MALINA-berba i cena 2016

Ljudi,zna se sto je cena polke i polane 270 dinara.Naime,rod vilameta je manji za 40 %, Poljska ima isto do 40 % manji rod ove godine,sto znaci da je opasna nestasica maline i da cena mora da ide na gore.Dovoljan dokaz da nema maline je to da je u Arilju pocetna otkupna cena bila oko 150 dinara i do kraja sezone je izasla na 230-240 dinara.Ne secam se da se do sada desavalo da krajnja cena skoci vise od 30% u odnosu na pocetnu.......Veliki izvoznici su otkupili malo vilameta i sada kroz polku pokusavaju da popune rupe u kolicinama

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 
:ppozdrav: BERBU defin... ZAVRSAVAM..... Ovo mi je 5-ta berba ,do sad i nikad nisam vise ulozio u malinjak,kao ove god.a nikad nisam do sad manje ubrao ,samo 3.75 kg/m/d i nikad nisam predao po nizoj ceni....jos ne znam koja ce cena biti isplacena....? Ostaje samo se moliti BOGU da se ova god ne povratila...?

Malinjak nikad do ove god nije lepse izgledao a potencijal obecavao....? Sta se desi...????? :ppozdrav::veseljak::::vino::
 
Ljudi,zna se sto je cena polke i polane 270 dinara.Naime,rod vilameta je manji za 40 %, Poljska ima isto do 40 % manji rod ove godine,sto znaci da je opasna nestasica maline i da cena mora da ide na gore.Dovoljan dokaz da nema maline je to da je u Arilju pocetna otkupna cena bila oko 150 dinara i do kraja sezone je izasla na 230-240 dinara.Ne secam se da se do sada desavalo da krajnja cena skoci vise od 30% u odnosu na pocetnu.......Veliki izvoznici su otkupili malo vilameta i sada kroz polku pokusavaju da popune rupe u kolicinama



Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

tacno je da su poljaci prvi rod lepo podbacili , sa isto niskim cenama kao nasi otkupljivaci ali tek im sad predstoji ozbiljna berba i kolicine, trenutna cena im je oko 170 din, moguce da su ovi nasi hladnjacari nasli racunicu da su jeftino platili prvu berbu pa verovatno mogu da pretplate ove remontovane sorte
 
Ja sam svoj ovogodisnji rod dao po ceni od 150 din po kilogramu sorte miker i vilamet ,umanjen je rod u odnosu na prosle godine kao i cena . A sta drugo ocekivati u ovoj nasoj drzavi koja sistematski ubija poljoprivrednika hraneci svoje drzavne parazite.
 
:ppozdrav: BERBU defin... ZAVRSAVAM..... Ovo mi je 5-ta berba ,do sad i nikad nisam vise ulozio u malinjak,kao ove god.a nikad nisam do sad manje ubrao ,samo 3.75 kg/m/d i nikad nisam predao po nizoj ceni....jos ne znam koja ce cena biti isplacena....? Ostaje samo se moliti BOGU da se ova god ne povratila...?

Malinjak nikad do ove god nije lepse izgledao a potencijal obecavao....? Sta se desi...????? :ppozdrav::veseljak::::vino::

Pole ako nije tajna koliko si u tih 5 godina imao prosecno branje po duynom metru.
 
Jeli Vlado . Sta sam ja negativno reko pa me citiras. Ne razumem cemu citat. Ni po babu ni po stricevima. Niti sam reko sta ja imam niti me zanimalo sta ti imas od maline. Napisao sam da nema maline i to je to.
 
Poslednja izmena:
Slobodno napisi, ko da juri sad na googlu ko je sa kim u dilu, napisi da svi znamo

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Pole ako nije tajna koliko si u tih 5 godina imao prosecno branje po duynom metru.

Bilo je ...po 4.5,5.6 i u delovima malinjaka po 6.3 kg/m/d ...... ove god ..... ???/ ubedljivo naj manje...?? Ponavljam da je potencijal obecavao mnogo vise .... al sta se desi ....???? neznam samo ..pretpstavljam.


Nemam vremena da postavim slike ...gde se vidi da je za 1 berbu vetar obrao mozda i vise ...oko 3- mozda i 5 tona....? Al i pred toga jos nesto je uzorkovalo smanjenom prinosu...?
 
Imam oko 1400 m na 40 ari Polane u drugoj godini i nisam je proredio pa sada po metru duznom imam preko 30 kom. sto novoizniklih iz korena sto iz busena od prosle godine, Pitanje, koliko izdanaka ostaviti s proleca.

Majstore, kao što i sam možeš primetiti ova tema nosi ime "MALINA BERBA I CENA 2016". Trudi se da pitanja postavljaš tamo gde im je mesto, zbunjuješ ljude, nalupaće te moderator.. :sjasi:
 
Drugari, dokle ste stigli sa akontacionom cenom za Vilamet, ko je imao tu mogućnost poslovanja. A kako su prošli ljudi kojima su isplaćivali maline na vagi?? Kod nas (planina Rudnik), akontacija je još uvek 200 dinara. Navodno, čeka se kraj berbe..
 
Nazad
Vrh