Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rece sad neki lik kod Davidovica u emisiji da navodno nece biti otkupa maline iz poplavljenih podrucija,mada to je prica ovih hostaplera hladnjacarskih pa sam miran dok ne cujem to od neke drzavne inspekcije,jer to bi stvarno bila katastrofa!
Strategijski gledano zbog izvoza drzava mora i treba da donese takvu odluku, stim da operativno ne dozvoli otkup samo one maline koja je bila pod vodom.

- - - - - - - - - -

280 dinara danas u Sapcu
Gde u Šapcu, u hladnjači ili na pijaci?
 
Danas sam cuo pricu da se lome od 200 -230 da sa tom cenom krenu.bar kod nas ovde.U svakom slucaju ce se za 2 dana sigurno znati cena.
 
Ako bude kise narednih dana definitivno ce biti problema sa kvalitetom a samim tim i sa cenom.
 
To samo tako ispada, ne treba baš biti naivan, tu nisu spomenuli trošak za pasoš, za traženje vize ( možda se mora više puta ići do njihove ambasade), troškove puta do Finske i nazad. Za takve poslove je najbolje popričati sa nekim ko je išao to da radi tamo, jer se tako dobije bolja slika, ovo iz novina je samo da se privuku posetioci na sajt.
 
Kako sam cuo danas age odlucuju kojom mukom da nas muce, najavljuje se startna cena ispod 200 din. Ako uspeju da se dogovore jao nama a nadam se da nece jer manje su kolicine od njihovih potreba.
 
To samo tako ispada, ne treba baš biti naivan, tu nisu spomenuli trošak za pasoš, za traženje vize ( možda se mora više puta ići do njihove ambasade), troškove puta do Finske i nazad. Za takve poslove je najbolje popričati sa nekim ko je išao to da radi tamo, jer se tako dobije bolja slika, ovo iz novina je samo da se privuku posetioci na sajt.
samo sam napisao mozda ce nekog zanimati koliko placaju berace u finskoj u uporedbi sa nasim uslovima.sigurno necu ici u finsku da berem malinu.mada iskreno rado bi otisao I nikad se ne bi vratio u srbiju.ali sta je tuje.iskreno I mrzime pisati I pricati sa ljudima.posto neki svakojako sve tumace.
inace za vikend sam bio u crnoj gori I koliko sam video dole je malina losa.bar ono sto sam video.
 
Otkupljujemo za hladnjaču "Lipkom" iz Lipolista.
1009623.jpg
[/IMG]
 
Bravo Cunami ! Svima nam je potrebno malo optimizma na svu ovu nesrecu oko nas . Hajde da se nadamo i ocekujemo dobru cenu pa sta bude. Bio sam na slavi , naslusao se raznih gluposti pa me ova tvoja poruka uveseli.
 
ljudi moji ako ove godine ne bude ekstremno visoka cena , i ako se ove godine neovajdimo necemo nikada vise jer situacija na trzistu smrznuti malina nikada nije bila konfuznija, zalihe smrznute maline u evropi su smesne u svetu jos smesnije , buduca berba kod nas je vec pola propala .nisam ovo napisao jer sam optimista, jer optimizam nastaje usled nedostatka informacija
 
cileanska cena u evropi je 4,9 americki dolara a nas pljackaju za 230 din e nece da bude ove godine tako , ima cena da skace samo tako
a ko kaze da je 4,9 u evropi malina iz cilea?mozda i jeste cak i vise ali kad stigne iz cilea u evropu treba je klasirati,spakovati,transport,carine... koliko je pakovanje?mozda u cileu beru u manje posude a ne holandeze pa imaju cenu jacu,pre im i stize jedino sto je lose je kvalitet ali i paradajz kod nas je sad 1e uvezen a nas bice 5din,nije to bas tako cujes neku cenu i to je to.i jos jedno koja je sorta i zasto u dolarima u evropi?kod nas je miker skuplji 20 din minimum od vilameta,da ne bude zabune i ja radim maline ali ovako rekla kazala je bzv,evo covek lepo slikao cenu 230din mislim da je na ivici da je ok ali sad sto nama rod podbaca pa ko nas sisa
 
ljudi moji ako ove godine ne bude ekstremno visoka cena , i ako se ove godine neovajdimo necemo nikada vise jer situacija na trzistu smrznuti malina nikada nije bila konfuznija, zalihe smrznute maline u evropi su smesne u svetu jos smesnije , buduca berba kod nas je vec pola propala .nisam ovo napisao jer sam optimista, jer optimizam nastaje usled nedostatka informacija
mada treba biti oprezan da ne bude ko sa jagodom.
a I od jos nekih informacja.
ako te zanimaju cuami javi mi se na pp da tih posaljem.posto vidim da si dobro informisan
ove godine oce da malinu skoro svugde poplave
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/470815/Poplave-u-Cileu-oko-4000-ljudi-odseceno-od-sveta
 
Poslednja izmena:
a ko kaze da je 4,9 u evropi malina iz cilea?mozda i jeste cak i vise ali kad stigne iz cilea u evropu treba je klasirati,spakovati,transport,carine... koliko je pakovanje?mozda u cileu beru u manje posude a ne holandeze pa imaju cenu jacu,pre im i stize jedino sto je lose je kvalitet ali i paradajz kod nas je sad 1e uvezen a nas bice 5din,nije to bas tako cujes neku cenu i to je to.i jos jedno koja je sorta i zasto u dolarima u evropi?kod nas je miker skuplji 20 din minimum od vilameta,da ne bude zabune i ja radim maline ali ovako rekla kazala je bzv,evo covek lepo slikao cenu 230din mislim da je na ivici da je ok ali sad sto nama rod podbaca pa ko nas sisa
evo ti link pa prevodi tekst to je zvanican dokument i dostupan a ima i izvor sto ce reci da je informacija ispravna
http://www.fresh-market.pl/owoce_i_...e_zbiory_malin_w_chile_dla_polakow,p443171305,a kod cileanaca je druga berba skoro zavrsena hertridz sorte ,Talca grad je centar malinogorja, sto je u Srbiji Arilje, ili Lubin u Poljskoj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh