Limarsko-Farbarski radovi

Hteo bih na prolece da ofarbam kabinu od kamiona... Sta bi trebalo sve da odradim pre farbanja, boja je matirala i na 3-4 mesta je probila rdja, takodje bih ofarbao i spojler na kabini ?
 
zanima me kako se farbaju auspusi,da budu kao tkzv kalajs boje, ona sto se zapeka u peci pa je kao lonci za kuvanje mislim na boju, imam u planu farbanje auspuha na imt
 
Zetorovi auspusi su u svoje vreme bili odistinski emajlirani braon bojom... sad dali tako nešto može da se izvede u kućnoj radinosti, to ne bih znao...
 
a sto se tice zastitne mreze oko auspuha, kakvom farbom se to boji? moze li obicnom uljanom osnv+zavrsna ili mora za temperaturu? ili koja je dobra farba za kompletne auspuhe a da ne ispuca posle godinu dana kao sto je to slucaj sa ovim jeftinim u spreju?
 
Pola litra sintetike 500 dinara (bar kod mene ) i nađi nege pištolj a ima da se kupe za male pare ,prikači na kompresor od traktora ako imaš i udri. sve gotovo za pola sata a farba će da drži godinama.
Jel to sa tom sintetikom preci po staroj farbi i onda dobijes na sjaju?

---------- Poruka napisana u 16:00 ---------- Prethodna poruka je at 15:58 ----------

boja na kombajnu zmaj mi malo matirala pa da li bi to valjalo uraditi?
 
jel zna neko koja boja ide za ursusa žuto plavog

---------- Poruka napisana 12-03-12 u 09:06 ---------- Prethodna poruka je 11-03-12 at 13:46 ----------

još uvjek mi treba broj boje za ursusa
 
Jel to sa tom sintetikom preci po staroj farbi i onda dobijes na sjaju?

---------- Poruka napisana u 16:00 ---------- Prethodna poruka je at 15:58 ----------

boja na kombajnu zmaj mi malo matirala pa da li bi to valjalo uraditi?

Prvo osnovna boja pa preko nje, samo pre toga dobro šmirglanje čeličnom četkom na brusilici i pređi antirostom za svaki slučaj ili kupi osnovnu boju koja sadrži antirost i to je to.
 
Kakva je to boja 3 u 1? pre ce biti da cu naci mini masinu za peskarenje, volim da kad radim nesto da to bude cakum pakum. inace nebih ih farbo.
 
picture.php



Evo kako sam ja radio.Šmirgla, antirost,temeljna boja i uljana boja.
 
Antiros,osnovna i zavrsna boja sve u jednom ali ti treba i razredjivac njihov to ti je set oko 1200din.Ja letos farbao kapiju sa time pre toga sastrugo svu boju i posle ofarbao sa kompresorom.Proslo 3 meseca i sve ispucalo i ogulilo se inace sam uzimo neku Grcku marku i jako se lose pokazala za tu Nemacku ne znam kakvog je kvaliteta.
 
ima i Irkom 3u1,ja sam farbao snjom stubove i kapiju i dobro se pokazala,jedino ne zadrzava dugo sjaj,ali lepo pokriva i sto je bitno nanosi se na goli metal bez osnovne boje ,dovoljno je samo osmirglati i ofarbati
 
Ma ima ta neka u obiu njemačka nemogu se sjetiti kako se zove , netreba ni šmirglati može i na staru boju , ne bude problema ako nesmetaju neke neravnine , npr na nekim priključcima i sl.
 
Vojvodjanin@ Koja je to uljana.? izgleda dobro. Gde sakrijete mašinu kad je ofarbate ,jer oće prašina i insekti da prave belaja do ja....a.Ona se dugo suši..
 
ajmo prijetelji pomoć-antikoroziv da li se ispire ili ne sutra farbam ursusa pa jedni kažu ovako drugi onako više ne znam šta da radim
 
Nazad
Vrh