Maline-berba 2011. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolege malinari u svakoj opstini ili vecem mestu postoji po jedna veca hladnjaca koja diktira cenui po njoj se upravkjaju sve ostale manje. Potrebno je od samog pocetka bojkotovati tu najvecu hladnjacu i ne predavati malinu njoj. Da bi i ona nesto otkupila morace da podigne cenu u odnosu na ostale. Kad ona podigne cenu eto lancane reakcije.
 
Ako kome može da posluži..danas na gradskoj tržnici u Banja Luci, cijena maline je bila uglavnom oko 1 - 1,5 eura, mada na 2-3 mjesta je bila 0,8 eura ali lošijeg kvaliteta.
 
Pozdrav braco malinari .

Ovo je gadna bruka , samo je situacija u leskovcu sa 120 do 150 dinara koliko toliko prihvatljiva.
Ja imam takvu srecu da mi berba nece poceti do 24.6. ili 26.6. pa ce se do data mozda i oformiti neka konstantna cena.

Ovo je takva drzava u kojoj ili nema leba za gladne ljude , ili ima lakog hleba (odnosno otetog gladnima) .

Neko nista ne radi , a ima kule i gradove na tudjoj muci .
E ovo vam je robovlasnistvo 21-og veka .
 
Тако је пријатељи,ово превазилази сва поимања нормалног расуђивања и тржишног понашања.Но ,још не видим да сте ставили прст на чело и урадили једину логичну ствар,удружили се.85 динара за килограм божанског воћа је спрдња и не треба се на то освртати.Ако прекупци продају малину у већим градовима по 200дин.за килограм а извозе по 10 Е, и све понуђено и продају, не разумем шта ви чекате.Од седења код куће нема вајде,него гајбице с воћем у возила па на пут у Нови Сад,Београд,Панчево ,Кикинду........у иностранство. Ви ћете постићи већи приход а откупљивачи морају да се поразмисле,лако може да им се догоди да им зарада измакне.
Нисте ви неуки,само мислим да погрешно размишљате.
Није ми познато да је било које друштво произвођача из Србије тражило контакт с било којим трговинским ланцем било где преко тарабе.
На полемику нећу одговорити јер је нема.
 
ja juce predao jedan deo u macvu i otislo za 110 din/kg, a jedan za 130din nakupcu iz bg. u sustini i nije toliko strasno. sutra ponovo berba ali znatno veca kolicina..samo da se odrzi ova cena..
 
Цене у Канади

Ово су информације из Канаде. Један наш члан је направио прилог јуче:

http://www.vaseljenska.com/ekonomija/prve-maline-u-valjevu-izmedju-150-200-dinara/

Ако имате слике бербе, жетве и сл. шаљите нам да објавимо да промовишемо Ваш рад. Код нас се поштују радници..
 
Pozdrav svima:ppozdrav:

Samo da se javim da sam i ja uz vas i slazem se da je cena zaista niska,ja imam vise od 2.0ha.pod malinom i po svim proracunima ispod nekih 1.3 do 1.5eura za kg.je dosta losa cena,prakticno neisplativo cak i na veliku kolicinu.
Inace ovih dana pobijamo direke,opet plevimo i okopavamo a i prskao sam prvi put...pustam slike sad koji dan

mislim da treba da se vratimo na RADOVE u malini jer cenu realno necemo promeniti bilo kojim komentarom na forumu...
:osmeh:
 
Eva obecanih slika.....al da vas ne davim sa puno slika ....Odgovorno tvrdim da prvo u Macvi startuje branje a i cena ...... a ove godine je veoma lose ....? Nadam se u vasim krajevima je dosta bolje...

5kefwk.jpg

2qknwyf.jpg

xp1y54.jpg


Ima ih dosta velicine divljih jagoda .. ove dve su moje POLKA ...ovakvih slika imam oko 80 na 30-ak malinjaka ... ako zatrebaju NEVERNIM TOMAMA...
Evo i 1 moja trenutno stanje... Nikom nebi preporucio bagrem za PG samo borove ili plasticne.....mnogo je naporno ...
UPRAVO IDEM PO KONTEJNERSKE 3000 kom nek mi je Gospod BOG u pomoci....:sta:

zx37g6.jpg
 
Производњу смрзнутог јагодичастог воћа у земљама ван Пољске у текућој сезони могу бити високи због добре жетве воћа - дају БГЗ.

Вишње жетве ове године у Србија, упркос тенденцији да се смањи простор усева у земљи, треба да буде висок, дакле, треба очекивати да повећају своју производњу смрзнуте хране. То ће бити фактор који у извесној мери могу да утичу на пад цена ових производа на светском тржишту. То је мана домаћим произвођачима смрзнуте вишње, нарочито у контексту очекиваног ниже приносе од ових плодова, које ће вероватно бити резултат лошег зимовања дрвећа и маја мразева.

То важи и за остале меке воће, укључујући и јагоде, чија је колекција ове године се процењује од стране стручњака на нивоу претходне године. Тачно је да гласове мањих производње јагода у Кини у Лиаонинг региону чак 40 одсто. Али морате рачунати са конкуренцијом из земље, посебно увоз замрзнуте јагоде из Кине у ЕУ-27 из године у годину повећава.

Слична ситуација када је у питању жетва се јавља у случају малине или црне рибизле, који је такође због временских услова у земљи, тржиште може бити много мање. Узимајући у обзир производњу малине у другим земљама чекају жетву је добар. Малина расте област у Србија, у складу са локалним Министарство пољопривреде у 2011 износиће 15,4 хиљада. ха, што значи да ће бити 1,5 одсто. више него прошле године. Под претпоставком добре временске услове вероватно повећати у вези са производњом, а тиме и од српске малине извоз у земље ЕУ.

Завршава сезону бербе малине у Чилеу, који су један од највећих произвођача и веома значајан извозник смрзнутих намирница од воћа. Према жетве овогодишњем малине Фоодневс у овој земљи ће бити слични онима из претходних година. Из дате информације је јасно, међутим, да у односу на претходну годину, око 10 одсто. мање малина у земљи су послати за замрзавање, углавном због лошег квалитета плода. Отприлике у исто однос, дакле, смањује производњу чилеанске смрзнуте малине.

Нема залиха произвођача смрзнуте бобице, као и остатак концентрата, као и произвођачи у земљи ће цене за прераду воћа могу бити високи ове сезоне.

Међутим, процесори мора бити опрезан да понуди високо цене сировина, јер добре производње у конкуренцији земаља у погледу производње замрзнуте хране може бити фактор гура цене надоле.

Извор: Банка хране економије, ппр.пл
 
a evo gde mi izvozimo nase maline ovo nisam ja izmislio nego ispod svkog teksta pise izvor informacija i datum ovaj predhodni je od 18 maja , a ovo se tice najvise roda od prosle godine
Последњи сет малине у Србија била је већа за 5% у односу на претходни и био је око 80 хиљада. тона. Извознике замрзнутог малине их послати на тржишта ЕУ.Главни купац је Немачка, који су купили 38% од укупне производње (раст од 65% у односу на 200:cool:. Француска је на другом месту у увозу малина, а на трећем месту Холандија. Србија је такође примећује све већи интерес за одлагање својих производа у Великој Британији и Шведској.
Извор: Реуссирфл 2010
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se tice cene koliko vidim da nam se ne pise dobro.... Ali sta da se radi, definitivno sto se tice agrarne politike u nasoj zemljio trenutno ne moze nista da nas iznenadi.
Kod mene su hladnjacari istakli cenu 70din za vilamet i 120din za miker.
S'obzirom da kod mene pocinje berba za nekih 10-15 dana, siguran sam da ce se nesto menjati, barem je bilo tako nekoliko godina u nazad, tacno mi stize malina kada je cena izlazila na najvisi nivo.
Barem se trudim da kvalitet odrzim na nivou pa kako bude.
12062011227
 
Kod nas je istaknita cena na dva mesta, na jednim za vilamet 60 na drugim 70 a meeker 120 dinara....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh