MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mnogo su izdrzali Srpski seljak, sljiva i malina. Mnogo gladnih usta nahranili ali i dalje popravljaju prosek Srpskoj privredi. Kada analiziramo sto je sljiva izgubila trziste zakljucicemo da je debeo razlog bio i taj sto su stari izvoznici uvaljivali svakakvu sljivu , trulu, u paket od ‚12kg itd... Morali bismo izvuci nauk iz toga za Malinu. Taso danas sam prosao pored Zadrugara, velika lepa hladnjaca, uspesna firma i gazda. Ima tu poneki stubic i od moje maline. Pa postavih sebi pitanje zasto nisam svake godine kupovao po jedan stub i panel sada bih imao nekakvu hladnjacicu posle 4 decenije gajenja maline. To me je navelo da prelomim dilemu i pristupim u vec ponudjenu vocarsku zadrugu iz Arilja koja osniva svoju podruznicu u Osecini.
 
E Boyli, da je samo ta hladnjaca,ima ih nekoliko,bas "Veliki Meda",u zadnje 3-4 godine prosirio kapacitete do maximuma i plus pod njegovim kisobranom je mnostvo manjih otkupljivaca.Ali neka radi covek.
Cestitam ti na clanstvu,i zelim da sto vise uspete, Ako napravite udruzenje nalik onima u italiji mislim da ce ih biti jos dosta,i da ce se ukupna atmosfera i klima u malinarstvu promeniti na bolje. Necu te pitati za detalje,uskoro cu u Osecinu (imam sestru tamo Osecina-Tudjin) pa se mozemo naci i popricati o svemu.
 
Drage kolege,analiziram vasa pisanja pa bih se dotakao malo kulture branja maline,
Mislim da jos uvek nemamo u celini dovoljnu kulturu,bolje receno nekulturu branja.Mucno je gledati propastenje ovog naseg rajskog voca neretko ekstra kvaliteta.Dali je to nemar,nehat ili nebriga mnogih. Kada bi ljudi shvatili koliko je to samo mali napor a veliki efekat u kvalitetu mozda bi radili drugacije. Cesto branje maline u kante i kantice pogotovu od 5-6 litara,pa presipanje u gajbice pa dok se to poravnja,pa i ona sto nije zgnjecena nju prelije sok tako da to ninasta ne lici,odnosno lici na pekmez,koji nasi hladnjacari mogu odmah da pakuju u tegle.
Samo branje direktno u gajbice daje pun kvalitet.
Gledao sam i gde ljudi okace na kais gajbicu ispted sebe,ali zbog manervisanja cesto se zakacuje za rodnice,upada lisce,kida se zelena itd tako da ni to nije bas dobro.
Ja praktikujem metod gde naredjam obicno 5-6 gajbica ispred sebe ,nista vam nesmeta,obe ruke slobodne,cesto i nogom poguras,punite gajbicu redom,plodove nista nepomerate po gajbici tako da se mehanicki nista neostecuje,kada napunite gajbicu stavljate u hlad pod vrstu.,Uvek gledam da prazna bude ispod one u koju berem.
Mnogima je izgovor da je ista cena za sve,ali kada bi imale cene za razlicito punjenje,-npr. 2-2,3 kg jedna cena,za 2,3-3 kg druga,preko 3 kg treca,onda bi svak razmislio za koju cenu bere.

postovani tasoo svaka ti je dobra, malinari srbije hoce istu cenuu svuda... to je utopija... ako se bere od 1.8kg do 2.2 kg onda je to "srpska malina"ako se bere kao u leskovackom, bruskom kraju i mnogim drugim krajevima... po 4- 5 redova u gajbici onda je to druga cena maline...probao sam nosio sam gajbicu na pijaci sa dva reda i gajbicu sa 5 redova... ona u 2 reda sacuvana rosna prava cela prodala se odmah ona u 5 redova pretvorila se u sok i niko je ni za djem nije hteo... zato je kultura branja kako kazes osnova za dobar plasman i odlicnu cenu maline.... zato je nemoguce traziti istu cenu za malinu svuda po srbiji....to je i moj stav...inace ocekuje nas vise nego dobra cena samo da nas vreme posluzi....svi parametri to pokazuju...
 
postovani tasoo svaka ti je dobra, malinari srbije hoce istu cenuu svuda... to je utopija... ako se bere od 1.8kg do 2.2 kg onda je to "srpska malina"ako se bere kao u leskovackom, bruskom kraju i mnogim drugim krajevima... po 4- 5 redova u gajbici onda je to druga cena maline...probao sam nosio sam gajbicu na pijaci sa dva reda i gajbicu sa 5 redova... ona u 2 reda sacuvana rosna prava cela prodala se odmah ona u 5 redova pretvorila se u sok i niko je ni za djem nije hteo... zato je kultura branja kako kazes osnova za dobar plasman i odlicnu cenu maline.... zato je nemoguce traziti istu cenu za malinu svuda po srbiji....to je i moj stav...inace ocekuje nas vise nego dobra cena samo da nas vreme posluzi....svi parametri to pokazuju...


Ne slazem se sa tobom, zasto generalizujes da je ceo kraj los na osnovu neke price koju si cuo. Tacno je da u bruskom kraju ima mesta par sela gde se malina i dalje bere 4-5kg u gajbu, ali takodje je tacno da dosta veci procenat malinara to sve radi veoma kvalitetno. Po tvojoj logici ovi kvalitetni ne bi trebali imati istu cenu kao "vi' samo zato sto se nalaze na istom terenu sa ovim selima...opet nije fer!!!
A da znas samo da sam imao prilike da vidim kako to izgleda, kao i da hladnjacari vrlo rado salju svoje otkupljivace u ta mesta, i kupuju i takvu malinu. Iako na merenju paleta od 200 gajbica izmeri 850kg :ideja:, hladnjacar je zadovoljan jer je lepo zaradio i na takvoj malini. Tako da opet nikakva odvajanja nisu moguca bez uvedenog klasiranja odmah na otkupnom mestu, jer je moje misljenje da u svakom kraju ima i jedne i druge sorte malinara.
 
ja neslusam price vec obilazim sve krajeve srbije .....hladjacari gledaju svoja posla (5 redova prodaju u cisterne i tako zaradjuju) ja pisem o napretku i boljoj ceni proizvodjaca... a sa 5 redova necemo stici daleko...sa cenom..uostalom idi sa 5 redova na pijacu i videces sta te ceka... (naravno mnogi idu linijom manjeg otpora i 5 redova im je ciljna grupa) svako radi kako mu je bolje...moze se brati i u gajbicu za visnju (ona moze da primi i 8-9 redova maline) i za to postoje kupci... ali to nije ista cena za kako rece tasoo kvalitetno branu malinu -"kultura branja"....zato cena ne moze biti jednaka svuda i u svim regionima srbije u toku berbe...odnosno u bruskom kraju ako neko bere u dva reda mora imati bolju cenu od onoga koji u ivanjickom ili drugom kraju bere u 5 redova....
 
Pa ok, ali to opet znaci da se mora uvesti klasiranje na otkupnom mestu... drugacije ne moze nikako. I ja se naravno zalazem za kvalitetno branje, i trudim se da moje gajbice ne prelaze 2kg... ali na kraju imam istu cenu kao i onaj sa 4kg u gajbici. Najvise bih voleo da se ovede klasiranje, tada bi se i ovi drugi opametili, pa bi posle par nizih cena i sami poceli da postuju neka pravila. A ovako, niko nikog ne dira da se ne naljuti i ode kod drugog (jer kroz cisternu i na toj njegovoj malini moze lepo da zaradi), i tako mi tapkamo u mestu...
 
ja neslusam price vec obilazim sve krajeve srbije .....hladjacari gledaju svoja posla (5 redova prodaju u cisterne i tako zaradjuju) ja pisem o napretku i boljoj ceni proizvodjaca... a sa 5 redova necemo stici daleko...sa cenom..uostalom idi sa 5 redova na pijacu i videces sta te ceka... (naravno mnogi idu linijom manjeg otpora i 5 redova im je ciljna grupa) svako radi kako mu je bolje...moze se brati i u gajbicu za visnju (ona moze da primi i 8-9 redova maline) i za to postoje kupci... ali to nije ista cena za kako rece tasoo kvalitetno branu malinu -"kultura branja"....zato cena ne moze biti jednaka svuda i u svim regionima srbije u toku berbe...odnosno u bruskom kraju ako neko bere u dva reda mora imati bolju cenu od onoga koji u ivanjickom ili drugom kraju bere u 5 redova....

E ovde ima jedan problem koji se javlja kod samih hladnjacara. Tamo gde je velika koncentracija hladnjaca nije moguce klasiranje u pravom smislu reci, jer ako ne primi jedna hladnjaca primice neka druga i samim tim klasiranje nije odigralo nikakvu ulogu, tj nije edukovalo proizvodjaca putem manje cene (pojedinci se jedino ovako mogu edukovati, tj moze im se objasniti kako treba da izgleda dobra roba). Naravno da ce hladnjaca koja primi ovakvu robu kad tad propasti, ali dok dodje do tog trenutka trebace da prodje odredjeno vreme a za to vreme mi necemo uspeti da podignemo kulturu branja na jedan visi nivo a samim tim omogucimo bolju zaradu i hladnjaci i proizvodjacu.
 
E ovde ima jedan problem koji se javlja kod samih hladnjacara. Tamo gde je velika koncentracija hladnjaca nije moguce klasiranje u pravom smislu reci, jer ako ne primi jedna hladnjaca primice neka druga i samim tim klasiranje nije odigralo nikakvu ulogu, tj nije edukovalo proizvodjaca putem manje cene (pojedinci se jedino ovako mogu edukovati, tj moze im se objasniti kako treba da izgleda dobra roba). Naravno da ce hladnjaca koja primi ovakvu robu kad tad propasti, ali dok dodje do tog trenutka trebace da prodje odredjeno vreme a za to vreme mi necemo uspeti da podignemo kulturu branja na jedan visi nivo a samim tim omogucimo bolju zaradu i hladnjaci i proizvodjacu.


Pa posto kazne ne funkcionisu, mozda bi bilo dobro probati sa nagradjivanjem... tj, nagraditi uzornog malinra sa 5-10 din/kg. Ali i to se retko retko desava u praksi.
A ne slazem se da ce propasti sa ovom losom malinom, lepo oni zarade i na njoj, pune se cisterne samo tako...
 
Mnogo su izdrzali Srpski seljak, sljiva i malina. Mnogo gladnih usta nahranili ali i dalje popravljaju prosek Srpskoj privredi. Kada analiziramo sto je sljiva izgubila trziste zakljucicemo da je debeo razlog bio i taj sto su stari izvoznici uvaljivali svakakvu sljivu , trulu, u paket od ‚12kg itd... Morali bismo izvuci nauk iz toga za Malinu. Taso danas sam prosao pored Zadrugara, velika lepa hladnjaca, uspesna firma i gazda. Ima tu poneki stubic i od moje maline. Pa postavih sebi pitanje zasto nisam svake godine kupovao po jedan stub i panel sada bih imao nekakvu hladnjacicu posle 4 decenije gajenja maline. To me je navelo da prelomim dilemu i pristupim u vec ponudjenu vocarsku zadrugu iz Arilja koja osniva svoju podruznicu u Osecini.

O kojoj se zadruzi radi?
 
Losa kultura,jos bolje nekultura branja po meni nastala je u jednom periodu kada otkupljivaci,hladnjacari,nisu imali dovoljno ambalaze,i to sto su proizvodjaci zakidani na tezini ambalaze,pa su ljudi punili sto vise da manje stetuju.Sada svaki otkupljivac raspolaze dovoljno ambalaze,oni ozbiljniji imaju svu istu i svako neku svoju boju kao znak hladnjace.U mom kraju uglavnom su to novi model "krusikove" gajbice za koju hladnjacari kazu da se najbolje pokazala u procesu.
I ja sam ranije imao lose navike branja,ali su mi progledali kroz prste zbog sveukupne kolicine.
To je bila VELIKA greska i sopstvena zabluda.
Sada je to drugacije, Odgovorno tvrdim da to nije neki,bolje receno gotovo nikakav napor i ama bas se nista negubi,naprotiv sveukupno se dobija neuporedivo mnogo bolji kvalitet,ako nista bar je lepo pogledati,"kulturno" napunjenu gajbicu,bezobzira sto hladnjacari to slabo nagradjuju,a sto bi bilo najefikasnije. Opet u ovakvim navikama do nekih 2,5 kg je koliko toliko podnosljivo,sve preko je skrnavljenje ovog naseg crvenog zlata.
 
Ariljac mislim da se radi o zadruzi Eko Voce ali nisam siguran, sutra bi trebalo da dobijem djubrivo iz njihovog programa prihrane maline i kupine i da sklopim ugovor o saradnji pa cu javiti zasigurno da li se bas tako zove. Taso nije problem da se nadjemo mozemo i preko PP da se dogovorimo.
 
Pa posto kazne ne funkcionisu, mozda bi bilo dobro probati sa nagradjivanjem... tj, nagraditi uzornog malinra sa 5-10 din/kg. Ali i to se retko retko desava u praksi.
A ne slazem se da ce propasti sa ovom losom malinom, lepo oni zarade i na njoj, pune se cisterne samo tako...

Sto se tice nagradjivanja i to je tesko sprovodljivo iz razloga sto svako tvrdi za svoju robu da je najbolja, takvi smo ljudi, niko nece da bude samokritican ili su to po pravilu jako retki slucajevi. Morace jos dosta vremena da prodje, da mnoge prvo hladnjace propadnu da bi se uveo tu neki red, ovako cesto se desava da ljudi posto poto uzimaju robu pa se posle hvataju za glavu kad shvate sta su kupili, svake godine po nekoliko hladnjaca propadne sto manjih sto vecih.

Cisterne su dobre kada idu i kada je susna godina, ali sta raditi kada ni cisterne ne idu? Kada fabrike imaju dovoljno sirovine ili procene da im je cena previsoka onda ne uzimaju cisterne tj pothladjenu malinu i sta tada raditi? I cisterne treba prodati, nije lako uci i biti snadbevac za neku veliku industriju na zapadu, oni nerado menjaju dobavljace iz prostog razloga sto se u tom poslu znaju mnogi parametri i niko nece da rizikuje niti da menja dobavljaca bez razloga.
 
Opet samo naklapanja i bla,bla ....._
U cemu bi bio problem klasiranje i cena... pa ko zeli da kupuje Znj robu neka je kupi .... a savesni hldnjacari samo kvalitet( ali ih nemaaa).. Izgleda da njima isplativije da mixsaju i sami po svojim receptima....kao i poljsku sa nasom.
 
Opet samo naklapanja i bla,bla ....._
U cemu bi bio problem klasiranje i cena... pa ko zeli da kupuje Znj robu neka je kupi .... a savesni hldnjacari samo kvalitet( ali ih nemaaa).. Izgleda da njima isplativije da mixsaju i sami po svojim receptima....kao i poljsku sa nasom.

Smatram da smo se u ranijim postovima slozili da nazalost nema savesnih ni hladnjacara ni proizvodjaca. Svake godine po neka hladnjaca propadne, proizvodjace to i ne pogadja toliko jer oni i ne preuzimaju toliko veliki rizik na sebe. Dok se nasa svest ne promeni nece biti zadovoljnih proizvodjaca a hladnjace ce opstati one koje budu poslovale po trzisnim nacelima.

Ne znam zasto reagujete negativno na moj post, da li zato sto pisem istinu ili vas nesto drugo boli?
 
Ariljac mislim da se radi o zadruzi Eko Voce ali nisam siguran, sutra bi trebalo da dobijem djubrivo iz njihovog programa prihrane maline i kupine i da sklopim ugovor o saradnji pa cu javiti zasigurno da li se bas tako zove. Taso nije problem da se nadjemo mozemo i preko PP da se dogovorimo.

Hehe,dobro dosao.Eko voce ima dobre ideje i napravice se tu dobra prica.Inace sve je veci broj ljudi koji se pridruzuju zadruzi iz cele Srbije.
 
Poznavalac prikia
Evo "italijanskih pionira" i kod nas,(udruzenje malinara).Samo ako bude iole savesti i odgovornosti bice sveukupno bolje za sve.Losije zasigurno nece biti. Pozelimo im srecan i uspesan rad!::novac::
 
Poznavalac prikia
Evo "italijanskih pionira" i kod nas,(udruzenje malinara).Samo ako bude iole savesti i odgovornosti bice sveukupno bolje za sve.Losije zasigurno nece biti. Pozelimo im srecan i uspesan rad!::novac::

Ja im zelim srecan i uspesan rad, samo nisam bas siguran koliko celu pricu mogu da iznesu?

https://www.youtube.com/watch?v=TwRUKkufiMo

https://www.youtube.com/watch?v=Nz80nGK8ftA od 1:41 krece saopstenje udruzenja eko voce, po meni greska svakog udruzenja pa i ovog, uvek se pominju monopoli a imamo toliko stranih firmi u Srbiji i to najvecih igraca, pa jos kada dodamo tu i domace firme ne znam gde je tu onda monopol i da li predstavnici ovog udruzenja znaju sta znaci rec monopol? Svoje zahteve moraju drugacije koncipirati da bi neko obratio paznju na njih, ovako to sto oni rade nema nikakve logike

Evo sta sam nasao na NETu, ovaj covek mi ne deluje kao neko ko bas dobro poznaje posao ali hajde necu da budem maliciozan na pocetku.
Covek je proizvodjac verovatno, barem bih tako rekao po njegovoj prici. Dobro je to sto su se povezali i sto se povezuju po celoj Srbiji ali da bi uspeli moraju jos puno toga da urade, pre svega mislim u organizacionom smislu.

Zanima me jos, koliko su ulozili u marketing, jesu li angazovali strucnjaka koji poznaje inostrano trziste, gde planiraju da izvezu robu, to su neke elementarne stvari?
Kakve reference poseduje uvazeni gospodin predsednik udruzenja, gde je radio, cime se bavio (kakve organizacione i strucne kvalifikacije ima, kakve licne kontakte poseduje koji bi mogli da pomognu udruzenju ), moze li to da se sazna? Sve ovo smatram kao jako bitna pitanja ciji odgovori ce nam zasigurno reci koliko ce zadruga biti uspesna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh