Limarsko-Farbarski radovi

Da al nije svaka dobra kako čija proizvodnja.
Neke i hrđaju puno.
Mislio sam da će se preklopit kakobju piga uteg.
A mrežu ništa
 
Ako ofarbam mašinu sa 3u1 Irkom da li mogu posle tog da pređem sa lak sprejom za metal? Gledao sam ovaj: https://bolago-m.rs/zorka-color-maestral-poliuretanski-lak-2k-ab-1kg ali ne znam da li može podloga da mu bude 3u1?
Ne bih da kupujem drugu farbu a imam neotvorene 3u1, problem je što 3u1 skoro nema sjaj.
Taj poliuretanski lak ide obično na epoxy osnovnu boju, a za epoxy osnovu treba metal da se peskari. Sad da li može na Irkom 3u1 to ti niko sa sigurnošću ne može reći. Čak i da nema reakcije prilikom nanošenja, ko zna šta će se desiti kasnije (mraz, visoke temperature).
 
Jel moze da se mesa Piturin razredjivac sa obicnom osnovnom bojom, nitro, tipa Zorka?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Malo ubijamo vreme
91d9e05eb747877413b3730c9a2180ca.jpg
a7915ee79803532e37b4e1a7cd72e9da.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jesu dzaba, ali oduzima vreme dok se sve to lepo izlepi. Mozda bolje napraviti sablon od kartona koji pokrije recimo pola tocka i samo ga pomerati po potrebi.
 
Pise da ide 2x a nije mi ni tako skupa 1000din je kila cela. Ovako samo pitam nemam nista konkretno da moram farbati, ali ako je tako dobra da ne trazi bas temeljnu pripremu onda je to super stvar.
 
North, nisi juče zagledao, prikolice su farbane sa 3u1,traktori sa akrilnom.. Drastična na razlika..
Ali, površine koje imaju više slojeva stare farbe, rđe i ostalog a ne možeš ih idealno očistiti onda 3u1..
Na novom metalu možeš kako hoćeš, i s čim hoćeš.. Zato mi na prikolica a 3u1 delovala bolje rešenje jer koliko god gulio, ne možeš idealno očistiti, osim peskiranjem...
Ja I mile, a i drugi, konstrukcije na halama smo radili sa 3u1,al to je zatvoren prostor, i to godinama već izgleda odlično...
Irkom boje imaju lep sjaj, lepo se nanose, pitura se lepo nanosi, ali nema lep sjaj i nijanse boja mi se ne sviđaju.. Cool boje izbegavaj, to je valjda nevena fabrika, đubre se teško nanosi, sliva, providi se, mnogo se više troši...
 
Nazad
Vrh