lubenice i dinje

Takvih ima i kod mene. Jednostavno ih vreža najverovatnije odbacuje. Da li već imaš drugih plodova na tim vrežama? Da li ih zalivaš?
 
Koji mi insekticid preporucujete preventivno,lubenice se tek omecu,zadnje kise su ga bas dobro sredile zemljiste mi je malo i podvodno pa razmisljam da li bih u tom slucaju trebao ici recimo jos i sa Signumom dosad sam prskao samo 2x Ridomilom? Hajde iskusne bostandzije ako moze jedan savet sta mi je ciniti da sacuvam koju lubenicu za svoje potrebe.
 
Večeras prskamo lubenice od grinja. Abastate u koncentraciji 0,075% plus okvašivač. Berba se polako zahuktava. Posle ovog tretmana kreće ozbiljna igranka.
 
Ima i domaceg bostana ovdje kod mene al to su proizveli pojedinci koji su kalemili bostan i imali tunele po njivi.
Kako stvari stoje doci ce ranije ove godine nego inace.
 
Slike sinoćnjeg posla. Imam desetak oaza sa simptomima dole, možda i više.
211256d8eb5f5db31e08dc0d458b28c0.jpg

47a0f5c38808a06973ba2db6b62a2286.jpg
 
Ima i kod mene na par mjesta nesto slicno....kakvo je obolenje u pitanju....Kod nas ti nema dosta tih preparata a pogotovo kad radis za sebe(male kolicine) pola tih se preparata neisplati kupit
 
To su grinje ili pauci. Obično se javljaju kada je suvo i toplo vreme. Meni su 2015. napravili haos. Abastate je dobar, jer mu je karenca tri dana. Ima i drugih akaricida. Jedino što se ne preporučuje da se koristi na većim temperaturama preko 25 stepeni.
 
Nosio listove dinja u Poljoprivrednu stručnu službu, da ih pogledaju pod mikroskopom, da li ima grinja. Kaže zaštitarka da grinja neće na dinju, više ide na lubenicu? Vidim da ljudi masovno prskaju i dinje Armadom (abamektin) protiv grinja. Ona kaže da je to bacanje novaca? Ajd sada budi pametan.
 
Zbog cega mi listovi vreza pri kraju oni najmladji imaju bledo zelenu boju i malo su kao povijeni prema gore,da li se i cim moze popraviti ta bledo zelena boja i koliko je pamtno prskati otopinom Uree?Procitao sam negde da treba 0,5% otpine Uree te se pitam koliko bi to bilo Uree u recimo 10 l vode? Nije li to 0,5 kg Uree na 100 l vode?
 
Zbog cega mi listovi vreza pri kraju oni najmladji imaju bledo zelenu boju i malo su kao povijeni prema gore,da li se i cim moze popraviti ta bledo zelena boja i koliko je pamtno prskati otopinom Uree?Procitao sam negde da treba 0,5% otpine Uree te se pitam koliko bi to bilo Uree u recimo 10 l vode? Nije li to 0,5 kg Uree na 100 l vode?

Sto da irizikujes sa urejom kad imas gotovih dubriva u poljoapotecci
 
Nikola ne prodaju se nikako lesinari drze na pijaci 60dinara,a mnogo im je i 20 kada trazimo,verovatno da trebamo nesto menjati.
 
Nazad
Vrh