Lucerka

Onda je oranjem doterajte u red i onda sejte jer lucerka zahteva ravnu njivu.Ne zbog sebe same već zbog vas koji ćete je kositi,grabiti i balirati.

Slažem se,terati drljaču dok ima nafte u rezervoaru.Mada sam ja više pristalica jesenje setve jer imaš i prvi otkos a nema drugih korova mada nije loše ni u proleće.
Baci druže malo stajnjaka i uzori i ostavi do proleća pa onda posej pa da vidiš šta je detelina.
 
ma znam ja ljudi kako se sprema zemlja za lucerku u normalnim uslovima, imam lucerista jedna od najboljih u ataru nikad nisam bez 5dobrih otkosa, 6-i za svinje...
al sa ovom zemljom neznam sta vise da radim pa sam lucerku u zadnjem pokusaju hteo da probam i ako je sad ne uradim po ovoj susnoj godini necu nikad, evo kako izgleda danasnji posao!!!
attachment.php

attachment.php


uradio 4kj i cvrc milojko...
 
ovde bi bilo suncokreta za medalju, al sam prvo nju trebao raditi pa sve ostale njive, a ja kontra i kisa zajebala, a prolece je bilo idealno za ovu vrstu zemljista do uskrsa, posle gotovo, tri nedelje kise je padalo...
eto 3 meseca nije palo ni kapi i sa samo 100l i njoj je prekovise, a traktoru taman da potone:osmeh:
 
Dragane, tu samo suncokret ili žito, mada bi ja taj deo bele slatine ostavio, jer tu nikad ništa roditi neće.
 
Počeli (sinovi) da vrše.Ja sam bio da napravim koju sliku.:osmeh:







 
Mi boze zdravlja krecemo sutra,a vranjevcanima,ne mozes objasniti,koliko je bolje da je prskana!
 
Ja sam danas izbalirao lucerku i doneo kuci , neverovatne 264 bale na samo 60 ari.
Prekjuce uradjena sa 1 ha i samo 108 bala.
 
Matic@
Nije navodnjavana , a nisu ni bale valjusci ,zao mi samo sto u zurbi nisam poneo aparat da slikam kad sam posao sa presom.Slikacu sutra ujutro ostala mi jedna prikolica sa 100 bala da stovarim pa ces videti kolike su (po mom misljenu normalne 15-17 kg).
I ja sam se iznenadio kad sam otisao da pokosim kolika je, malo sam zakasnio sa kosnjom zbog onih "kisa" sto su najavljivali pa se razgranala ko sretnih godina.
 
I ja sutra idem da izbaliram i očekujem preko 400 bala,u drugom sam imao 480 a koliko sam video kada sam kosio možda je malo lošija od druge.
 
Sto je i naj cudnije u drugom sam tu imao 230 kom , mozda za nijansu cvrsce nego ove , a u prvom 217 (osisala je buba).
 
Izbalirao 398 bala-12-15kg a ima jedno 50-ak preko 20kg.Bila je jaka a u prošlu sredu sam je pokosio.
 
Da li je neko ubacivao isecenu lucerku u silazu, odnosno mesao u istoj silo jami?
 
Danas dorađeno i spakovano seme,na 6 kj 2600 kg ili oko 750 kg /ha.
Sutra se uzorkuje
 
Nazad
Vrh