LTZ

Pozdrav svima. Već vas duže vrijeme čitam i puno stvari sam naučio. Nasljedio sam imanje cca 10 jutara i traktor T 40As. Motor dobro radi pali kako treba jedino što trese dosta prednji kraj. Ako neko ima neki link ili manual sa tehničkim uputstvima,održavanjem i sl.Naime ja sam totalni početnik i nikad u životu nisam vozio traktor a kamo li orao sa njim. Ako neko ima volje ukratko opisati čemu služe sve te ručice i kako se spuštaju alatil. Spustio ja plug kad ono traktoru se diže cijeli stražnji kraj inače dojam vožnje u tom traktoru - neponovljivo životno iskustvo.Pozdrav svima i hvala.
 
apsolutno se slazem sa tobom o tom iskustvu, rucica za spustanje radila ima 4 polozaja gledajuci od gore polozaj 1(rucica podignuta na gore) podizanje radila, polozaj 2 radilo neutralno ''zakljucano" ,polozaj 3 prvi stepen na dole radilo prinudno ide u zemlju ili odize traktor i polozaj 4 rucica jos jedan stepen dole radilo u tkzv plivajucem polozaju (oranje kilderisanje...) rucice sa strane od te za radilo sluze za kipovanje i za prikljucenu hidrauliku :ppozdrav:
 
nije kod Staljingrada nego kod moskve kada su nemci dosli na 50 km od moskve usledila je snazna kontraofanziva rusa da bi ih potisnuli 200 km od moskve! a kasnije kod Kurska potukli su nemce i ponistili verovanje da je njihova vojska nepobediva :) :cao:
 
To su rusi , imaju viška čelika pa misle a da mi to ojačamo da se ne iskrivi ili ne daj Bože pukne ili potroši !
 
Ja sam iz brdovitog kraja nase lepe zemlje tacnije iz Ivanjice. Pazljivo sam procitao svako slovo sto napisaste u vezi traktora ltz 60 ab tornado,zato sto sam se zagrejao da ga kupim.Koliko sam uspeo da shvatim problem je u stradanju korpe i lamele zbog jakog motora i loseg prenosa.Pa mislim da kod vas u ravnijem delu ove nase lepe zemlje drugacije opterecenje trpe traktori nego u planini gde se tesko nalazi njiva od hektara. A i kada se ore najveca dubina je 20cm.Ovde je dosta prisutan rad u sumi sa drvima bilo da radi sa cekrkom ili da vuce na vlaku ili da vuce prikolicu.Smatram da traktor u tom poslu nema veliki broj obrtaja( kao u oranju pa to jos traje dugo) a i kad postigne promenicu brzinu i tako ga cuvati ako mu je to boljka,samo da nema drugih ozbiljnijih. Covek ima takav u Kragujevcu od 2002 i do sada nije imao problema.Ako gresim molim ispravite me rado prihvatam dobronamerne savete,mozda ima nesto sto ne znam.
 
@ NA - malo si promašio temu to je trebalo da ide u temu MTZ , ali inače strava rešenje za hladne zimske dane u Sibiru ...
 
Sa tim kanapom pali mali motor (benzinac) kao na motornim kosačicama za travu, a posle taj motor zavrti zamajac od traktora i tako pali traktor. Ja mislim da je tako, nisam siguran. :cao:
 
U pravu si.Ruski gusanicari i jos neki stariji modeli rusa su tako palili. Zadnje sto sam video da tako pali je bio ruski 6 -to redni berac kukuruza sto je imala kod nas ekonomija.Radili su branje semenskog kukuruza.
 
crnimladjo je napisao(la):
Ja sam iz brdovitog kraja nase lepe zemlje tacnije iz Ivanjice. Pazljivo sam procitao svako slovo sto napisaste u vezi traktora ltz 60 ab tornado,zato sto sam se zagrejao da ga kupim.Koliko sam uspeo da shvatim problem je u stradanju korpe i lamele zbog jakog motora i loseg prenosa.Pa mislim da kod vas u ravnijem delu ove nase lepe zemlje drugacije opterecenje trpe traktori nego u planini gde se tesko nalazi njiva od hektara. A i kada se ore najveca dubina je 20cm.Ovde je dosta prisutan rad u sumi sa drvima bilo da radi sa cekrkom ili da vuce na vlaku ili da vuce prikolicu.Smatram da traktor u tom poslu nema veliki broj obrtaja( kao u oranju pa to jos traje dugo) a i kad postigne promenicu brzinu i tako ga cuvati ako mu je to boljka,samo da nema drugih ozbiljnijih. Covek ima takav u Kragujevcu od 2002 i do sada nije imao problema.Ako gresim molim ispravite me rado prihvatam dobronamerne savete,mozda ima nesto sto ne znam.

Koliko sam ja shvatio da ako se previse ne izivljavas nad njim da je to dobar traktor...neko je napisao na ovom forumu...samo gazdu voli.Mislim da za to sto si napisao bi ti sluzio.
 
evo malo t-40 koje sam nasao na netu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wqBFmnFrFWY&feature=related[/youtube][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DH1I4SFQQfQ&feature=related[/youtube]

i jedan ltz 55
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jjEfGdUMYLo&feature=related[/youtube]
 
Pozdrav svima!
Eto malo da se i ja pridružim na ovu temu .Mi imamo ltz ab tornado (nov kupljen 04) ,i trenutno radimo negde oko 60 jutara i on radi teške poslove a za lake poslove imamo zetora 25-cu . Da li je dobar traktor , pa ovako ako je čovek svestan njegovih mogućnosti može dobro da posluži .
Kvarova je bilo pogotovu iz početka dok nismo shvatili da i zadnji šraf treba dotegnuti ili osigurati (samozatezajuća matica ili loctice lepak)Potrošnja solidna oranje 10-12 litara dvobrazni leopard 16 coli bez napora .
Ono što me zanima je nabavka delova (ako neko zna nek napiše)da li neko ima da prodaje kod nas ili se mora preko granice (konkretno zglob upravljanja prednjeg točka )
Pozdrav svima
 
brkaš

t-40 je LTZ i ima i LTZ-55 (Липецкий Тракторный Завод)

Т-40М, Т-40АМ, Т-40АНМ
t40.gif


ЛТЗ-55, ЛТЗ-55Н, ЛТЗ-55А, ЛТЗ-55АН
55.gif


a VTZ je samo vladimirec (Владимирский Тракторный Завод)
i neprave ništa drugo sem tog traktora i njegovih mnogobrojnih varijacija
Т-25А, Т-25А2, Т-25 А3
t25a.gif



a postoji i sličan model ali
ЮМЗ-6Л, 6М (Южный Машиностроительный Завод)
6.gif
 
Nazad
Vrh