Licitacije poljoprivrednih masina

Jel bio neko danas na licitaciji,?,jel su se prodavali claas atlesi od 250'280ks?
 
Bio i vratio se pred pocetak licitiranja,mene zanimali samo rasipaci ali to sto su oni imali mi ne treba.Sta inace bude sa tim masinama koje se ne prodaju na licitaciji ?.Nesto mi malo naroda bilo,cisto sumnjam da je sve prodato,nekako su najvise gledani manji traktori,prikolice i nesto od sejalica mislim.
 
Visoke početne cene,prodat je rus,imt sa utovarivačem,par automobila,par sejalica,nekoliko zmaj prikolica i 10-ak komada priključaka kojekakvih.Mehanizacija jeste trošna jer je radila ali je kompletirana sva.Nisam ostao do kraja,malo čudan način vodjenja licitacije,bez ikakvog redosleda.Ne znam za tačan broj prodatih stvari ali mislim da nije prodato vise od 25% stavki.
 
Bio sam da vidim to na Starom Tamišu. Ti veliki klasovi su po meni jos i najbolji, istalo onako. Sve veliko, nije baš krš krševa, ali koliko sam shvatio masne cene. Guseničari svi imaju loše gusenice. Kombajne nisam ni zagledao.
 
I koliko ima zmajevki prikolica?
Izgleda da sam ja nesto pomesao, ovde ni nema zmajevki,sad gledam.
 
Iskreno neka zmajevka je bila sa različitim gumama i sitan rol, a kao da su tovarene bale na njoj. Da je bilo zglavne znajevke prvi bi bio medj zainteresovanim kupcima.
Kamionku ne gledah, mislim neka oker sa hrdjom. Nisam obratio paznju, mozda je jos neka kamionka bila, al uglavnom nezanimljiva.
 
Na ovoj licitaciji ponovo masine koje nisu prodate na proslogodisnjoj licitaciji,a za dosta masina vidim cena je veca sad xd...koja im to logika nzm.Npr taj Vicon rasipac,bio je 200 000 prosli put sad dodatnih 60k din.A inace pre sad ove licitacije sto su objavili ,sve je to i dalje bilo na prodaji celo ovo vreme(mozda su dodali neke masine) ,zvao sam pre neki mesec za taj rasipac ,na sajtu je bio mislim 220 ili 240k din,zaboravio sam sad,znaci 2 puta mu povecavali cenu....
 
Jbg, pa ide cena gvožđu gore. I otpadno gvožđe više nije 16 dinara već 23 dinara/kg.
 
Na ovoj licitaciji ponovo masine koje nisu prodate na proslogodisnjoj licitaciji,a za dosta masina vidim cena je veca sad xd...koja im to logika nzm.Npr taj Vicon rasipac,bio je 200 000 prosli put sad dodatnih 60k din.A inace pre sad ove licitacije sto su objavili ,sve je to i dalje bilo na prodaji celo ovo vreme(mozda su dodali neke masine) ,zvao sam pre neki mesec za taj rasipac ,na sajtu je bio mislim 220 ili 240k din,zaboravio sam sad,znaci 2 puta mu povecavali cenu....
Cena kukuruza za vreme prve i sad na drugoj licitaciji, verovatno je to uticalo na povećanje cena na licitaciji. Slično su podigli i cene đubriva. Znaju svi da sad imamo para :D
 
Nazad
Vrh