MAHINDRA

Opet dolazimo na isto...niko da predje granicu,kupi grob i ocarini grob a tu je carina sica i onda ga sredi da bude kao casa za 10 000e,ali je izgleda lakse dici kredit e sad kako ga vratiti o tome necemo u ovoj temi...
 
Ima tu kod nas u selo,cini mi se od 60-tak ks,kad prodje sa majevicinom sejalicom,k'o cirkus kolorado!
 
Opet dolazimo na isto...niko da predje granicu,kupi grob i ocarini grob a tu je carina sica i onda ga sredi da bude kao casa za 10 000e,ali je izgleda lakse dici kredit e sad kako ga vratiti o tome necemo u ovoj temi...
Isa ovim se ne slazem, svojevremeno sam htio da kupim traktor u Sivcu, i kad sam se prosetao po carini sve mi se smucilo.Prvo mi niko nije znao da kaze kako to ide(da sam dao jedno 100 maraka ,onda bi znao), nemozes pretjerati traktor na tockovima na carinu nego mora biti na labudici, vise kostaju papiri za prijavu carine nego sama carina(koja jeste sica,ali PDV nije), uostalom sta reci na sljedece, jedna poznanica koja radi u spediciji na Pavlovica mostu mi je rekla da vozilo nikako ne tjeramo(surak i ja, smo htjeli da uzmemo 577 u Visnjicevu, i tip hoce da ga proda ali da ga ne upali, valjda da ne cujemo i vidimo njegov savrseni rad, valjda je mislio da smo mi sisali k....) na Pavlovica most tj taj prelaz, nego na Racu, jer tamo manje kosta., je..m ti onda i traktor i carinu i drzavu.I kad ove glavonje na TV pocnu da kenjaju o specijalnim vezama izmedju republ. Srbije i RS meni se samo smuci.Inace ne hvalim ja indijca, mada sam htio da uzmem jednog pa odustao, vise volim naseg crvenog, ali pricam sta je stvarnost ovdje.A sto se tice kredita nikad u zivotu nisam uzeo isti, niti bih(jedino u slucaju bolesti opravdavam ljude koji to urade) jer sa uzimanjem kredita,izdrzavas jedno 2_3 neradnika iz banke koji zive na tudj racun(nesto kao krpelji ili vaske).Pozdrav.
 
sto bi kupovo polovan traktor koji je svako drndo 20 godina i onda treba daga ja vozim 20-30 godina i ti odes na njivu sa polovnjakom i mislis dati nesto nepokvari ovako novo je novo a mahindra jako dobri traktori mi uzimo dogodine kada se napuni kotobanja ove godine uzimamo ili od 52ks ili od 65 naravno mahindru..samo 577 nema sanse protiv ove 7030 mahindre od 65ks taj traktor je jaci u manje trosii okretniji..
 
Meni su se indijci smucili zbog ovih njihovih dijelova.Zadnji primjer (da ne nabrajam sve) kupio sam vijenac zamajca za 539 simpson ogidjinale i kad sam turpijom od motorne testere probao malo po njemu i malo po starom imr_ovom razlika drasticna. Nas je vise nego solidan, a indijca skida ko da je sapun, znaci vrsta materijala, kaljenje....sranje.Indijci su vjerovatno bolji od sadasnjih novih IMT traktora, ali su za one prijeratne IMT nula.
 
Ja neznam dali ste vidjali u svojim mestima te traktore u radu i provozali kad ih pobijate toliko kod nas ih 3 ima trenutno jos se njih nekoliko odlucilo da kupi te traktore nijedan nije zamastio niti se desavaju neki banalni kvarovi kao na domacim traktorima i kinezima.Dosta su uradjeni kvalitetno spram cene.Ima kod nas i rakovica i imt 549 pre koju godinu kupljeni novi jednostavno su losijeg kvaliteta od dihtunga prekidaca na instalaciji guma treba da ih cuvas kao oci u glavi dok je u staroj jugi totalno drugacija prica u odnosu na danasnji kvalitet.Mislim nije da pametujem ali sam video i domace i mahindre u radu tokom 3 godine i bolja je mahindra ja sam za da se domace kupuje ali nezelim da se osetim na kozi kojekakve banalne kvarove a kupio sam novo...
 
Ja neznam dali ste vidjali u svojim mestima te traktore u radu i provozali kad ih pobijate toliko kod nas ih 3 ima trenutno jos se njih nekoliko odlucilo da kupi te traktore nijedan nije zamastio niti se desavaju neki banalni kvarovi kao na domacim traktorima i kinezima.Dosta su uradjeni kvalitetno spram cene.Ima kod nas i rakovica i imt 549 pre koju godinu kupljeni novi jednostavno su losijeg kvaliteta od dihtunga prekidaca na instalaciji guma treba da ih cuvas kao oci u glavi dok je u staroj jugi totalno drugacija prica u odnosu na danasnji kvalitet.Mislim nije da pametujem ali sam video i domace i mahindre u radu tokom 3 godine i bolja je mahindra ja sam za da se domace kupuje ali nezelim da se osetim na kozi kojekakve banalne kvarove a kupio sam novo...

jase slazem sa tobom u potpunosti bas je traktor super i videcu da snimim dok balira slamu pa da postavim ne oseti presu da vuce jeste dasu skuplji ali je kvalitetniji od IMT-a RAKOVICE ja skoro nisam vido daje neko kupijo novi IMT ili RAKOVICU...
 
Ja imam Mahindru 575 DI od 45 KS sasvim slučajno.Hteli da kupimo IMT 539 novo.Na tri mesta smo otišli jedno jutro,ja nisam mogao da verujem,nijedan nije hteo da upali,pa smo išli Fotona gledati malog od tri cilindra u Agrovojvodinu,taj je upalio iz prve,al kad je počeo da čekića ispod onog hangara da ogluviš.Otišli u Agropanonku ovaj iz prve i radi ko benzinac,malo probali tamo po dvorištu,i onda smo se zaljubili u njega i pala odluka Mahindra.MANE:nije sinhron menjač,malo bučan(verzija sa kabinom Orašje),boca od kompresora zaklanja vidik nazad i nemožeš oruđa dići do kraja(to smo mu odmah i skinuli),poprilično je nizak na prednjem mostu(ne može se kultivirati snjim kad su kukuruzi veliki).PREDNOSTI:mali potrošač(0.7 lit./kj kultiviranje soje na 50 cm.,1 lit./kj setva kukuruza s Nodetkom 4 reda,4 lit/kj ugarenje strništa na 15-20 cm.,hidraulika nosi bez problema Agromehanikinu prskalicu od 600 litara(punu),setvospremač RAU 2.8 m i 2x35 cm plug leopard vuče bez problema,nigde još nije procurio a ima 1260 sati.Toliko o njemu zasad.Ja sam PREZADOVOLJAN s njime.
 
Ja imam Mahindru 575 DI od 45 KS sasvim slučajno.Hteli da kupimo IMT 539 novo.Na tri mesta smo otišli jedno jutro,ja nisam mogao da verujem,nijedan nije hteo da upali,pa smo išli Fotona gledati malog od tri cilindra u Agrovojvodinu,taj je upalio iz prve,al kad je počeo da čekića ispod onog hangara da ogluviš.Otišli u Agropanonku ovaj iz prve i radi ko benzinac,malo probali tamo po dvorištu,i onda smo se zaljubili u njega i pala odluka Mahindra.MANE:nije sinhron menjač,malo bučan(verzija sa kabinom Orašje),boca od kompresora zaklanja vidik nazad i nemožeš oruđa dići do kraja(to smo mu odmah i skinuli),poprilično je nizak na prednjem mostu(ne može se kultivirati snjim kad su kukuruzi veliki).PREDNOSTI:mali potrošač(0.7 lit./kj kultiviranje soje na 50 cm.,1 lit./kj setva kukuruza s Nodetkom 4 reda,4 lit/kj ugarenje strništa na 15-20 cm.,hidraulika nosi bez problema Agromehanikinu prskalicu od 600 litara(punu),setvospremač RAU 2.8 m i 2x35 cm plug leopard vuče bez problema,nigde još nije procurio a ima 1260 sati.Toliko o njemu zasad.Ja sam PREZADOVOLJAN s njime.
Aha to je taj traktor koji ce se za par xxxxx sati otplatiti na gorivu ali ima manu na kraju ga neces moci prodati jer strasno gube cenu,nisu za ozbiljnije poslove,inace nemam zamerku za traktor jos se nije pokazao za koju godinu cemo znati utiske, neka te sluzi da bude sto manje kvarova:ppozdrav:
 
Priljateju tog sad već da dam za džabe zaradio je već sebe 1260x10 eura/sat.A ja ga platio 11500 Eura.
 
Ja imam Mahindru 475, dve godine stara 1000 sati, dobro se pokazala, jedina mana joj je menjac, prilikom ubacivanja krci vise nego ferguson.
Sve ostalo je ok, nema nikakvih dolivanja ni ulja ni antifriza samo gas.
 
@Zorane ja imam takav problem na rakovici da mi poprilicno turpija menjac ako je izbacen iz brzine (tj u neutralu) pa kad treba da ubacim u brzinu.... To je ostrenje zupcanika samo tako! E onda sam pokusao sa varijantom da izbacujem reduktor u neutral i to se mnogo mnogo bolje pokazalo. Ne mogu reci da ne krci ali je u mnogo manjoj meri! Ne znam kako je kod mahindre ali pokusajte ne kosta nista!
 
Ja imam Mahindru 475, dve godine stara 1000 sati, dobro se pokazala, jedina mana joj je menjac, prilikom ubacivanja krci vise nego ferguson.
Sve ostalo je ok, nema nikakvih dolivanja ni ulja ni antifriza samo gas.

Pa samo kad saltas brzine samo das malo gasa i radi dobro... sad ti ako ne dajes gas naravno da ce krcati...

Edit:nemogu naci edit, mislio sam na medju gas ...

Edit se nalazi ispod posta , a pise "Uredi poruku" .
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovaj traktor na slici je moj!traktor je odlican!mali potrosac i dobar orac!jako dobar traktop
 
Mhidra

Danas sam video ovoga jako mi se svidjalo :D imali neko iskustvo od tog traktora?
2qn0epy.jpg
Ovaj traktor je jako dobar to jemoj traktor na ovoj slici!jako je dobar orac i u transportu je jako brz!ko hoce da se raspita vise neka ode u AGROPANONKU I TAMOCEMU DATI I DA PROBA DA VOZI!MENI SE JAKO SVIDEO POZZZ!!

---------- Poruka napisana u 14:15 ---------- Prethodna poruka je at 14:11 ----------

JA imam iskustva sa ovim traktorom!jako je efikasan u radi!dobra je orac.malte ne jedan konj mu je jacine ko kod belorusa i jaci je od 577 imt!ako ces da kupist taj traktor ja ti ga preporucujem!

---------- Poruka napisana u 14:18 ---------- Prethodna poruka je at 14:15 ----------

Uslikao si moj traktor u novom knezevcu jel tako ispred aleve :haha: XD
 
Nazad
Vrh