Lucerka

Koja je cijena sjemena jedne kile lucerne?
moze na pp.
Ako netko zna kako se kod Vas krecu cijene da se javi,zanima me jos par stvari. ::namigivanje::
hvala unarpijed
 
Da li je neko skidao seme lucerke?Ja sam ovršio oko 6 kj i nema semena ,možda 100-120 kg /kj.jednu parcelu sam samo probao ali nema skoro ništa.
 
ja nisam,trebalo bi da idem da vidim neku parcelu,al pala je kisa pa nista!
znaci prinos gori nego prosle godine.
 
Dosta gori,trebalo je još jednu parcelu od 6kj da ostavim za seme ali je naglo prorastila pa ju je šurak pokosio u seno.I kod drugih u selu je loš prinos semena ,od 60 -100 kg/kj.
 
Pozdrav drugari,

znam da nije mesto, ali da ne otvaram novu temu, samo zbog jednog pitanja!
Ima li neko iskustva sa ostavljanjem trećeg otkosa žutog zvezdana (smilje) za seme. Drugi otkos skinut 1. avgusta. Trenutno na 15-tak cm visine.
Da li će biti dovoljno vremena da sazri (kao što vidite na fotografijama cvetala 1/3, ostalo u fazi pupanja)? Završetak cvetanja, verovatno, do kraja ovog meseca.


Molim za mišljenja i savete !!!

:ppozdrav:
 
Koliko može da se skupi bala sa jednog kj po otkosu lucerke koja je u trećoj godini.
 
Mims je napisao(la):
Koliko može da se skupi bala sa jednog kj po otkosu lucerke koja je u trećoj godini.
zavisi od "kondicije" njive,kakva ce godina biti,kakve se bale prave.....ima razloga ihahahajjjj....

al' stavi neki prosek:
1.kosenje ~ 150
2. ~ 150
3. ~ 130
4. ~ 70
5. ~ 20
s'tim da 5. ces uhvatiti,ako:
u godini ima koliko~toliko vlage/kise,
1. da si pokosio pre 1. maja,
i sve ostale kosnje da si se drzao striktno od 4~5 nedelja,tj od pojavljivanja prvih cvetova,tj cvetanja.

to su moja neka amaterska dugogodisnja zapazanja i iskustva.
kolicina bala po kosnji varira,kao sto sam i rekao na pocetku.
 
Maestro je napisao(la):
Pozdrav drugari,

znam da nije mesto, ali da ne otvaram novu temu, samo zbog jednog pitanja!
Ima li neko iskustva sa ostavljanjem trećeg otkosa žutog zvezdana (smilje) za seme. Drugi otkos skinut 1. avgusta. Trenutno na 15-tak cm visine.
Da li će biti dovoljno vremena da sazri (kao što vidite na fotografijama cvetala 1/3, ostalo u fazi pupanja)? Završetak cvetanja, verovatno, do kraja ovog meseca.

Molim za mišljenja i savete !!!

:ppozdrav:

Pa nije samo jedno pitanje. Treba otvoriti ovu temu jer je u pitanju korisna krmna kultura koja može da uspeva tamo gde lucerka ne može. I mene interesuju iskustva i razmena mišljenja.
Koji zvezdan si sejao, koji je pH zemljišta, da li si pravio seno, da li si davao u zeleno......
 
KishRobert je napisao(la):
Mims je napisao(la):
Koliko može da se skupi bala sa jednog kj po otkosu lucerke koja je u trećoj godini.
zavisi od "kondicije" njive,kakva ce godina biti,kakve se bale prave.....ima razloga ihahahajjjj....

al' stavi neki prosek:
1.kosenje ~ 150
2. ~ 150
3. ~ 130
4. ~ 70
5. ~ 20
s'tim da 5. ces uhvatiti,ako:
u godini ima koliko~toliko vlage/kise,
1. da si pokosio pre 1. maja,
i sve ostale kosnje da si se drzao striktno od 4~5 nedelja,tj od pojavljivanja prvih cvetova,tj cvetanja.

to su moja neka amaterska dugogodisnja zapazanja i iskustva.
kolicina bala po kosnji varira,kao sto sam i rekao na pocetku.

Hvala!
 
ljudi kakvo je stanje kod vas sto se tice lucerke ,meni vec pocela da poleze :sta:
 
Kada ide prvo košenje (mislim prvo posle sadnje) posejana pre mesec dana i već lepo nikla.
 
Nazad
Vrh