LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Da li je neko skoro registrovao Tomos Apn,koja je cena?
 
Evo neke slike.
ozx2.jpg
[/URL][/IMG]
1f36.jpg
[/URL][/IMG]
Na slikama je ostalo jos da se postavi drugi sat i da se kupe nalepnice.One su prilicno skupe pa smo to stopirali.
uspuh sam proveravao,nije do njega.Moram opet sve da rasturam ali to mi je vise dosadan posao.
 
Imam problem kod automatika,stavim novu svecicu i sa njom mogu da se vozim jeda dan sutra je crkla.Ima li neko ideju koji problem moze da bude?
 
Ja prosle godine hteo da registrujem apn6 rekli mi ovako:Svake godine se registruje,bele tablice i potrebna A kategorija,i tako fino odustao vozicu ga samo po njivama:haha:
 
Прва? Имао сам до сад стару трајну са црвеном петокраком.

- - - - - - - - - -

Ja prosle godine hteo da registrujem apn6 rekli mi ovako:Svake godine se registruje,bele tablice i potrebna A kategorija,i tako fino odustao vozicu ga samo po njivama:haha:
Од кад се примењује тај закон?
 
Da,imao sam staru belu,ali prevodim motor pa mora da se registruje.Dobijes zutu tablicu,nalepnicu i saobracajnu za 7000 din i svake godine se registruje i to kosta oko 1500 din.Ne treba A kategorija,vozi se sa PsP ili B.
 
Није много 1.500 сваке године само да не треба А категорија и некако ће проћи. Не вози ми се до Инђије и Пазове летњим путевима преко џомби.:haha:
 
Ja isao kod komsije on je saobracajac i rekao mi da ne treba i kaze kada uvedu taj neki novi zakon,trebace A1 kategorija,a ovi koji imaju PsP i B,automatski ce dobiti.I ko god je registrovao Apn ili skuter dobio je zute tablice,bar u mojoj opstini.
 
Kod nas su na zimskim predavanjima poljoprivrednicima bili predstavnici milicije, i ja sam pitao to za APN i A kategoriju, i dobio odgovor da neće trebati A... Za tablice su mi rekli da i dalje mogu da idu stare dok se ne donese neki pravilnik, koji uzgred rečeno nikako da se donese već nekoliko godina.
 
2m3mct5.jpg
[/IMG]
Ja isao kod komsije on je saobracajac i rekao mi da ne treba i kaze kada uvedu taj neki novi zakon,trebace A1 kategorija,a ovi koji imaju PsP i B,automatski ce dobiti.I ko god je registrovao Apn ili skuter dobio je zute tablice,bar u mojoj opstini.
Ja nisam dobio automatski A1 nego AM.A neznam šta mogu sa tim da vozim.Imao sam PSP,B,C,E kategorije.
 
Poslednja izmena:
A1 je koliko ja znam za motore do 125ccm i snage do 11kw,a AM je nesto kao PSP sto je bio do sad.Ko ima PSP ili B automatski dobija AM,a ne A1,barem ja tako mislim.E sad to pitanje za APN i kategorije i registraciju i tablice ima veze sa maksimalnom deklarisanom brzinom.Ranije je APN 6 imao deklarisanu brzinu 49.5km/h,a sad najnoviji 45km/h upravo zbog ovog novog zakona i zajebancija.Ja mislim da su mu brzinu smanjili lancanikom,ako je uopste i smanjena.Uglavnom ja sam mom ubacio petu brzinu i napred veci lancanik,a nazad manji i sad ide 60km/h sigurno,a verovatno i brze.Da i klip sam stavio 39.5mm.
 
Ацо, битно је оно што званично пише у тех. карактеристикама и то се рачуна. Дакле АПН6 брзина макс 45 кмх.
 
Imam problem sa vanbrodskim motorom TOMOS 4. Dok je hladan pali dobro. Kad se zagrije teško upali a poslije radi normalno.
I komšija ima takav motor i kod njega je ista stvar. Dali je to neka mana tih motora i kako to riješiti?
 
Pozdrav, vidim da pricate o apn-u i A kategoriji. Ko je registrovao do kraja 2012-te godine taj je dobio zute tablice. Ja sam bio jedan od njih, prosle godine sam isao da produzim registraciju i jedva sam uspeo da produzim na 'zutim' tablicama posto su svi govorili kako to nije vise legalno.
U Aprilu mi je sledece produzenje pa cu vam onda znati tacno reci, valjda cu proci, nije mi problem A kategorija nego opet troskovi za novu tablicu, saobracajnu...
Inace me je izaslo oko 7000din prva, produzenje 2000, a preregistrovanje na A kat. je 5500din
Takodje ko je jos na trajnim tablicama nek ostane, zakon jos nije donet, a kada se donese imamo fore jos godinu dana, tako mi je receno.
 
Nazad
Vrh