Leopard i IMT plugovi

Ja imam neki posavac jednobrazni..godiste 1990. Ore prilicno lepo...gde nemogu sa svojim Imt 754 onda je tu taj jednobrazni...kupio sam i zamenio mu grudi i raonik... ni od jednog nije pasovao pa mi je prodavac rekao da meni za moj jednobrazni Olt sve pase os Ratara 35 cm ili 14" i tako kupujem... Da se ne hvalim ali ore kako ga zakacis i kad nije nastelovan on ore i prilicno lako se vice...moj ferguson ga svuda vuce prvom brzom...orem sa njim za kikiruz i ledine..ostalo sa dvobraznim...Na njemu mi se ne svidja samo crtalo... Skoro sam stavljao slike...videlo se da ore lepo i kad nije bas dobro nastelovan...Nisam orao sa IMt jednobraznim ali ga ima moj komsija..vidim da ga ne upotrebljava dok ja oa mojim OLT om orem svake godine...vrlo sam zadovoljan...

- - - - - - - - - -

Od OLT proizvoda u dvoristu pored tog pluga imam i zadnju traktorsku kosacicu,mehanicku sejalicu za kukuruz i tanjiracu...sve je u besprekornom stanju posle mnogo godina rada...
 
Tako je ima zamenljivi umetak. Razlika izmedju njega i posavca je u piramidi
Posavac ima duplu glavu. Ostalo je sve isto.
 
Imam problem da nadjem Leopardov plug 16 cola i 1020 izmedju glava , svima po oglasima pise 14 cola dal krivi i obican , cak na neke krive pise i dasu visoki klirens .
 
Ljudi nema tu mnogo pametovanja oko plugova sve to covek pravio pa moze sve da se ustela :ideja:
 
Nije baš dobra slika ali mi se čini da je na jednom mestu malo popličio, pa zato!Teško je dobiti čistu 5, a tek 5 sa *Pitanje je da li to može dobiti i Bobo!
 
Jel ima neko plug IMT 756 3x30 da mi premeri desno koleno koliko tačno cm treba da je izbačeno napolje. Ja sam ga pomerao jer mi je suviše bilo izbačeno pa je prva brazda hvatala puno sad je bolje ali opet nisam zadovoljan.
Ovo naznačeno sa slike
t65xn8.jpg
 
Prijatelju to zavisi sa kojim traktorom vučeš,odnosno koliki je razmak između unutrašnje strane gume do gume i šteluješ za svaki traktor drugačije koliko da ti hvata prva brazda.Tako da neznači ti ništa ako neko izmeri to rastojanje a vuče ga sa nekim drugim traktorom nego što ti imaš.:ppozdrav:
 
Namesti rucicu na plugu da bude na sredini :osmeh:

- - - - - - - - - -

Jel ima neko plug IMT 756 3x30 da mi premeri desno koleno koliko tačno cm treba da je izbačeno napolje. Ja sam ga pomerao jer mi je suviše bilo izbačeno pa je prva brazda hvatala puno sad je bolje ali opet nisam zadovoljan.
Ovo naznačeno sa slike
NAMESTI RUCICU DA TI BUDE NA SREDINI I ONDA MORA DA ORU SVE 3 ISTO :osmeh:
t65xn8.jpg
 
Cekaj, i to napise covek koji je onako lepo ustelovao plug? Sve mislim da nije on stelovao ili uopste i nije njegovo oranje na slici.
 
Nazad
Vrh