Limarsko-Farbarski radovi

Da li je neko sam radio poliranje traktora? Zanima me koji pastu da uzmem i ako moze jos neki savet posto bi ovo prvi put radio 😄
 
Gotovo još struja.







Svaka čast. Stvarno izgleda super. I ja sam razmišljao da farbam moj koji je u veoma lošem stanju nego nešto lupam glavu ... dal se isplati uložiti toliko truda u 539. Mislim novčano se svakako ne isplati. Ko ovo radi sigurno da to voli. (Doboro, jedno vreme ćeš biti veći Baja u selu nego ovoj što je kupio novog Džon Dira. :)). Ja sve dvoumom koliko truda da uložim? Mislim stakla da vadim i vraćam neću sigurno, a haubu ću sigurno da skidam i malo limove da ispravljam, e sad ne znam dokle izmedju toga da idem. Motor mi se nešto ne farba. Verujem da se to radi bez skidanja većine stvari? Aj možda bi mogao i motor i felne. Koju farbu si koristio i koliko te je izašao materijal?
 
Poslednja izmena:
Da li je neko sam radio poliranje traktora? Zanima me koji pastu da uzmem i ako moze jos neki savet posto bi ovo prvi put radio 😄
Pa, rekao bih da je 577 verovatno polirao. Takav sjaj bez poliranja je teško dobiti. Mada kad se već toliko potrudio sta je problem još malo da ga ispolira i da bude ko što sam reko glavni Baja. :)
Pitaš ozbiljno za paste il se zezaš?
 
A neznan iskreno nisam računao otišlo je podosta boje nije mi žao.
Motor je lako obojat kad svs skineš dve kile boje 2k.
Teže je crveno obojat jer ti ne hvata ako ti nije podloga sva crvena i tako.
Nisam polirao traktor samo bojanje
 
Poslednja izmena:
Da li je neko sam radio poliranje traktora? Zanima me koji pastu da uzmem i ako moze jos neki savet posto bi ovo prvi put radio 😄
Ivice preskocis prilikom poliranja,to jes' ovlas predjes jer je pasta abrazivna i hoce da skine boju do metala(ako radis sa masinom). Sto se tice paste uzmi 3m zeleni cep, kupis na merenje 100gr
 
Zasto bih zezao?
Ne znam, vidim stavio si smajli, a čudno mi nekako zvuči poliranje taraktora. Ali što da ne, pogotovo ako nisi radio to pa za prvi put... nije velika šteta i ako zezneš malo. Što kaže Tomislav polako samo i pazi da ne upališ-skineš farbu. Pogledaj kako se radi na youtube, Poliranje je poliranje dal je traktor ili auto.
 
Ljudi interesuje me koju boju uzeti za univerzala, kolko litra za motor a kolko za haubu i krila, i koju nijansu boje
 
Nazad
Vrh