Leska - opšta tema

@ babin

Nije razlika u ceni velika izmedju Ciprodexa i Alerta.Oko 1000 din. Je 2oo ml.Ciprodexa ,a ako se dobro se Alert je bio 500 ml oko 2000 din.
 
Hvala babin2 . Interesuje me samo kojim preparatima se moze prskati leska u fazi cvetanja (to ne pise u ,, onom ,, programu ) ?

Ja sam prskao 22.01.2015 chorusom i planiram za dve nedelje istim preparatom,mozes pogledati cime je sale prskao a mozes i signumom.
Inace cvetanje leske se odvija decembar mart,sve zavisi od spoljne temperature,ona zna da krene i da stane sa cvetanjem usled niske temperature.Ne bi trebalo da se prska bakarnim preparatima kada je pocetak i samo cvetanje.Nadam se da si video slike koje sam postavio ,tamo se lepo vide i cvetovi koji su tek krenuli i rese koje su pocele dase otvaraju.Ja ovaj program prskanja primenjujem prvi put,do sada sam prskao marta meseca inisam bio bas zadovoljan,videcemo kako ce se ovo pokazati.Ti proguglaj jos malo uporedi misljenja pa izvuci naj bolje zakljucke.Pozzz
 
Pozdrav,
nov sam u sadnji leske. Treba mi pomoc ::pomoc:;::pomoc:;ako mogu da je dobijem od Vas, posto strucnjaci po kance. puno mudruju. Njiva na kojoj sam sadio je mirovala par godina zatim je jesenas je duboko uzorana( 70cm) i podrljana.
Posadio sam (u novem.)100 sadnica leske zbunaste. Kod sadnje sam stavljao pregorelo stajsko djubre mesano sa zemljnom, zatim sloj zemlje i sadnica, posle zatrpavanja sam dodao saku 8:16:24 i zalio. Sadnice su zasticene mrezicama zbog zeceva. Analizu zemlje sam radio al mi je nikada nisu poslali, "zagubila se". Posto sam ja veoma disciplinovan kad se neceg prihvaim , zanima me sta treba da radim u narednom periodu? Bukvalno svaki naredan korak mesecno. Vidim da se prska, djubri, al Vi svi imate visegodisnje zasade. Da li i ja to treba da radim? Kad? Sa cim? Sta god mi predlozite verujte da cu uraditi vec sutra::spreman na sve:: tako da Vasi saveti nece biti uzaludni.
Uh umori se od pisanja
 
Pozdrav! :)

Ove godine hteo bih da posadim 1-2ha leske za probu.Treba mi neko ko je strucnjak oko Leske.Zanima me u kojoj godini ona pocinje da daje neki rod?Koja je cena sadnje?I koliko puta treba godisnje da se prska ?
 
Kupio sam ono Hrvatsko modro ulje da naprskam sljive,e sad jel bih mogao time da oprskam i dvogodisnje sadnice leske koje sam jesenas posadio(dakle nemaju cvetove).Brine me da ih to ulje ne spali slucajno ali me i brine da mi recimo neka gamad ne prebegne sa sljiva na lesku(ako ostane neprskana) posto su jedne do drugih?
 
Поздрав свима, нов на форуму, помаже Бог свима и Бог чува србе. Мене би занимало ваше мишљење у вези узгоја леске на шумовитом тлу , тј ако хоћу да искрчим шуму и одмах(после чупања пањева) да посадим лешник, да ли би таква земља била добра? Значи, пре саме анализе земљишта, да ли то вреди чинити.
 
Sumsko tlo je bogato humusom (to je dobar +) , e sad cesto zna biti i kiselije pH reakcije (i to se da resiti krecnjakom), jedino po mom misljenju na sta trebas paziti je da u blizoj okolini korena sadnica koje bi sadio nemas nekih trulih zila od predhodnih biljaka
Znaci kad budes sadio malo vecu rupu i proberi i izbaci iz zemlje sve zile da ne idu bas blizu korena - da se biljka bavi rastom a ne borbom oko parazita i raznih bolesti dok malo ne stasa.
 
:osmeh: Glodari ako imaju hrane uvek postanu velik problem - bez ozira sto su totalno simpaticne
Mada u zadnje vreme velika potraznja je za vevericama kao kucnim ljubimcima: http://www.kupujemprodajem.com/sear...arch]=Traži&data[price_from]=&data[price_to]=
Koje su po meni mnogo lepse nego ove u ponudi

Chip-and-Dale-chip-and-dale-16817721-720-525.jpg
 
Prskao sam pre par dana sa preparatom Chorus 50wg u koncentraciji 10g na 25l vode-po preporuci. Da li je po vasem misljenju ovo dobar odnos i dali tretiranje treba ponoviti, kad? kakva su vam iskustva sa ovim preparatom? Do ove godine nisam prskao posto nisam imao problema sa truljenjem plodova (kazu da je to Monilija) imam 60 sadnica lesnika koji trenutno cveta.
 
Sto se tice prskanja u periodu dok su sadnice jos nisu dosle na rod. ja sam prskao samo u slucaju da se pojave stetocine(grinje ili gusenice). U prvim godinama ti je neophodno cesce zalivati sadnice pogotovo u periodu kad je intezivna vegetacija a to ces cec videti. ja sam licno svakom drvetu iz kante nosio vodu i tako dva puta mesecno po jednu kantu 10l. Redovno odzavaj zemljiste da nema korova, mozes da sadis nesto izmedju redova jedno dve godine. Sto se tice djubrenja u jesen sam bacao oko svakog(znaci kolika je krosnja toliko mu i koren zahvata) u sirini koliko mu je koren i to mesano djubrivo 15-15-15- Ovo sam radio odoka normalno vodio sam racuna da ne bude puno dok su manji ja sam bacao po saku dve oko svakog. Posto si ti pri sadnji dobro djubrio moje misljenje ti je da sad ne radis nista po pitanju djubrenja do jeseni kad ces uraditi ono sto sam ti gore napisao. Orezivati nemoj do trece godine. PAZANJA ovo sto sam napisao ne mora biti dobro resenje i ja sam visio po forumima ali mislim da je licno iskustvo zakon u ovom poslu. Koje sorte imas jesu kalemljene?
 
Ja sam ranije prskao takozvano zimsko prskanje sa crvenim ili plavim uljem to je isto na bazi bakra ustvari to je isto sto i modro ulje. Nisam imao nekih problema ali mislim da ne trebas to da radis eventualno u maloj koncentraciji do 1%. U svim prirucnicima i mnogim kosultacijama to prskanje se ni ne koristi. NAPOMENA ovo sam radio do trece godine. Koliko vidim ti se bojis da ti ne prebegnu gamad sa sljive. Ovaj preparat se koristi da ubije larve gamadi koje se nalaze ispod kore i koje cekaju prolece pa da izmile i pocnu da prave stetu. Ti bi trebalo da poprskas lesku tamo sredinom aprila kad sve te bubice krenu u akciju.
 
Sto se tice prskanja u periodu dok su sadnice jos nisu dosle na rod. ja sam prskao samo u slucaju da se pojave stetocine(grinje ili gusenice). U prvim godinama ti je neophodno cesce zalivati sadnice pogotovo u periodu kad je intezivna vegetacija a to ces cec videti. ja sam licno svakom drvetu iz kante nosio vodu i tako dva puta mesecno po jednu kantu 10l. Redovno odzavaj zemljiste da nema korova, mozes da sadis nesto izmedju redova jedno dve godine. Sto se tice djubrenja u jesen sam bacao oko svakog(znaci kolika je krosnja toliko mu i koren zahvata) u sirini koliko mu je koren i to mesano djubrivo 15-15-15- Ovo sam radio odoka normalno vodio sam racuna da ne bude puno dok su manji ja sam bacao po saku dve oko svakog. Posto si ti pri sadnji dobro djubrio moje misljenje ti je da sad ne radis nista po pitanju djubrenja do jeseni kad ces uraditi ono sto sam ti gore napisao. Orezivati nemoj do trece godine. PAZANJA ovo sto sam napisao ne mora biti dobro resenje i ja sam visio po forumima ali mislim da je licno iskustvo zakon u ovom poslu. Koje sorte imas jesu kalemljene?
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:Odahnuo sam. Tako sam i ja razmisljao, da nema potrebe da djubrim do jesenas. Sto se tice vode to mi nije problem. Nisu kalemi, nego zbunasti. Sorte: Dela Lange,Romana i Halski Dzin. Neznam za to da sadim nesto izmedju, sve me strah da mi nesto nezarazi lesnik.Mada se preporucuje grasak. Dali si ti nesto sadio izmedju?
 
Nazad
Vrh