Lucerka

Cime prskaju pokosenu lucerku,tako da u bali ostane swaki list,a budji nema i swe zeleno kao da nije bila na suncu ni sat wremena?
 
pa....
ako koristis obicnu travaricu,danas pokosis(da kazemo da je dnevna temperatura 30+),sutra predvece odes da je okrenes(ograbis) i na 4~5 dan je presujes,pred pad rose.
i naravno boga molis da nema kise....i bude 1.klasa bez prskanja.
 
dejan26 je napisao(la):
Cime prskaju pokosenu lucerku,tako da u bali ostane swaki list,a budji nema i swe zeleno kao da nije bila na suncu ni sat wremena?
ja je ne prskam ni sa čim nego imam gnječilicu
 
KishRobert je napisao(la):
pa....
ako koristis obicnu travaricu,danas pokosis(da kazemo da je dnevna temperatura 30+),sutra predvece odes da je okrenes(ograbis) i na 4~5 dan je presujes,pred pad rose.
i naravno boga molis da nema kise....i bude 1.klasa bez prskanja.
ja i moji praktikujemo ovako , danas pokosimo , ostavimo par dana pokosenu pograbimo pred odlazak rose ostavimo je jos jedan dan u otkosu i presujemo pre nego ode rosa. (obicno je isti dan vozimo i to oko 1 sat kad je temp. 40+ :zli:
Post je spojen: [time]1260400729[/time]
_________________________________________________
kako znati da je za presovanje.... uzmes jedan manji snop s jedne i druge strane i okreces ga ako nije zilava (ako pocne da se lomi tada je prava) :cao:
 
Znam ja tu tehnologiju,nego meni je cowek iz B.Karadjordjewa doterao 300bala,3 kolo,ali waljda kad stoji bar 1dan na suncu,ona mora da ima neki zuckas listic,owa moja je modro zelena swa,kao da je u mraku susena,a i na spoljašnjoj strani bale joj stoji lišce,pa sam siguran da je radjen neki konzerwans,jer se nije ubudjala,a i deda mi kaže da nema miris na prirodno sušenu lucerku,a deda mi je radio poljopriwredu 70godina!Inače je jedu super,samo malo wise piju wódu!
 
So sprečava stvaranje plesna , kod nas se to radi kad je malo vlažnije upresovana , baca se so posle svakog reda bala . Onda bude zelenija , ali se ne uplesnavi . :cao:
 
:sta:Boze gagi,pa ti neznas cija je to specijalnost u N.Beceju?? ::lose::Pa,nas V8...... :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1262209709[/time]
_________________________________________________
dejan26 je napisao(la):
Znam ja tu tehnologiju,nego meni je cowek iz B.Karadjordjewa doterao 300bala,3 kolo,ali waljda kad stoji bar 1dan na suncu,ona mora da ima neki zuckas listic,owa moja je modro zelena swa,kao da je u mraku susena,a i na spoljašnjoj strani bale joj stoji lišce,pa sam siguran da je radjen neki konzerwans,jer se nije ubudjala,a i deda mi kaže da nema miris na prirodno sušenu lucerku,a deda mi je radio poljopriwredu 70godina!Inače je jedu super,samo malo wise piju wódu!
Ima PIONEER neke,(mislim da se kaze)inokulante.U isto vreme se prska sa tim i presuje.Uredjaj montiran na presi.A ko ima vremena i malo deteline,baca so po ograbljenoj det.pre baliranja?!Jbg,svasta ljudi rade... :ppozdrav:
 
So se baca kod slaganja bala u šupu , nemanikakvog uređaja na presi kao kod vas . :haha: :haha: :haha:
 
~Kiki~ je napisao(la):
So se baca kod slaganja bala u šupu , nemanikakvog uređaja na presi kao kod vas . :haha: :haha: :haha:
Nije tu nista smesno,nego dodji da vidis kod komsije,ali do te"operacije"nije doslo zbog nedostatka vremena.(maj mesec,sta vise reci).Tako da kiki. :nono: :nono:
 
Imam ja lucerke za prodaju baliranu .. otprilike 2500 bala... postavicu oglas u temi Ponuda ;)
 
Mijat80 je napisao(la):
Postoji li neki preparat protiv Viline Kosice?

Pa baš i ne , samo total posle kosidbe . Pa ako imaš sreće neće ti dirati lucerku jer je pokošena .
 
Reglone forte najbolje rešenje koje primenjujem kod sebe.Izvrši desikaciju na tim mestima gde imaš Viline kosice po potrebi i iz više puta.
 
Nazad
Vrh