LTZ

mozda imas lufta u lezajevima na radilici.. neka neko stiska kvacilo a ti vidi da li se pomera remenica motora, da li zivi u radilici.. ili je mozda izlizana viljuska od druk lezaja...
 
Pa da li bi mogla radilica da ima toliko lufta da napravi problema sa kvacilom.. Ja mislim da nema teorije,nemoze radilica da seta 2-3 cm... :
 
naravno da ne moze toliko, ali nekoliko milimetara moze sto je i dovoljno da ga zeza i krci
 
Ma nemoze radilica ni nekoliko milimetra da ima lufta (mozda milimetar). Pa taj motor bi odmah prolupao...
 
Normalan covek to ne moze polomiti a budali daj i RIKO pa ce ga unistiti.
nikad se ne zna... ne preporucuje se kasika ni za jednu masinu ispod 5t.. mada opet ovo moze da zavrsi neki laksi poslic..

- - - - - - - - - -

mozda imas lufta u lezajevima na radilici.. neka neko stiska kvacilo a ti vidi da li se pomera remenica motora, da li zivi u radilici.. ili je mozda izlizana viljuska od druk lezaja...
znas kako ona mala zabica na pedali je prepravljana kad sam ga uzeo, ona ima malo lufta, mozda 2-3mm, a to se na pedalu mnogo odrazi... cak 3cm ima praznog hoda, ne znam u kakvom je stanju lamela dok se ne razdvoji traktor...

- - - - - - - - - -

postavicu ovih dana slike od mog rusa koristim ga iskljucivo za sumu, hvali mi jedna daska za cekrk... ako neko ima da proda neka mio se javi....
 
Ma nemoze radilica ni nekoliko milimetra da ima lufta (mozda milimetar). Pa taj motor bi odmah prolupao...

Nisam mislio na stabilne i letece vec na aksijalne lezajeve koji se nalaze kod treceg stabilnog lezaja, njihova uloga je da ne dozvoljavaju radilici pomeranje napred nazad... na slici ti je to broj 39.40.41.


 
ZNam na sta si mislio ali ne verujem da to moze da utice toliko na rad kvacila,ipak to nije veliki luft... Ne bi mogao biti veci od 1-2 milimetra.. :ppozdrav:
 
moram da uradim kocnice i samo da taj zazor na zabicama cmanjim, jel nije skupo 2100e sam ga platio, ima prednje nove, zadnje 50%, sti m sto je jedna pocepana pa je nekako varena krpljena ne znam sta je ono, 81god je

- - - - - - - - - -

da, i nov alnaser i nov jedan akumulator
 
Na sta mislis dal je skupo??? Na traktor?? Pa tako im se krece cena oko 2000 evra malo bolji idu i navise... A neki losiji 1700-1800e
 
cenio ga 2700 i ja mi kazem tolko ti dajem i kraj, meni se nije kupovao, ono njemu frka za pare i dade ga ahhahaha, kaze njega izaso 3000
 
Ma dobri su to traktori,umeju da potegnu stvarno.. Kod mene u selu ima jedan dez prednje i sta on vuce to je cudo jedno... Vuce stajnjak sa nekom ogromnom dvo osovinkom prikolicom po nenormalnom blatu i nikad se nije zaglavio... taj traktor se naradio a kaze vlasnik motor jos nije pipnuo (nov ga uzeo) ja mu se divim,a vozac i nije bas neki koji odrzava msine.. I ja pmislim ako kod njega tako ide i traje sa minimum odrzavanja kako ce tek kod mene.. Ima da uziva.. :haha:
 
e znas ti da sam ja sa mojim izvukao bukvu koju IMT560 nije mogao da klecne.... steta sto nemam snimiaka

- - - - - - - - - -

e ti si tamo oko petrovca, ja sam dolazio tamo u krepoljin da kupim dzipa micubisi L200, isto je brdoviti kraj bez duplaka nista... a rusi su odlicni jer nisu skupi, a pravo je cudo sto su ovako jeftini, imam jos da kazem ovo, ne znam ko je pominjao da mu se pali prednja na nizbrdo ako prokliza, to ije tacno jer ja znam 1000% se ne pali a snimicu to i da dokazem, jer je 70% nispon gde ga spustam da ne kazim"vlaku" kako se kod nas kaze, jos 3,4 drveta za prikolicu otiso bi u ambis
 
Znam da je dosta jak T-40 u to ti verujem,jer njegova potezna moc je mnogo veca od IMT 560 ja mislim da bi T-40 bez prednje mogao da pobedi 560 u nadvlacenju,ali necu sad o tome da opet ne bude neke rasprave... Svi su traktori ok samo dok sluze... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

e znas ti da sam ja sa mojim izvukao bukvu koju IMT560 nije mogao da klecne.... steta sto nemam snimiaka

- - - - - - - - - -

e ti si tamo oko petrovca, ja sam dolazio tamo u krepoljin da kupim dzipa micubisi L200, isto je brdoviti kraj bez duplaka nista... a rusi su odlicni jer nisu skupi, a pravo je cudo sto su ovako jeftini, imam jos da kazem ovo, ne znam ko je pominjao da mu se pali prednja na nizbrdo ako prokliza, to ije tacno jer ja znam 1000% se ne pali a snimicu to i da dokazem, jer je 70% nispon gde ga spustam da ne kazim"vlaku" kako se kod nas kaze, jos 3,4 drveta za prikolicu otiso bi u ambis

I ja sam potpuno siguran da se prednja ne pali nizbrdo.. To je vec objasnjeno na stranicama unazad...

- - - - - - - - - -

Pa dobro Kropoljin jeste brdovit ali je dosta udaljen od mog sela...Kod mene u selu nema brda.. Tako da sa drvima i nizbrdicama nemam bas puno iskustva (nemam uopste)... :osmeh:
 
aaaaaa samo 2500 nista ispod, iako smo drugari :)

- - - - - - - - - -

ja odradim sa njim svoj posao i prodaajem ga on meni odradi 2500 kubika drva i gotovo je, sa sve cekrkom i 130m sajle ti ga prodam
 
aaaaaa samo 2500 nista ispod, iako smo drugari :)

- - - - - - - - - -

ja odradim sa njim svoj posao i prodaajem ga on meni odradi 2500 kubika drva i gotovo je, sa sve cekrkom i 130m sajle ti ga prodam

Ma sta ce mi cekrk i sajla???? Ja drva nemam ni za potpalu... :haha: Naradice se on sa toliko drva kod tebe... Ja trazim tu nesto do 2000 pa da se sredjuje plako,generalka i sve ostalo i znam sta imam..:osmeh:
 
Nazad
Vrh