MAHINDRA

Mene konkretno zanima da li je sposobna da nosi neku diskosnu sejalicu od 4 reda..
 
Dragi ljudi,
jel ima neko Mahindru 6050 4wd.
Razmisljam se izmedju nje i Lovov504 4wd.
Cena Mahindre 16.990 bez klime i bez kompresora.
Cena Lovola504 17.300 sa manuelnom klimom i kompresorom.
Sta bi ste mi pre predlozili sa stanovista kvaliteta.
Najljubaznije vas molim za pomoc, savet, vase iskustvo ako neko ima 6050.
hvala puno
pozdrav
 
Dragi ljudi,
jel ima neko Mahindru 6050 4wd.
Razmisljam se izmedju nje i Lovov504 4wd.
Cena Mahindre 16.990 bez klime i bez kompresora.
Cena Lovola504 17.300 sa manuelnom klimom i kompresorom.
Sta bi ste mi pre predlozili sa stanovista kvaliteta.
Najljubaznije vas molim za pomoc, savet, vase iskustvo ako neko ima 6050.
hvala puno
pozdrav
Ja sam bio zagrejan za 6060 model al mi iskrsla zemlja pa ništa od mahindre, bio sam gledao i 6050,kabina je najviše razočarala nema klime, bučna. Možda je pametno pogledati i nešto od turaka, hvale ih ljudi a udobniji su poprilično
 
Ja sam razgledao Mahindru prošle godine kad se pričalo o onom povratu od 800 000din. Kao što su ti napisali, kabina je baš loša za moj ukus. Sva se trese, bučna je, oko nekih komandi na podu nije zadihtovana nego se vidi zemlja, nema pregradu prema motoru itd. Same komande traktora delovale su mi jako komplikovano, mada kažem, baš kratko sam ga razgledao i provozao nekoliko metara.
Mnogo bolje mi deluje Lovol ali nisam ni išao da ga vidim uživo zbog situacije koja je kasnije nastupila...
 
Никако да питам, а интересује ме - да ли неки мој утисак, гледано са стране, да су ове мале "Махиндре" исте генетике као и ИМТ, тј. кад (пре)седнеш на њу са ИМТ-а сличних габарита, све ти је познато без посебних објашњења и навикавања како шта на њој функционише... ил' сам ја нешто крупно презупчио?
 
Од прилике ту су само што не пишају на све стране...и имају бољи избор брзина.Потрошњ смешна,кочнице врх,ваздух такође,маса трактора и више него довољна за КС...и тако има још ситница...
 
Аха, значи заиста "the Devil I know"...

Ако нећеш да будеш "бета тестер" за твоје новце неких других трактора, ето ти "сигурица". Фино...
 
Škrti su na rečima vlasnici mahindri naročito ovih novih, nemoguće da ih nema neko od članova, ne svi čast izuzecima.
Nisam vlasnik,al stigla je kod nas u selo 6050 ,prošle godine,traktor od prvog dana nema snage u 5 toj brzini,posle izlazaka majstora opet isto,nešto su inženjeri u fabrici dobro zeznuli,traktor bukvalno nema snagu da vuče praznu prikolicu,u manjim brzinama je ok,dok su ove serije 5 bar po pisanju živa vatra ovde je nešto zeznuto,dobio je povraćaj na nju pa valda nemož da je zameni za drugu seriju,e sad nem pojma dal je to samo kod njega,dal su posle u fabrci ispravili to neznam,traktor izgleda moćno za te konje ,čak mi se na prvi pogled svideo,,alii,,,
 
Pa ima covek garanciju?Kako je to ustvari reseno u zakonu ako vlasnik nije zadovoljan snagom a sve je ispravno na traktoru?Dal bi mogao recimo da uradi test na masinskom fakultetu pa ako traktor nema deklarisanu snagu onda da tuzi?Ako neko zna bilo bi dobro da napise
 
Nemam Mahindru, ima mi je rodjak. Misljenja sam da su daleko kvalitetniji traktori od kineza. Makar kao Imt ako ne i bolji. Neko gore pominja udobnost kabine itd. Pa kad bi takav traktor ima tu udobnost kakvu ima Lovol npr, klima... a kvalitet sklopova kao sto ima, sigurno ne bi bila cena takva kakva jeste.
Bojan kaze konkurencija nudi bolji konfor za iste novce.
Prvo da vidimo koja konkurencija? Lovol a ni ostali kinezi nisu sigurno. Direktna konkurencija mu je Tafe 45 odn IMT 549 ovaj '' novi'' i Solis 50. E tu treba uporediti traktore slicnog kvaliteta, Tafe 8 brzina naspram 15/15, i mnogo toga jos, udobnost iz 50-ih godina proslog veka, ni blizu mahindre a kvalitet i cena tu negde, Solis isto tu negde. bolja udobost nego Tafe, a ako nije losiji nije ni bolji od mahindre.
Sto se tice snage u 5-oj, to ne znam ali znam da i Tafe 45 u 4-oj ne moze lako da savlada ni praznu prikolicu na nekom laganom usponu a i za Solis 50 komsija mi kaze istu pricu. Dok u nizim rade posao za sve pare.
I mislim da ce te se sloziti sa mnom, da je bitnije i to mnogo da je kvalitet ugradjenih sklopova mnogo bitniji kod traktora ove klase-cenovnog ranga, nego koza, klima, lamperija... Pogotovo ko predje sa Imt-a
Ovde kod mene ko je kupio kineza dvaput se radovao, mada su vecina kod prve radosti koja je poodavno prosla ali se nadaju drugoj...
 
Могу само да кажем да махиндра има квалитет ту дискусије нема наравно ово говорим из личног искуства.Мада и Солис је Индијски доста ми лепо делује.
 
E, o ta dva traktora bi mogla biti mrtva trka, mada Mahindra ima 15/15 menjac naspram 6+2, podizna moc hidraulike 2200 naspram 1500 Solis, dve brzine kardana naspram samo 540 kod Solisa, Mahindra 4 cilindra Solis 3 itd, tu mozemo u sitna crevca kad je kvalitet i cena skoro pa ista. Jbg Lovol 50,60 lep kao lutka, u kabini ko u spejs satlu ali morali su negde da daju sve ful a negde fulati da bi opravdali cenu. Da je Lovol kvalitetan kao sto je lep i udoban ne bi ni on bio po toj ceni, kao ustalom i sve ostalo.
 
Solis se nibe bas tako slavmo pokazao kod nas.cimali su ljudi problema sa menjacima i prednjim mostovima josndok su bili skoro novi. Menjac od 8+2 necu komentarisati za traktor od 18600 evra. Kao sto sam vec rekao pre, mahindri ovde nema, kineza ima dosta, takodje i ja se lomim izmedju lovola 504 i mahindre 6050. Svaki ima prednosti i mane

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
ja sam pisao da mi se kabina nesvidja a ona je turska, veliku prednost ima što je živahan i mali potrošač, jedna zanimljivost:skoro sam zvao Agropanonku za cenu mahindre 6060 sa prednjim utovarivačem ali fabričkim, još mi nisu javili cenu, valda nemogu da izračunaju :haha:
 
Nazad
Vrh