Maline-berba 2011. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
cunami
Da li ste mislili bolje nemati nego imati
 
u ovoj srbiji najbolje je biti lopov i prevarant,od postenog rada nema nista,hladnjacari i nakupci imaju istu marzu a mi se odricemo cak polovine zarade,kod mene nakupci vrse jak lobi za obaranje cene,pojedinci su cak dobili i auta od hladnjacara da budu poslusni
 
mislim bolje imati novce nego maline ove godine propast , a mislim i na naredne ove godine losa cena prosle kisa dogodine grad i td perspektive u ovom biznisu u nasoj zemlji Srbiji nema, ali videcemo dal prica nasih hladnjacara pije vodu kada pocnu Poljaci da beru i koja ce biti cena kod njih pa onda praviti proteste ako nebude bilo u redu, ja mislim da cemo lako to da odradimo znamo gde su nase hladnjace jednostavno necemo dati da se izveze nasa muka po dobrim cenama bez doplate ali vreme ce reci svoje bolje da gresim i da do ovoga nedodje jer cisto sumnjam a ova slika iz hladnjace govori nesto o kvalitetu
am8b2c.jpg
 
Ljudi, greška je napadati hladnjačare. To su naši "poslovni partneri". Nije kulturno ogovarati nekog sa kim posluješ. Treba napadati na cenu i boriti se za veću cenu. Ni jedan hladnjačar nije došao u malinjak da nam otme malinu.
Jedan od načina da se podigne cena je da svako od nas, pošto nema vremena da ide na pijacu, nađe nekoga ko će prodavati maline na pijaci.
Svaki dan oterati 100kg malina na pijacu. Cena bi bila 100kg x 150,00 dinara = 15.000,00 dinara . Od toga prodavcu 2.000,00 dinara i neka pijačarina bude 1.000,00 dinara, opet ostaje 12.000,00 dinara. I to je niska cena, ali to je jedini način da budemo bar malo nezavisni od hladnjačara.
Ja sam sa hladnjačom, gde predajem maline, veoma zadovoljan. To su veoma korektni i poslovni ljudi. Čak, verujem da ne mogu mnogo da utiču na cenu.
Problem je što hladnjačari imaju jako udruženje, a malinari slabo.
Nisam pristalica blokiranja puteva i demonstracija. Time se ništa ne postiže.
Ako mi , kao prodavci, ne umemo da cenimo svoju robu, neće je ni kupci ceniti.
Ako mi , kao prodavci, ne računamo svoj rad, ni rad svojih ukućana, neće ga ni kupci računati.
 
Poslednja izmena:
majstor Gera
Ali ako svi mi oteramo na pijac po 150kg cena na pijacu ce biti 50 a ne 150 din.Ne postoji traznja za malinom na domacem trzistu.Slazem se da svadja ne moze nikome doprineti.Ali mi smo prosto nato prinudjeni.Jednostavno pogledajte.Radimo prakticno na istom poslu,i proizvodjaci i hladnjacari.Proizvodjaci su prvi u lancu i temelj celog posla.Ali podela profita ide obrnutim pravcem.Prvo se namire svi koji posreduju ,a nama daju ostatak.I jos nesto,pogledajte jedan paradoks mi najmanje dobijamo kad najvise dobijamo.Kada nama plate ,recimo,140 dinara tada njima najvise ostaje.Da li ste primetili u kriznim trenucima kad padne cena maline u izvozu oni otvaraju kalkulaciju skoro do kraja i dokazuju nama kako gube.Ali da li su otvorili kalkulaciju kad im najvise ostaje.Nikada.Ali ni mi ih tada i ne pitamo .Budemo zadovoljni sa ponudjenim ne trazeci vise.Kad god nam daju neku doplatu da kupimo djubrivo ,preparate i sl. znajte da je njima ostalo za dzipove.Ne tvrdim da su svi oni uspeli u poslu,ali od nas nije niko.
 
Zivojin Plavsic, vlasnik ZZ Pecka nam rekao danas: Mozete da se bunite koliko hocete, imamo precutnu saglasnost od drzave da vam otmemo malinu po ceni koju hocemo...
 
komsija kod mene jos nema cene ,izgleda da smo poslednje mesto na svetu
 
svako ko hoce da radi moze da zaradi i malina ce biti ok bice dora cena jos bolje greska je u tome sto se svi malinari neudruze pa sami proizvidjaci stvaraju monopol a ovako ucenjuju
 
Zivojin Plavsic, vlasnik ZZ Pecka nam rekao danas: Mozete da se bunite koliko hocete, imamo precutnu saglasnost od drzave da vam otmemo malinu po ceni koju hocemo...

Veceras u Lipolistu 110 din..... Na jednom otkupnom mestu sa visegodisnjom tradicijom... pita li smo sto je ove godine zastartovala niska cena... Odgovor otkupljivaca sa iskustvom je da ove godine drzava uzima za izvoznu dozvolu po 1 eur po kg...? Ako je istina..............SRAMOTA
 
Upravo sam dobio informaciju iz Svajcarske,pakovanje malina od 250 grama kosta 5 franaka i to po nekoj akcijskoj ceni sa popustom.Jednoj su rodjaki lekari savetovali da,za neku njenu bolest,koristi malinu.Hvala Bogu,posle godinu dana koriscenja malina,stanje joj je mnogo,mnogo bolje.
Znaci 1kg kosta preko 20 franaka.E pa sada izracunajmo,nama,koji to proizvodimo pripada 1,5 pa i manje franaka.Kome pripadaju 18,5 franaka.Dobro rece jedan stari covek"KRAVA JE MOJA A VIME JE TVOJE"
 
Jos jedna vrlo nepovoljna vest je da ce otkup kontrolisati inspekcija.Na prvi pogled pomislicemo da je to OK,ali mislim da ce iskusni hladnjacari te inspektore "uzeti pod svoje"i eto ti jos vece belaje,bice ucena do mile volje i to sa sertifikatom.
 
Arilje jos cuti o ceni maline a berba pocinje,udruzenje "Vilamet" trazi minimum 150din pa ce mo videti sta ce biti
 
Kod nas se šuška o ceni od 100 dinara ali niko se nije konkretno i javno izjasno a berba počinje za 2-3 dana....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh