Lucerka

...kad smo kod Lucerke, ja je kosim ko sto Matic rece, ako je sunce 5 dana, obaram je.
Ove godine sam imo vecu (vislju ) od 80cm, evo dokaza:

... izvinite na snimku(telefonom), ali je uspelo!!!
 
U akciji Zetor 6211 i Krone AM 242 Z

p1606121215.jpg

p1606121354.jpg

p160612141202.jpg


Lucerka posijana ovo proljeće..
 
ddragan imenjače kod tebe to ko voz!Proljetnu lucerku sam danas kupio ručno,ostalo još pola sutra da sadijem sa ćaletom,parcela je 0,5/h a drugu lucerku došao čovjek da balira i samo kreno a ona se pokvari, tako da je i ona ostala za sutra i ta parcela je 0,5/h.
 
dali neko zna da mi reci kolko detelina izgubi jacinu dok se osusi ?kolko se gubi proteini i ostalo?pozdrav
 
dali smijem poprskati lucerku sa bentagran 600 dal ce da joj naskodi sta,djetelina prva pokosena neki dan pa da sad poprskam protiv korova
 
Obično je ne savladaju.Nakon prvog košenja reši se dosta korova koji više ne rastu jedino probleme pravi Ambrozija jer joj košenje ne škodi ni malo kao recimo štiru,zelju...
 
opali je sa pola doze . ne mora da uništi korov dovoljno da ga zaustavi da lucerka dobije priliku da ona zavlada
 
Popodne prskao lucerku za seme.Na njoj se ne vidi da je suša.




 
kad smo kod sjemenske lucerke ako neko bude imao za prodaju molim da mi se javi
 
pa nije bas svako seme isto,na trzistu se moze naci sve i svasta,najmanje ima dobrog.
ljudi grese sto cicijase na semenu,cenkaju se i u 10 din,to nije jednogodisnja biljka.
 
pa mene zanima očišćeno sjeme kao sa instituta po mogućnosti ako neko ima banat ali nije obavezno. koliko se kreće cijena u trgovinama?
 
Mene isto zanima seme lucerke. Trebalo bi mi 15-ak kilograma. Zanima me jel ima neko i koja bi cena bila. Naravno ne bih se cenjkao u 10 din, ako je stvarno kvalitetno. Jel bi moglo da se posalje ovim brzim postama?
 
Nazad
Vrh