lle de france rasa ovaca

Razmisljam poceti baviti se ovcarstvom,iskljucivo idf rasom..za pocetak bih uzeo 5 umaticenih grla i ovna..e sada me zanima dosta toga..koliko umaticenih grla minimum ostvaruje pravo na subvencije,da li se moraju placati doprinosi za penzijsko(jer mislim da je pre bilo obavezno), isto zbog subvencija..na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine,jer je dosta naroda bilo prevareno(mislim konkretno od tih matichih papira)..jer koliko sam video treba mi 200-250 evra za grlo i plus ovan(nisu male pare pa ne bih da budem prevaren)..i da li je bolje da uzmem stasale ovce koje su se jagnjile ili mlade?
 
Minimum ti je 10 grla za subvencije. Za to monkretno nije uslov PIO. Mozes dobra grla naci i povoljnije od 200e zajebi reklame na ovom forumu.naravno mislim na jagnjad. Tu gde nadjes jagnjad odes kod inspektora koji je zaduzen za to podrucje i raspitas se o njima i to ti je to. Mozes i da trazis pedigre uz jagnjad al je 20e po komadu.
 
prilikom kupovine mi je najbitnjije da proverim hb broj?

- - - - - - - - - -

na sajtu farmia sam gledao
 
malo slika
7EV6l8Pi.jpg
 
90 dana starosti,55kg?
Jel ovo neki vic?
Mozete slobodno da pocnete da izvozite priplodni naterijal u fr jer imate bolji prirast od njih.
 
Ja sam uspeo da za 100 dana naguram jagnje na 33kg ali ovo 55 kg je stvarno ne realno....
 
Što je vic. Pa prosle godine jedinac w rase imao sa 90 dana 55 kg. Ali bio baš napredno jagnje. Dobar kvalitet i dobra hrana daju odličan prirast.
 
Pa ko ce da nasedne na to?sta,rodio se sa deset kila i imo prirast od pola kile dnevno? Na kraju krajeva sve i da je to istina kostao te ko zna koliko. Al to nije vazno jel?
 
Ja sam imao (što sam slučajno merio) od 60 dana po 25 kg dva ženska jagnjeta (blizančad), a da sam hranio kako treba bilo bi više, a neznam koliko bi to bilo. Naravno od ovna izrazito mesnatog tipa, uveženog iz Francuske, starog 4,5 godina. Prvojagnjenke su jagnjile blizu dva jagnjeta po ovci iz van sezonskog pripusta. Prvojagnjenice izjagnjene u januaru (sezonski pripust) preko dva jagnjeta. Primetio sam da plodnost naj više zavisi od genetike (porekla). Pred zimu je pripušten ovan iz Francuske na šileganke, izrazito plodnog i mlečnog tipa, čiji je otac ELITE. Čekam da vidim koliko će njegove ćerke jagnjiti jaganjaca, i ako bih i sebi i drugima poželeo samo dva otjagnjena i othranjena jagnjeta po svakoj ovci, naravno sve to bez sunđera.
 
Kod mene naj jaci 90 dana 46 kg, a bilo i je dosta po 42-43kg, majke Virtemberg otac Virt-IDF.
Tako da mislim da se uz dobru genetiku i normalno dobru hranu moze postici da jagnje ima tu kilazu, normalno nije to neki prosjek ali sigurno da ima takvih primjeraka, pogotovo medju puno ovaca mora biti i takvih primjeraka.
 
Pa ko ce da nasedne na to?sta,rodio se sa deset kila i imo prirast od pola kile dnevno? Na kraju krajeva sve i da je to istina kostao te ko zna koliko. Al to nije vazno jel?

Koliko je koštao mene? Pa ne znam jeo detelinu, granule, kukuruz, tritikale i mekinje. Uz sisanje, dostigao tu kilažu. Ja nemam problem, sebe ne lažem. A ko ne veruje, to nije moj problem. Ponavljam, bio je jedinac. I svo vreme sisao majku.
 
Nazad
Vrh