Letovanje 2022😀

Sipao sam pun do cepa 70l presao 950,9 km iz zastoj na granici od 3h ukupno i sad sipao isto do cepa nije moglo vise od 59litara

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kolike su putarine u Makedoniji (koliko ih ukupno ima) kad se ide ili vraća iz Grčke, a koliko je gorivo u eurima u Makedoniji?
Negde sam čitao da ponovo ima putarina između Evzonija i Soluna (ako je ima koliko se plaća).
 
Kolike su putarine u Makedoniji (koliko ih ukupno ima) kad se ide ili vraća iz Grčke, a koliko je gorivo u eurima u Makedoniji?
Negde sam čitao da ponovo ima putarina između Evzonija i Soluna (ako je ima koliko se plaća).
U Makedoniji ako se dobro secam oko 400 denara sve ukupno putarine u jednom smeru, nesto malo manje ja mislim. Postoji putarina i na ulazu u Grcku ali nije nesto mnogo, recimo 1.8 ili 2.2 evra.
 
najbolje kupiti karticu 15e i samo se ocita na svakoj naplatnoj rampi, taman ne razmisljas i za povratak

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Kolike su putarine u Makedoniji (koliko ih ukupno ima) kad se ide ili vraća iz Grčke, a koliko je gorivo u eurima u Makedoniji?
Negde sam čitao da ponovo ima putarina između Evzonija i Soluna (ako je ima koliko se plaća).
U makedoniji ukupno 13 evra za oba pravca treba za putarine, toliko sam ja platio.
Evzoni mislim 1,8 i Solun 0.5 evra. Gorivo bilo u Makedoniji 97 denara benzin.
 
Karticu sam prošle godine dobio gratis, uplatio ove godine i lepo ide. Ali moraš stati, nije kao naš ENP tj tag uređaj. Moraš stati i očitati, no lagodnije je što ne moraš vaditi pare, pa prebrojavaš, pa ispadnu iz kola, ovako samo klik i rampa se diže.
 
Karticu sam prošle godine dobio gratis, uplatio ove godine i lepo ide. Ali moraš stati, nije kao naš ENP tj tag uređaj. Moraš stati i očitati, no lagodnije je što ne moraš vaditi pare, pa prebrojavaš, pa ispadnu iz kola, ovako samo klik i rampa se diže.
Da mora se stati i ocitati kartica.. Kad sam pisao da se prolazi bez zaustavljanja mislio sam nema cekanja redova i davanje para, pa kusur, pa poispada onaj sitnis itd.. Ovako je dosta bolje, i sa ENP-om usporim na 40km/h mogu i ovde da stanem na par sekundi sta mi tesko..
 
Bilo je nekih najava da ce nas TAG vaziti u MK.
Ne znam dokle su stigli sa tim sastavom.
 
nista od taga,ja uzeo njihovu MCARD 15e i milina...

jedes,pijes i dobijes vocnu salatu


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jako dugu odlazimo na Jonsku obalu...bili godinama na Lefkadi, onda kada su krenuli Rumuni da bududominantni, prešli na Kefaloniju...I ove godine bili u junu, a 20. avgusta se vraćama na Lefkadu...nismo bili 5 godina...da obnovimo uspomene i obiđemo stare staze (plaže).
Mi smo na Kefaloniji danas deseti dan. Sutra u Fiskardo na trajekt za Vasiliki, pa na Lefkadi ostajemo još nedelju dana.

Ovo nam je drugi put na Kefaloniji. Bili smo 2019. U odnosu na tad sada ima mnogo više naših tablica, izgleda da je sve više naših ljudi posećuje.
 
Ja sam negde procitao da je sve dogovoreno sa makedoncima. I da od septembra treba da profunkcionise tag. Ali uvek zna da bude u necemu problem pada se prolongira. Ali msl da za sl sezonu to ima da fercera samo tako
 
Da se i ja upišem u temu .
Već deceniju i jače letujemo u Bečićima u ovom terminu . ( Zadnja nedelja avgusta )
Neka moja zapažanja ove god .
U odnosu na pre 2 god ( prošle god. nismo bili ) sve je poskupelo bar 50% .
Grickalice , sokovi , alkohol , pizze , palačinke , pljeskavice , suncobrani , ležaljke a prevoz ( taxi i autobus ) najmanje 100% . Za divno čudo aranžman u hotelu je isti . Vreme je kao po običaju sve vreme vedro tako da sunce žeže pa planiramo iduće god. da termin pomerimo za početak 9-og meseca . Biće verovatno manja gužva , i sunce prijatnije a verujem voda i dalje topla .
352024aa55b4e1b30a8ee07f3e7c29e1.jpg
ef50624abf3c50b19e190b0b185e6c0b.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Ivanjica , ( 07:09 ) hotel Park , bazen ( topla voda ) sauna , djakuzi , i ja sasvim sam . . .
Jbga , more je more . . .
073c9cfb51fbe26767a7ff0603d8dadf.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh