LTZ

Ovo 0,3 mm je najverovatnije zazor ventila...
moj ima 1600 obrtaja a tvoj 1800 zato su i drugacije oznake
ako nađes jacinu stezanja glave napisi, to bi trebalo da bude neka jedinica u kg ili N ali najverovatnije kod rusa u kg.

PS.Vidim da bas i nisi odusevljen njime ali ja moj ne bi menjao ne znam ni ja za sta.Osim nekih sitnih kvarova vecih kvarova nije bilo.(stara garda)
 
Tvoj na 1600 daje tih njinih 40ks a pun gas mu je 1750,ove godine smo orali zajedno dve 82 i ja tj t40.Dnevno su me jednom oblazili, potosnja tu negde,dubina ista,plugovi isiti jedina razlika je bila u vozacima.Zadnji dan smo se menjali traktora.Drugar je jednom obiso u mom kada je izasao iz traktora kaze da se za sedam dana oranja nije tako osecao kao posle tog kruga.ko je sedeo u vojnoj "pragi" zna o cemu pricam
 
Pa na pumpi pise 1600 obr/min.Kojom brzinom ores...je li trecom?Pa ako te za ceo dan oranja jednom obiđu to i nije tako puno.
 
Momci da vam pomognem oko prevoda.Posto ni ja nisam ucio Ruski,a nekad zatreba onda je najjednstavnije resenje Google prevodilac(translater).Izaberete opciju koji jezik zelite da prevedete na Srpski i to je to.Ili ako vam treba neka rec kao ventil kako se pise na Ruskom.
http://translate.google.com/?hl=sr
 
@ Rastislav
Kakva treca nemoj me zaj.... lakse zemlje drugom,teze prvom a negde ni prvom. leopard 2x35x30-32 a glave se stezu :
гаики крбишек 20-24кгс на плече 0.5м
окончатљхуо затјажу 22-26кгс на плече 0,5м
геак шпилеккореннљих подшипников 28-32 на плече 0.5м
sta god da im to znacilo reci sam izvlacio iz teksta po nekom, svom nahodjenju sta bi to trbalo da znaci za dizne i zazore je 100% a ovo za glave nesto jeste, prve dve stvari su mi jasne al trecu nekontam
Rastislav je napisao(la):
Pa ako te za ceo dan oranja jednom obiđu to i nije tako puno.
pa i nije al ako ja nastavim da se druzim sa njim mislim da ce i mene zaorati. Znas pricu o najslabijoj tacki kod rusa
 
Znam...
Mozda zbog njegove tezine ne mozes trecom...ja sam poskidao sve tegove a jos ni prednju vucu nemam a orem 2x30 na 25 cm (taj plug nije namenjen za dublje) trecom a kad ugorim onda i cetvrtom.
Ali ako bi orao kao ti 2x35 na 30-32 dubine onda bi morao i ja da idem drugom.Moj savet ti je da mu poskidas zadnje i prednje tegove...ako ima dobre gume pogotovo zadnje mora on da vuce 2x35.
Milan89 isto ima t40 i isto kaze da ore trecom sa plugom 2x30.
 
kao sto rekoh negde drugde,negde prva a negde ni prva, sa sve tegovima il udavi motor il pokida kardan od prednje.sve to zavisi od zemlje i dubine oranja.Tvoj 2x30x25 gura grubo, povrsinu od 1500cm2 a ja sa 2x35 x30 oko 2100cm2. Uprincipu on za svoju snagu od 56 ili 58 ks da kao nijedan drugi traktor,ali ja bi bio jako srecan kad bi se mi rastali. Nego probaj ti da podignes tocak da ore trideset (nekazem da treba tolko orati vec navika )pa da vidis el moze trecom :cao:
 
Jeste da skidanje tegova pogorsava vucna svojsta...ali ako on ore prvom i negde ni prvom onda mu je motor slab za tu tezinu traktora sto mu i jeste dodatni teret koji mora vuci.Mislim da bi on morao da vuce 2x35 i bez tegova.Ovako motoru samo otezavas posao.Mislim da u laksoj zemlji bi vukao 2x30 i na 30 cm.Vec orano on ide i cetvrtom.Tih 3200 kg mora da vuce motor a jos si mu zakacio i 2x35 pa mislim da je to puno motoru pa moras da ides sporo.Mislim da moj nema preko 2500 kg vidis njegovu sliku pa zakljuci.To je razlika citavih 700 kg!
 
pa ni ja se ne bih slozio oko tih 700kg
bolje je kad je sto tezi
jedan stepen brzine nadole i nema proklizavanja
bolje nego stepen vise i imas proklizavanje

tih 700 kila nista ne znaci kao olaksanje motoru :nono:
 
T40 ima velike zadnje tockove i gume 13.6R38 koji ne proklizavaju tako lako...pre ce motor da se ugusi nego da oni preklize jos ima masivan diferencijal i menjac koji dodatno otezavaju preklizavanje (mozda samo u prvoj se nece ugusiti motor kad su tockovi pod blokadom)...jos sasa22 ima i prednju vucu tako da ja mislim da ima manjka snage za tu vucu i tezinu.(dodatno na njega idu i cetiri tega po 20 kg na svaki tocak-koje sam ja skinuo i deset tegova po 20 kg na prednju poteznicu)
 
t40 2369kg t40a 2599kg(iz kataloga) na oba ide 160 kg tegova kada ore po suvom nemam potrebu za tegovima al po mokrom...
jbm li ga za tih 3200 znam da je tolko izmerio na vagi.Mozda u katalosku masu neulaze ulja i gorivo
 
ide 8 napred i 8(2x4) nazad 100% i upravu si to nije kataloskih 160kg mislim da su prednji 20 a zadnji 25 za zadnje nisam siguran u masu al prednji 100% 8x20kg
 
LTZ -60 tornado--3560kg
2i2aid4.jpg
 
@ rastislav
svaka cast za posvecenost temi i merenje :D
to vec pije vodu 2600+300+trange frange moze se nakupiti 3200
Kako sam ja shvatio da mi netrebaju prednji tegovi.Izoravo neku detelinu krene pa se ukopa, stoji u mestu ukopava se i sa sva cetiri grebe i lagano gubi obrtaje.U jednom momentu motor se rasteretio i vristi.Stali prednji tokovi i ja se usro, crko menjac.Ispostavilo se da je puko kardan prednje vuce, probao bez nje ni da mrdne.
 
Nazad
Vrh