LTZ

Da li neko moze da uslika turbinu hladjenja na T40 sa unutrasnje strane. Odradio sam remont i sada se lagano okrece ali ima dosta bucan zvuk. Sumljam na lim koji dolazi kao poslednji element na turbini a pricvrscuje se centralnim srafom koji prolazi kroz lezajeve. Jer i posle stezanja taj lim je ostao labav i samljam da on pravi buku.
 
Mnogo je kume... :osmeh:

Danas u susednom mestu bio zadnji dan Dzipijade i dva traktora su bila zaduzena za izvlacenje pokvarenih i zaglavljenih dzipova,jedan od ta dva je bio T40as ja sam se iznenadio kakvu vucnu moc ima taj traktor,ajde manje vise to,nego recimo na jako klizavom putu bez iceg pozadi on nema da kliza ili da slajfuje vec samo pici... Apsolutno vuku sva 4 tocka bez prekida.. Da napomenem blato je bilo uzasno,ali uzasno,brdo jos vece,sve u svemu teren jako tezak za prelazenje jer je izuzetno mocvaran i pun izvora... Drugi traktor necu da imenujem... Tek sad vidim koje je to smece od traktora!!! Pa on sam sebe nemoze da izvuce uz jedno brdo gde je Belarus T-40as izvukao jos i dzipa za njim!!!!!!!!!!!!!!! Uska guma je majka za blato,ovaj ima jako siroke gume i kad su se one napunile blata (jedno 500kg blata na njima) i kad su se zamazale on nemoze sam sebe da makne a kamoli nesto jos da povuce.. Nije mogao da povuce Belarusa T40 sa spustenim plugom da upali... Da napomenem traktor od preko 100Ks!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ali bar se fino nasmeja narod za njega... OSta on da ceka :cool: da izadje iz blata.. :haha:
 
Evo slike ako se sta vidi.
fotografija0330.jpg
 
Mnogo je kume... :osmeh:

Danas u susednom mestu bio zadnji dan Dzipijade i dva traktora su bila zaduzena za izvlacenje pokvarenih i zaglavljenih dzipova,jedan od ta dva je bio T40as ja sam se iznenadio kakvu vucnu moc ima taj traktor,ajde manje vise to,nego recimo na jako klizavom putu bez iceg pozadi on nema da kliza ili da slajfuje vec samo pici... Apsolutno vuku sva 4 tocka bez prekida.. Da napomenem blato je bilo uzasno,ali uzasno,brdo jos vece,sve u svemu teren jako tezak za prelazenje jer je izuzetno mocvaran i pun izvora... Drugi traktor necu da imenujem... Tek sad vidim koje je to smece od traktora!!! Pa on sam sebe nemoze da izvuce uz jedno brdo gde je Belarus T-40as izvukao jos i dzipa za njim!!!!!!!!!!!!!!! Uska guma je majka za blato,ovaj ima jako siroke gume i kad su se one napunile blata (jedno 500kg blata na njima) i kad su se zamazale on nemoze sam sebe da makne a kamoli nesto jos da povuce.. Nije mogao da povuce Belarusa T40 sa spustenim plugom da upali... Da napomenem traktor od preko 100Ks!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ali bar se fino nasmeja narod za njega... OSta on da ceka :cool: da izadje iz blata.. :haha:

Cirko,aj posalji batici u p.p koji je to traktor bio..:osmeh: pa hoces da kazes da je rus imao bolju poteznu moc u blatu,ako je ovaj imao preko 100ks i bio tezi? I posle nas ljudi prave budalama kada im kazemo da ga 577 ne moze nadvuci..
Pa u ovoj zemlji nije mnogo,vuce bez problema,jos da bolje nasteljuje plugove i samo pici..nego ovaj mali na kraju snimka,nabio rucicu na prvi zub,da podize zadnji kraj i nabija plugove..zato je poceo da maze...
 
Da ponovim blato je bilo uzasno znaci uzasno!!! T-40 je isao kao zmaj prazan a slajfovao je samo kad je vukao neki dzip za sobom... Necu da ti napisem u poruci napisacu ovde koj je traktor bio jos sem T-40 bio je Massey ferguson 3080!!!!!!!!!!!!!!! On vise slajfuje nego sto ide i prazan,neznam sta mu je,pa nemoze da krene skoro bez blokade!!! Pokusao je da izvuce jedan dzip ma kakvi bre ni da ga pomakne... Znam da je Massej 3080 mnogo mnogo tezi od T-40 ali ovaj je 100 puta bolje vukao u onom blatu od njega,da ne poverujes bre toliki trakotr... ALi podloga je bila jako zanimljiva cista glina nemozes da hodas skoro koliko je klizava zemlja... Na kraju nije hteo da upali T-40 sa spustenim plugom i Massej ga nije mogao makniti dok nismo otakcili plug... :sta:

- - - - - - - - - -

A da dzipijada je bila sve vreme snimana pa se nadam da ce neko izbaciti snimak da okacim ovde snimak izvlacenja da ne bude opet nevernih... :ppozdrav:
 
Da li neko moze da uslika turbinu hladjenja na T40 sa unutrasnje strane. Odradio sam remont i sada se lagano okrece ali ima dosta bucan zvuk. Sumljam na lim koji dolazi kao poslednji element na turbini a pricvrscuje se centralnim srafom koji prolazi kroz lezajeve. Jer i posle stezanja taj lim je ostao labav i samljam da on pravi buku.

Ne bi tu smelo da bude ikakvog lufta,nego ti ceo sklop nije jos dovoljno stegnut.Kada ga pritegnes kolko mozes,onda uzmes i udaras lagano cekicem glavu centralnog srafa dok opet ne legne malo,opet pritezes i tako sve dok ne legne kako treba.Obicno nece nikad iz prve da se stegne koliko treba.
 
Evo pocetak radova mog komsije koji ima T40 duplaka,da uljucuje prednju vucu manuelno,
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] evo ovo je za pocetak nabavio,zupcanik je od vladimirca i od njega mu treba srce,obradjen je na strugu,bice valjda funkcionalno.....
 
Jasno mi je šta planira. Želi da ukloni stalnu vezu izmedju mjenjača i prednjeg diferencijala. Na taj način, kada je pogon odvojen, prednja vuča će biti isključena, ali bukvalno. Kada je pogon spojen, prednja vuča će biti "uključena" ali prednji točkovi opet neće vući dok ono čudo od "diferencijala" ne poveže tanjirasti zupčanik sa vratilima koja idu prema točkovima tj. dok zadnji ne proklizaju. U principu,
na ovaj način će ukloniti mogućnost da se prednja vuča sama uključi na asfaltu ili drugoj tvrdoj podlozi dok će na mekoj podlozi sve funkcionisati kao i obično. Nije loša ideja.
 
Uverio sam se da Belarus t-40 vuce sa prednjim tockovima i u rikverc ali nema sanse da sa njima koci nizbrdo...
 
Uverio sam se da Belarus t-40 vuce sa prednjim tockovima i u rikverc ali nema sanse da sa njima koci nizbrdo...

Heehheheehehehe,ubedicu i tebe i mnoge druge za 3-4 meseca kada budem isao za drva,ako bude blato,snimicu sve,izbaciti na you tube,i videcete da vas nisam lagao..da ukljuci prednju nizbrdo,kada je klizavo...
 
meni je kod tog traktora super sto oba prednja tocka vuku zajedno,to mi je onako bas bas super.
 
Ja sam video na kad kliza nizbrdo prednji ne reaguju ali zato cim ga krkne u rikverc moze da ga ukopa metar... :haha: Oba prednja tocka kopaju podjednako pa neznam sta da bude... Zao mi je sto nisam nesto snimao sta je taj lik sa tim T-40 radio... :bravo:
 
Ja sam video na kad kliza nizbrdo prednji ne reaguju ali zato cim ga krkne u rikverc moze da ga ukopa metar... :haha: Oba prednja tocka kopaju podjednako pa neznam sta da bude... Zao mi je sto nisam nesto snimao sta je taj lik sa tim T-40 radio... :bravo:
Ja znam kada pustam prikolicu,samo osetim kada zablokira na volanu,tj oteza,tada znam da je upalio prednju vucu,i cujem ono zujanje kada sva cetri vuku...necu nikoga da ubedjujem,kada snimim izbacicu,ako ne ukljuci,i to cu vam reci,jer ja ne volim da lazem..nije se nigde zaglibio valjda kada ga je toliko cimao,a cirko? eheheeh
 
Ma ludak je bre bio ovaj sa T-40 pa taj bi iscupao sve zivo jer kad pocne da se ukopava on izadje iz tragova pa na sec i pun gas... Mora da izadje pa neznam sta da bude.. :haha:
 
Nazad
Vrh