MAHINDRA

65 ks, 3300 kubnih cm. U Bijeljini je bio 22 500km prije 2 mjeseca pitao.
 
Pa to nije onda puno para. Toliko kosta i rakovica bez prednje vuce, a sigurno nije losiji od nje. Raspitacu se koja je cena u Srbiji.
 
To ti je u Bosni cena sa koje je odmah skinuto 40-tak procenata subvencije, tako da je ralna cena mnogo veća!
 
Ja imam Mahindru 475, dve godine stara 1000 sati, dobro se pokazala, jedina mana joj je menjac, prilikom ubacivanja krci vise nego ferguson.
Sve ostalo je ok, nema nikakvih dolivanja ni ulja ni antifriza samo gas.

ja sam to krcanje mnjenjaca u imt 549 rijesio tako sto sam nasuo tri litre ulja vise u mnjenjac i sad nista se necuje samo gas,dali je pametno to ili ne jbg,vec tri godine tako ide.
a moj kum isto tako nasuo u rakovicu R65 i sad skoro i necuje se.
 
2nrjzgh.jpg


1sz7n4.jpg



2vry92p.jpg
 
Gledao sam neka ispitivanja na modelu 7030, traktor je preko prikljucnog vratila bio prikljucen na hidraulicnu kocnicu koju su na svakih nekoliko minuta sve vise pritezali (kocili motor), da napomenem da je traktor radio na 2200o/min.Kad su kocnicu zakocili na deklarisanu snagu motora traktor je jos radio, jedva naravno gotovo da su se mogli brojati taktovi.Mene je odusevilo to sto nije bilo ni trunke vidljivog dima na auspuh, a motor je bio maksimalno opterecen, i kad otpuste kocnicu on neverovatno brzo vrati zadate obrtaje.Traktor su testirali na tri vrste goriva, evrodizel, D2 i biodizel i sa svakim gorivom se isto ponasao.
 
Jel ima taj snimak da se vidi na netu negdje? Takva ispitivanja se vrše na dinamometrima koji su uglavnom električni ali postoje i hidraulični koji rade na isti način kao i usporivači na autobusima ili kamionima, tj. na istim principima na kojima rade hidraulične spojnice. Pošto se motor nije prestao da radi, treba pretpostaviti da ima više snage i obr. momenta nego što je deklarisano, što ima jako pozitivan uticaj na dugotrajnost motora. Gledao sam ih na sajmu, posebno ovaj 7030 cije sma slike stavio (to sam ja slika u Bijeljini na sajmu) i moram reci da je traktor zaista ozbiljno odradjen - završna obrada je odlična za taj cjenovni rang, nije se štedilo na materijalu, sve je masivno ali ne i predimenzionisano, pvp puma je Bosch kao i kompletna hidraulika. Nemam mu zamjerke, da imam novac on bi bio medju prvima koje bih uzeo. Takodje, moram istaći da je daleko bolje odradjen nego John Deere koji je takodje bio izložen na sajmu, a koji je predstavio par malih i jedan veliki traktor. Veliki je izradjen u Njemačkoj (taj je baš na nivou), tako stoji na pločici, a oba mala u Indiji - završna obrada, kvalitet plastike, sve je za nijansu lošije od Mahindre, što me prilično iznenadilo.
 
Mislim da je puno 22000 eura za indijski traktor od 65 konja. Za malo vise para se moze uzeti traktor iste snage, nekog poznatijeg i proverenijeg proizvodjaca. Moze se uzeti i kinez od 90 konja. Na oko mi deluje solidno.

---------- Poruka napisana u 14:20 ---------- Prethodna poruka je at 14:18 ----------

A kakav je zaista, recice vreme.
 
Nemam snimak a to ispitivanje je radjeno na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu.U pitanju je hidraulicna kocnica-dinamometar, a ispitivanje je narucila Agropanonka neznam kojim povodom.To sam gledao u pauzi izmedju predavanja, i jedan od profesora koji je vrsio ispitivanje(Milan Tomic) kaze da je traktor namenjan tacnije konstruisan za Americko trziste i da je zbog toda tako visok kvalitet izrade.
 
Daj Zombie, ne zezaj,gledao sam ih i ja i svidja mi se mahindra, ali se ne moze porediti sa JD ni po kom osnovu pa makar john bio sklapan na Madagaskaru , a narocito zavrsna obrada.
 
Ne zezam, meni se oni indijski JD nikako nisu svidjeli, mnogo plastika a ona tanka kao papir, ivice odlivaka hrapave možeš se posjeći (to se inače nakon vadjenja iz kalupa mora sve fino obrusiti)...gomila stvari mi se nije svidila na njima, a bas su mnogo kostali. Veliki JD koji je pravljen u Njemačkoj je kao mila majka, sav skockan, al to je već druga klasa. JD traktori bi trebali biti bolji od Mahindre, a ovi modeli sa sajma (moram vidjeti imam li slike) mi djeluju sfušereni u odnosu na Mahindru. Ne ulazim u komentarisanje kvaliteta, ali meni su ovi JD koje sam gledao (neki mali, mislim da nemaju ni 60KS) nekako sumnjivi, kao npr oni Massey Ferguson iz Pakistana (čini mi se da su tamo pravljeni, gledao sam ih negdje u Federaciji) u odnosu na MF iz Turske (Uzel) koji su sasvim solidno napravljeni.
 
Moje lično mišljenje je da je Mahinda bolji traktor od JD-a na našem tržištu. Zašto? Pa,nikako da čujem da je na Mahindrin-om traktoru koji je kupljen u Srbiji pustilo ulje na glavi motora posle 2000 radnih sati, a JD gde god odes ulja oko motora koliko god oces posle tog vremena. Ja samo kažem ono sto sam čuo,a nešto i video. To je to!
 
Moje lično mišljenje je da je Mahinda bolji traktor od JD-a na našem tržištu. Zašto? Pa,nikako da čujem da je na Mahindrin-om traktoru koji je kupljen u Srbiji pustilo ulje na glavi motora posle 2000 radnih sati, a JD gde god odes ulja oko motora koliko god oces posle tog vremena. Ja samo kažem ono sto sam čuo,a nešto i video. To je to!

E sad ga pretera. Mahindra jeste dobra, ali porediti sa JD je krajnje neozbiljno.
 
@ prnjavor3 Ne treba ti slika, kada budes isao na dane polja u NS seme skontaj na njihovim traktorima.

@ paorpaor Mislim da me nisi razumeo. Nisam ja poredio JD i Mahindu. JD je sigurno bolji u to nema sumnje,samo ja da ga kupujem presao bih u Madjarsku ili otisao za Sloveniju. Nego samo kazem da kod nas posalju nekako felericne masine,a platis ih mozda i vise nego ovi u EU tj. sigurno ih vise platis posto oni na sve imaju subvencije,a mi ne.
 
sve je meni jasno da mašine plaćamo preskupo,da na nama svi zarađuju i mi uvjek smo donji al šta da radimo nemožemo ništa promijeniti,Moj jd je rađen za švicarsko tržištae i to je traktor 3 generacije čista mehanika i sklopljen od dijelova dok nije bilo muvanja a za malo veće pare oko 7 hiljada e mogo sam dobiti seriju m i to mi je bilo sumljivo.a što se tiče subvencije u BIH u RS ja sam zaduvoljan na 22e uložene ja sam dobio 7,5 e hiljada povrata
 
ja sam novi clan, posto me interesuje m7030 da malo pokrenemo ovu temu interesuje me ako neko poseduje ovaj traktor neka napise svoja iskustva i neka mi objasni sta znaci 65 ks na tocku ikoliko ima recimo 82, imt 565 ili neki drugi traktori....yto 80. interesuje me kako se ponasa u oranju na tezim zemljistima i kojim zahvatom pluga 30-35
 
Nazad
Vrh