Majevica

Taj dan nisu vozili po krugu samo su ga palili a ima snimak negde kako ga vozikaju po fabrici. Ja sam ih nagovarao da sa njim nesto obrade u krugu fabrike ali nista. Traktor je OK. u odnosu na azijske traktore ali cena nije realna ako bude ta koja se suska. Po meni je promaseno to sto je od 90KS sto kazu "ni sebi ni svome"
Za manje poljoprivrednike prevelik, treba da bude od 70-75ks za vece poljoprivrednike je mali i oni sigurno nece kupovati traktor koji nije proveren. Prednja hidraulika po meni nepotrebna na traktoru od 90ks, samo nabija cenu bez veze. Unutar kabine deluje sve nekako jeftino.
Generalno bio bih zainteresovan za traktor kad bi bio 20-tak hiljada pa i sa manje te opreme i plus povracaj 40%
 
Зашто "ни себи ни своме" па погледај колики број пољопривредника узима тракторе од 90-110кс за површинске радове. Можда јача цена јесте али колико кошта страни неки бренд са предњом хидрауликом у тој коњажи. Ја се добро премишљам у вези ове Мајевице за моје потребе сасвим ОК трактор.
 
Taj dan nisu vozili po krugu samo su ga palili a ima snimak negde kako ga vozikaju po fabrici. Ja sam ih nagovarao da sa njim nesto obrade u krugu fabrike ali nista. Traktor je OK. u odnosu na azijske traktore ali cena nije realna ako bude ta koja se suska. Po meni je promaseno to sto je od 90KS sto kazu "ni sebi ni svome"
Za manje poljoprivrednike prevelik, treba da bude od 70-75ks za vece poljoprivrednike je mali i oni sigurno nece kupovati traktor koji nije proveren. Prednja hidraulika po meni nepotrebna na traktoru od 90ks, samo nabija cenu bez veze. Unutar kabine deluje sve nekako jeftino.
Generalno bio bih zainteresovan za traktor kad bi bio 20-tak hiljada pa i sa manje te opreme i plus povracaj 40%
Предња хидраулика је непотребна само до оног момента док се не проба,онда је никад више не би скинуо.Трактор 30 посто употребљивији.75 кс је мало за ротодрљачу,за полутешку дрљачу,за 3 бразде итд. 90 кс потрефљено баш.Е сад цијена која буде,треба да се равњају са турцима и кинезима па видети онда.
 
Kod nas 90 ks nema šta da traži sa plugom 3 brazde, 2 mu malo a 3 previše.Za površinske poslove, transport i rad sa prednjim utovarivačem nije loš izbor ali kupiti neproveren traktor i pritom lepo platiti ne znam baš ko će se usuditi.
Матићу има места где 90 кс вуче 4 бразде. Код нас је неко равњање увјек било до 70кс 2 бразде,преко 70 кс сви купују тробразни плуг.Доста људи са 577 вуче 3 бразде,чак и ја имам један од 14 цола и где иде са 70кс иде он.
По мени је тај трактор проверен исто колико и Башак и Арматрак,ајд Ито,ал како су кренули кинези за копију фиат мотора наплаћују делове скупље него за оригинал фиат мотор.
ЏД,Кејс,НХ је проверено,све остало је шупа фабрика и то ти је што ти је.Обични шпартач сад кошта 8000е а приколица 24000е.Трактор није скуп.
 
Bar da imaju još neki traktor u ponudi, recimo za male voćare do 50 KS, 4x4 varijanta.
 
Citam sta ljudi pisu i ne verujem. Da ovoliki traktor sa prednjom hidraulikom i prednjim kardanom kosta 20000 evra kao bio bi dobra kupovina, a to sto indijska ili kineska gologuzija mnogo manje snage kosta oko 20000 evra to je valjda dobro. Dok se proizvodio 577 je bio 20000 evra, go traktor, a gvozdje je od onda skuplje vise nego duplo. Kao ovaj od 90 ks promasena snaga, a 820 sa 82 ks najprodavaniji traktor. Gasi svetlo, motaj kablove, aj zdravo.
 
Имају предност домаћег терена и производа. Сад колика је воља државе да субвенционише куповину и покретање производње питање је сад.
 
@putin Pišem sa mog stanovišta i ništa mi ne znači što kod tebe može da vuče 4 brazde.YTO jeste rađen po Fiat licenci ali su pirindžari napravili sve po svojim merama da ti ne odgovara ni jedan drugi deo sem dela proizvedenog u YTO fabrici i tu su sebe zaštitili!Ko hoće neka ga kupi, ja neću sigurno.
 
Neki nisu iskusili čari oranja sa 90 konja, kada mu je teško a vuče 2 x75 cm.
U svakom slučaju nije ovo loš traktor.
No, postoje i dobra i loša iskustva sa fabrikom Majevica, pa je zbog toga i skeptičnost pojedinih poljoprivrednika olo ovog traktora. Vrene će pokazati. Nižom cenom, koju bi mogla država da omogući nekom subvencijom, bi se lakše probili na tržište.
Jer u suprotnom, izmedju majevice od 35 000 evra i nekog zapadnog brenda od 40 000, nema diskusije. E, ako je 35 000 sa pdv, a 48 000 sa pdv zapadnjak, onda se mozda pojedinci i okrenu majevici.
 
Neki nisu iskusili čari oranja sa 90 konja, kada mu je teško a vuče 2 x75 cm.
U svakom slučaju nije ovo loš traktor.
No, postoje i dobra i loša iskustva sa fabrikom Majevica, pa je zbog toga i skeptičnost pojedinih poljoprivrednika olo ovog traktora. Vrene će pokazati. Nižom cenom, koju bi mogla država da omogući nekom subvencijom, bi se lakše probili na tržište.
Jer u suprotnom, izmedju majevice od 35 000 evra i nekog zapadnog brenda od 40 000, nema diskusije. E, ako je 35 000 sa pdv, a 48 000 sa pdv zapadnjak, onda se mozda pojedinci i okrenu majevici.
Bolje da država od tih subvencija svakome da keš pa da sami kupujemo šta nam je drago.Kasni Majevica jedno 20 godina sa ovime.
 
@putin Pišem sa mog stanovišta i ništa mi ne znači što kod tebe može da vuče 4 brazde.YTO jeste rađen po Fiat licenci ali su pirindžari napravili sve po svojim merama da ti ne odgovara ni jedan drugi deo sem dela proizvedenog u YTO fabrici i tu su sebe zaštitili!Ko hoće neka ga kupi, ja neću sigurno.
Увјек има неко да купи.И твоји су некад купили универзал.
 
Nazad
Vrh