LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Ovo je moj APN 6S 1996g.
fotografija1131.jpg
,
 
Nov je oko 1000 evra ali ima dosta bolju prednju viljusku od ovog sa fotke i aluminijumske felne. Inace, lep Apenac :) Po meni je mana sem tih prednjih vila i korman od Zoljice koji jako smeta visljim vozacima.
 
Ja sam juče isterao iz šupe mog apenca. Malo sam se vozao, i kad se motor ugreje gasi se ako pustim ručku gasa, tj. da bi bio na leru moram da malo držim odvrnutu ručku gasa. Dok je hladan i sa puštenom ručicom gasa ima dobar (čak i malo velik) ler. O čemu se tu radi?
 
Pokusaj da zavrnes jos malo srafic za ler a kada ga palis hladnog onda koristi i sisaljku uz sauk da ti hladan motor ne bi radio na velikim obrtajima na leru.
 
Jel ima neko sa dobrim dijelovima na najlonu da možete da mi preporučite,trebaju mi dijelovi za automatika
 
Poslednja izmena od urednika:
Tomos automatik, kad dajem gas nece da prebaci u brzinu(bez obzira koliko dao gas), nego onda da bi prebacio i uopste krenuo, smanjim gas i drzim dugme za gasenje, i tek kad bude blizu gasenja prebaci u brzinu i onda dajem gas te nekako krenem. Posle sa 2. brz nema problema.
Sta bi moglo da bude razlog i kako da ga otklonim?
 
Klasika, venac sa rolnicama zameni i nemas brige. Taj venac se potrosi (iako se okom nevidi) i nece da krene motor.
 
Kao sto su ti drugari rekli, sve novo i igicasti kad vec otvaras i miran si duze vreme,
Jedan mali savet da bi ti iglicasti lezaj duze trajao, startuj automatik kada je podignut na nogare, pogotovo kada je hladan.:ppozdrav:
 
Hvala drugari :ppozdrav:. Ovih dana cu to odraditi, treba njive obilaziti
Nema onog dugmeta za fala , valjda otpalo. :sta:
 
Pitanje za vlasnike motora,imam apn6 nekih 10 god i nikad ga nisam registrovao na mene,jos je na tablice sa petokrakom.Imam saobracajnu od prvog vlasnika iz 1988 god. kog ne poznajem nit znam dal je ziv.Sad sam sredio motor generalno pa resih i da ga registrujem pa me interesuje kakva je procedura za ovaj moj slucaj :sta:
 
Nazad
Vrh