lubenice i dinje

danas otisla po 26 dinara. stara fantazija od 7-12kg
20130630_205041.jpg
[/URL] picture uploader[/IMG]
20130630_205032.jpg
[/URL] how to take a screen shot[/IMG]
20130630_205055.jpg
[/URL] program for screenshots for windows[/IMG]
 
Juce sam u Disu kupio lubenicu po 17din za kilogram...:( Ne smem ni da pomislim koliko bedno su je platili...
 
pa ljudi prosle god u sred sezone u Herceg novom je lubenica kostala 5ec za kilogram a u Kragujevcu na ulici je dugo bilo 30din sto mu dodje 30ec,tako je verovatno i ovo
 
imam problema sa dinjom pocele su po neke biljke da se suse komplet ...prskano je ridomilom ,mislim da nije plemenjaca jer bi uhvatilo podjednako sve ovo je tako da nema pravila...nista je ne jede ,plasim se da nije virus mozaika
 
kod nas lubenica nikad gora prvi put da nema dobrog bostana pocetkom jula,ove godine kasnimo debelo,nema kvaliteta nema sunca i ovo sto je zrelo nevredi nista,cena solidna ali se ne kupuje,avgust mesec je jedan od boljih za lubenicu kod nas,ubio nas grad skoro 100% lubenica je podmladila ali kasnice oko mesec dana sve u svemu nevalja godina,bar kod nas,lubenica voli visoku temperaturu.
 
Neka napise gazda Krstic sta se desilo...Nije moje da to iznosim ovde,ali nije dobro u svakom slucaju i kriv je iskljucivo jedan covek!
 
Ljudi, da iznesem i ja moj problem sa dinjom. Pre otprilike desetak dana prskao sam je sa mankogalom plus boron, pri cemu sam greskom stavio mnogo vecu dozu borona i dinja je to osetila u vidu zutila po obodu lista i sa dosta pega i tackica na liscu. Nakon toga pokusao sam sa aminokiselinama da je malo vratim u prvobitno stanje, malo se situacija popravila ali nije to to. I na sve to, muci me sledece: na pojedinim biljkama, dakle ne bas svuda, na vrezama koje rastu listovi se toliko grce da je to neverovatno. Nema nikakvih insekata, gledao sam, prskao armadom skoro. Posebno je ovo izrazeno na starki, ali i supra ponegde pokazuje isto. I jos jedno, zasto mi na pojedim plodovima supre ima pukotina, tj. pojedini plodovi su blago ispucali.
Hvala unapred!





 
Nazad
Vrh