Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
TRENUTNE CENE originala na malo:Arilje 190-200 Leskovac 220-230 lovci u mutnom po Srbiji 240-250 kako,zasto,zbog cega ne znam ali to je trenutno stanje stvari,ako neko ima kakve informacije neka javi jer ima ljudi koji zamrzavaju svoju malinu
 
Pročitaj negde šta se dogodilo sa Arinovom ulo hladnjačom u Arilju,i da je Zemljoradnička zadruga od 900 vagona prazna 3 godine. Gde da udružiš 10 srba a joŠ 300.I ko da upravlja sa njom?To dok zakon i primena zakona ne uredi ,može biti samo maštarija u Srbiji.
evo ja cu da upravljam sa njom mi srbi se uvek nesto bojimo da neko nekog ne.... naprave se ugovori,i klauzule sa smernicama kako upravnik da radi i od toga nema odstupanja,
 
drago mi je da nekima dolazi iz dupeta u glavu,I malo se ozbiljnije pise o trenutnom stanju.
da u svemu imam mnogo infomacija ai sto mi treba da se raspravljam sa ljudima,kadih klepi nek se uce
adminsrator sto mi uredio zadnju poruku,sam sam sa ovim hteo pokazati kako je trenutno stanje u srbiji a I ti sadi malinu I da vidim kako ces se osecati kada vidis kako te banda manipulise,a siurno nisi glup cim si administrator
a nazalost sbija je spala na ovo
http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/seks-kod-groblja-za-500-kinti/61712
o malini I kupini tenutno mozeete videti ovde
http://www.agrodan.rs/vesti/vocarstvo/berba-kupine-u-podrinju_28357.html#.U9fvuJAcScw
 
TRENUTNE CENE originala na malo:Arilje 190-200 Leskovac 220-230 lovci u mutnom po Srbiji 240-250 kako,zasto,zbog cega ne znam ali to je trenutno stanje stvari,ako neko ima kakve informacije neka javi jer ima ljudi koji zamrzavaju svoju malinu

izvini kolega,JER ili JEL ima ljudi koji zamrzavaju svoju malinu?Moze dvojako da se protumaci.Mene interesuje ima li neko od kolega malinara svoju hladnjacu i kako im to fukncionise,jer ja planiram da sagradim hladnjacicu,gde prodaju zamrznutu malinu,u kakvom pakovanju i u kom vremenskom periodu.hvala
 
prodajes u toku berbe ili cekas pola god

- - - - - - - - - -

drago mi je da nekima dolazi iz dupeta u glavu,I malo se ozbiljnije pise o trenutnom stanju.
da u svemu imam mnogo infomacija ai sto mi treba da se raspravljam sa ljudima,kadih klepi nek se uce
adminsrator sto mi uredio zadnju poruku,sam sam sa ovim hteo pokazati kako je trenutno stanje u srbiji a I ti sadi malinu I da vidim kako ces se osecati kada vidis kako te banda manipulise,a siurno nisi glup cim si administrator
a nazalost sbija je spala na ovo
http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/seks-kod-groblja-za-500-kinti/61712
o malini I kupini tenutno mozeete videti ovde
http://www.agrodan.rs/vesti/vocarstvo/berba-kupine-u-podrinju_28357.html#.U9fvuJAcScw
pa ti si pisao neozbiljno sa krticama,kupina sad 50 pada na 30 i ide na 80-100 prosek oko 60-70 sad zapamti sta sam napisao pa vidi na kraju berbe i obavesti krtice jer sam i za malinu rekao 1,5
 
spremite 1000e za 1t i pravite jos ako zaokruzute proizvodnju,kutije,kese... onda pogodak:osmeh:

pare nisu problem,nastapace ujka sem,ni zaokruzivanje procesa proizvodnje,valjda smo neki vajni ekonomisti,interesuje me prvo neka sigurnost u prodaji moje maline,da je ne moram prodavati u sezoni,jer 95% malinara nema pare da plati radnike,on je mora prodati pa i po 50 inace ode kuca u vazduh(beraci su preki ljudi posle mesec dana na plus 40).e sad dali bi se mogla malina direktno izvoziti u zamrznutom stanju,posto imam strica u France,radi juzno voce iz Spanije na veliko,ima i firmu,pa sam mislio preko njega da ide smrznuta malina u plasticne kutijice,on bi se uvezao sa veleprodajama.E to bi bio pogodak,samo ne znam koja je procedura za izvoz zamrznute maline :sta:
 
Ma moras da imas silne sertifikate... Cak i ako nabavis niko ti ne garantuje da ti na carini ne zadrze robu par dana jer ti fali FT1P. Ja mislim da samo par ljudi u srbiji moze da je izvozi ali opet ti si sitan pa mozda i prodjes ispod radara:)
 
bas tako ne moze svako da izvozi i ne isplati se da vadis papire a da izvezes 50t robe,toliko ti uzima savetnik premijera a tek premijer ne pitaj:osmeh: jedino ako taj rodjak hoce na svoje ime i preko ftancuske ambasade onda neces da dajes mito puno,samo francuskoj ambasadi,batali to cene imas malo iznad te su cene sad u originalu, 180-220 i to 220 tesko najcesce 200. da cekas je rizik kad svi izvezu vise im ne treba,moras da imas obavestenje kome fali malo da ispuni normu i da ponudis u pravom trenutku a to sve kosta.imas krupnog tog mi ne znamo,sitne znamo to su sve vece hladnjace koje mislimo da su izvoznici ali nisu i imas boraniju tj mini hladnjace do 50t sto proizvedu ili kupe

- - - - - - - - - -

ako do sad nisi poceo ni da kupujes robu vec samo imas svoju batali da se zanosis,prvo kreces otkup za boraniju,pa za vece pa ako ti onda ti nevidljivi karteli dozvole da izvezes malinu,ti bi za pocetak svoju i to te nebi pustili jer znaju da ces da ojacas i krenes i npr moju pa tako sve veci postajes,moras da se uclanis sad u pravu partiju za koju mislis da ce da pobedi pa onda tek mozda i uspes ali ako ne ostanes samo clan nego barem nesto u svojoj opstini

- - - - - - - - - -

neku hladnjacu da skockas da bude exstra za 50t robe,kupis kombi,kamion,sredis se to lepo i malo opreme u hladnjaci za klasiranje 100 000e a kad te stric sam vec nije pitao da ti pomogne nema od toga vajde bolje pitaj da radis kod njega na nekom pakovanju... taman da vidis dali ce da ti i to dozvoli a ne da beres i kopas za par hiljada e ,kad ti on nije dao taj predlog znaci nema interes i nece ni da ti pomogne i da ti je rodjeni stric jer nema interes
 
Nije vezano za direkno za malinu, ali se raspitajte kako rade pčelari i SPOS. Ovoj post je više vezan za to da i u Srbiji postoje udruženja poljoprivrednika koja dobro su organizovana.
 
U Arilju takodje održan protest - objavljeno je da su prestavnici proizvodjača pozvani sutra na sastanak u vladi sa premijerom Vučićem . Po prvi put sam saznao ko su pregovarači sa naše strane . Mogu reći da sam sa ekipom veoma zadovoljan . U pregovorima učestvuju i prestavnici Kosijerića i Ivanjice koi su održali veoma zapažen govor . O detaljima vas nebih smarao jer navodi pojedinih govornika su bili veoma mučni ali istiniti o trenutnom stanju u otkupu maline. Smatram da ćemo sutra znati ima li pomaka ili ......
 
U Arilju takodje održan protest - objavljeno je da su prestavnici proizvodjača pozvani sutra na sastanak u vladi sa premijerom Vučićem . Po prvi put sam saznao ko su pregovarači sa naše strane . Mogu reći da sam sa ekipom veoma zadovoljan . U pregovorima učestvuju i prestavnici Kosijerića i Ivanjice koi su održali veoma zapažen govor . O detaljima vas nebih smarao jer navodi pojedinih govornika su bili veoma mučni ali istiniti o trenutnom stanju u otkupu maline. Smatram da ćemo sutra znati ima li pomaka ili ......

Bilo je veoma poucno i interesantno,ja sam isto ekipi koja vodi pregovore sasvim zadovoljan,ljudi su upuceni dosta,odgovorni i reseni da ovo isteraju dok kraja,jer u suprotnom,kako i sami kazu,malina ce biti sledece godine ispod 100 dinara,to nam spremaju,pa gospoda koja nisu zaintereovana da izadju na ovakve skupove neka se razmisle za koje ce pare prosipati znoj sledece godine. Iskreno,posecenost nije bila losa,samo sto je trebalo da je izaslo celo Arilje na ulicu,jer ipak, svi mi ovde,na neki nacin,zivimo od maline,cak i gospoda koja ispijaju kafice u popodnevnim casovima u Havani za vreme branja malina...ako nas uniste,nece biti ni za njih. Coveku iz Ivanjice svaka cast,jer je prozvao i predsenika opstine koga nigde nije bilo,neko rece da pije pivo u kafani... cak nas je i crkva podrzala a bila su dvojica njihovih predstavnika medju nama. Nadam se da ih nece Vucic ispaliti i ovaj put,to bi bilo previse,krajnje je vreme da ispadne covek bar jedan put i da uradi nesto po tom pitanju.
 
Eno ga Vucic je upalio autobus i krenuo sa orkestrom u Arilje
Covek je uzeo od tebe glas a od njih uzima pare cetiri godine,sta mislis na cijoj ce strani biti kao i svi pre njega sto su bili. iI sta mislis cije pare za "kampanju" daju ti sto pomazu stranke
 
Naslov iz Blica.Mozda i ovo mnogo govori.Pogledati u Blicu ima i video prilog.[h=1]POGLEDAJTE Dačićev šou na ministarskoj ekskurziji[/h]
 
Eno ga Vucic je upalio autobus i krenuo sa orkestrom u Arilje
Covek je uzeo od tebe glas a od njih uzima pare cetiri godine,sta mislis na cijoj ce strani biti kao i svi pre njega sto su bili. iI sta mislis cije pare za "kampanju" daju ti sto pomazu stranke

samo se nadam da ce nesto biti od svega toga... inace moj glas vise nece dobiti nijedna srpska lopuza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh