Malina-cena i berba 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Veceras sam cula da jedan hladnjacar izlazi sa cenom od 130 din ali ce ici gore cena tako kazu videcemo sta ce biti sa njima se nikada ne zna.
 
U Prijepolju cist bezobrazluk i javasluk.....pazi da jos niko nece da se pojavi i kaze cena je ta i ta, berba pocela, malinu predajes a pojma nemas koja ce joj cena biti.....milina...
Ako neko ima iz Uzica, Ivanjice molio bih da napise koja je tamo cena, i eventualno da me uputi na nekog hladnjacara koji je iole korektan...
 
@tandir zar nema nekih preprodavaca koji odmah placaju? pa da njima dajete malinu pa kad hladnjace vide da nemaju otkupa izace sa cenom, tako ja neki dan kupujem mekinje u mlinu a ovaj kaze jel neces zamenu vrsiti za zito,ja mu kazem da zito vise ne sejem a on sto, pa reko necu da ga dajem dzaba pa da se bogatite preko mene ovako ako mi treba mekinja kupim koliko mi treba i miran isto tako moze i sa malinom i bilo kojim vocem.
za malinu je mozda bolje te prve manje kolicine upotrebiti za domacinstvo jer je uvek bio taj problem sto se na pocetku predaje bez cene i onda mogu kako hoce
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas prvo branje imala dajem hladnjaci Hosana Pozega do sada su bili korektni prosle godine isplacena ma sva malina po 145 din.Veceras mi otkupljivac rece da bi u petak trebao da ima cenu. Evo broj tel hladnjace u Pozegi 031 3816 350.Danas na lokalnom radiju objavljena ponuda hladnjacara 135 din. Oni su stvarno bezobrazni nemam reci

- - - - - - - - - -

Ja sam danas prvo branje imala dajem hladnjaci Hosana Pozega do sada su bili korektni prosle godine isplacena ma sva malina po 145 din.Veceras mi otkupljivac rece da bi u petak trebao da ima cenu. Evo broj tel hladnjace u Pozegi 031 3816 350.Danas na lokalnom radiju objavljena ponuda hladnjacara 135 din. Oni su stvarno bezobrazni nemam reci
 
Danas u Majuru kod Sapca 180-190 din,nakupci samo zvrndaju sa kombijima,ovaj sto uzima od mene kaze da robu daje Rumunima po 2.1 euro,znaci 240 din,pa ti gledaj njegovu zaradu,najmanje 50 din po kilogramu,jedino sto ga kosta je gorivo.
 
U Krupnju je danas izasla cena 160 dinara plus 12 dinara po kilogramu za prevoz. MALO!
 
Ajde ironmen ne smaraj vise!!! Sta si se nakacio ovde i provociras?! Ove godine je realna cena 2e
 
Pa samo pitam kolko je taman, što se ljutiš?
A što baš 2 evra, što ne 2,21?
 
таманица је 260 по мени.
Због овог сам и побего са форума и ево га опет дошо да просипа памет ... :p{
 
Ma što ste mi tako ljuti ? :)

Mislim ako vam je lepše u blaženstvu jednoumlja zamolite me da vam ga ne kvarim.
Samo, niko od toga nije video sreće.
 
Ajde ti genije reci koliko je taman,da cujemo i to drugo misljenje.Verovatno je po tebi realno ova cena od 130.Malinari traze 260,ovi bi da ne daju nista,pa da se nadju na pola.
Molim te da me postedis demagogije o tome koliko je ulozeno i koliko se isplati,samo me zanima ponuda i potraznja,kao u onim godinama kad ima malina na pretek,Evo ja da ti kazem kod mene je otkupno mesto ,ja jos nisam kupio ni jednu malinu,a cena je 170.Ko me god pita ja ga uputim kod svercera,po 180-200 zavisi jel se bere u case,a ne ovako da brinu i o porezu.I ta cena nije realna,posto je sverceri lako placaju a otimaju se za sve sto je u ponudi,ali pomaze im "realna" cena u otkupu.Nesto mislim da ce hladnjace biti pune i ovako,preko sporednih kanala po ceni ispod 200 dinara.Cuj molim te cigani preprodaju Rumunima,jos da su rekli i da im voze tamo u kombiju koji ni klimu nema.
 
da cujemo i to drugo misljenje

A pitanje počinje sa "ajde ti genije".
Neće ići jer ozbiljan razgovor podrazumeva uvažavanje sagovornika
Odluči se da li si za razgovor ili prepucavanje, ja sam spreman i na jedno i na drugo.
 
Odakle tebi da ja tebe uvazavam kao sagovornika oko cene maline,nemas je, kao ni ja,zanima me samo razlog zasto podjebavas ove ljude.
 
U Ivanjici je počeo otkup ali ni reči o ceni,komšija koji otkupljuje za nekoga i vozi u Požegu kaže da mu još nisu rekli cenu.
 
Odakle tebi da ja tebe uvazavam kao sagovornika
A odakle tebi da jamislim da me uvažavaš?
Nešto ti ne ide razumevanje od ruke.
Ako želiš da pričamo ozbiljno, i ako te nešto zanima (zanima me samo razlog) onda moraš ton da prilagodiš.
Ako ne onda ovako.
A da se razume pročitano nikada nije loše, ko to može, naravno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh