pravu, ovi traktori za teske poslove definitivno nisu.
 
@kombajner
Ma jasno je, oni se sigurno više habaju jer su manje tolerancije u izradi a daleko veća opterećenja. Za oranje, podrivanje i slično im svakako nedostaje koja tona mase, ali za ostale poslove (pogotovo one gdje treba više snage na izlaznom vratilu) imaju taman koliko treba. :)
Otprilike kao što sad kod nas imaš pored većeg traktora i neki 539. S vremenom i ti veći će postajati nejaki za nova oruđa i moraćemo duplati konjiće pod haubom. :)
 
Pravi su i oni samo zbog male mase traktora skoro pola ih je ostalo u stali neiskorisceno ,racunas imas traktor od 90ks a on radi posao traktora od 70 .
I u Badovincima je ekstra zemlja za oranje ....
 
Ja to gledam kroz auta npr . Novija auta npr 1.0 benz , 1.3d ili 1.4d , super auta , mali potrošači , sve ok , ali to su gradska auta . Kad ih neko prži auto putem 120-150kmh svaki dan , jako kratko traje motor . Jednostavno nije za to predvidjen.
 
Људи, па не праве се више трактори да трају 20+ година. Сада се ради на томе да се исте машине мењају после 5-7 година употребе...нова технологија повећања броја обртаја на моторима, што аутоматски повлачи краћи радни век....волем више моторчине од хххх кубика и ххх цилиндара него ове мале прдавце
 
Ja to gledam kroz auta npr . Novija auta npr 1.0 benz , 1.3d ili 1.4d , super auta , mali potrošači , sve ok , ali to su gradska auta . Kad ih neko prži auto putem 120-150kmh svaki dan , jako kratko traje motor . Jednostavno nije za to predvidjen.

U krivu si ford focus već par godina koristi motor od 1000 ccm ili još bolje mondeo koji će ga koristiti po najavama od ove godine http://www.ford.co.uk/FordFleet/NewsAndReviews/FordForBusiness/2012/September/Next-Generation-Mondeo ( a nijedan nije baš mali ili gradski auto) , dok recimo prije trideset i kusur godina su samo najkvalitetniji motori radili preko 100 000 km pogledaj si test rabljenih iz 1978 i to za ono vrijeme luksuznih automobila



Pogledaj što piše kod audija stotke na 80 000 km a sada se za motore s tom kilometražom kaže da su se tek razradili.Proizvodnja motora je napredovala (kao i sve u ostalom) koriste se novi materijali i tehnologija i normalno je da se sve smanjuje. Inače ovaj MF se radi u Carrarovom pogonu u Italiji ( Agriatalia ) a nova verzija tog motora ide do 102 ks.
 
Slažem se da su novi motori bolji od starih , al evo šta bi ti radije kupio kao rabljeno auto golf 6 1.6tdi ili 2.0 tdi ?

Nemoj se vraćato tolko u prošlost , vidi recimo vijek trajanja fiata 1.9jtd ili mercedes svih dizel motora , cdi ili vw 1.9 tdi , ili pežo 2.0 hdi
 
Da ali ovi koje vi spominjete (torpedo, internacional) imaju motore koji su bazirani na još starijoj tehnologiji tj. iz kraja šezdesetih (f6L912 od ako se ne varam 1968 a D-310 i D-358 od 1966) , a golfa ne bih nijednoga ali to je već druga priča, što se tiče fiata za njega znam da 19jtd radi bez problema 400 000 i to ne baš previše održavan i tjeran je lošim uvjetima (lokalni veterinar), PSA motor 2.0 hdi (prava oznaka motora je DW10) ide isto puno, taj motor u istim ili promijenjenim varijantama koristi i ford, citroen, volvo, fiat te suzuki.
 
Имам проблем са хидрауликом на масеју 274, споро ми диже полуге,очистио сам филтер уља који и није био пуно прљав, уља има довољно користим хт уље- хидраулично трансмисионо пошто имам и предњи утоваривач на трактору. Шта мислите да ли је цркла хидраулична пумпа или не. Пумпа је спољна зупчаста.
 
Nazad
Vrh