Leopard i IMT plugovi

Hvala ti Marko..pozdravljam te i vidim da imas ostro oko...

- - - - - - - - - -

Ako hoces odi na ,,Plug, osnovna tema...tamo je i Mirko rekao da je imao dva razlicita pluga pod istim brojem.
 
Rade, ja sam svoje rekao i ne treba mi Mirko nista govoriti. Ja sam isao u osnovnu i srednju skolu i tamo pratio na nastavi i znam osnove fizike i trigonometrije. Ista stvar pise i u obicnom prirucniku koji se davao uz nov IMT plug.

Poznavajuc tvoj nacin razmisljanja, napisat ces da ti inzenjeri koji su pisali te knjige nikad nisu ni vidjeli plug a kamo li orali s njim i da je jedan Mirko veci strucnjak od svih njih. To zaboravi. Okretanje osovine APSOLUTNO nema efekta u radu pluga samo u visini podizanja i u to me nitko ziv uvjeriti ne moze, odnosi izmedju tocki kopcanja su ISTI, nista se bitno nije primjenilo u samoj geometriji kopcanja pluga. Razmisli malo pa pisi, molim te.

Moj 754 ne moze biti jednako podesen kad ga vuce 539 i 549 a da ore lijepo i s otegnutim spanerima. Cak sam i stavljao snimak da se vidi kako sa skinutim desnim spanerom orem sa 754 i 549 u kombinaciji ali posto mi je 754 prilagodjen spram 539 koji je na uzem tragu tockova, za 549 ga moram drugacije podesavati da ne pomicem osovinu lijevo desno samo za potrebe snimanja videa koji traje 3 minute.

Kao drugo, plug s druge slike frisko ofarban je moj 754 koji je slikan kod prethodnog gazde prije nego sam ga ja kupio a zahvata je 12"... Toliko i o tome.
 
Zar vi niste culi za bolji plug od IMT? :haha: Ja znam sta je plug i sta je oranje i vi tu nemate sta da diskutujete. Ako nesto zelite napisati javite se meni da vam dam zeleno svjetlo, inace BAN! Jel jasno? :osmeh:
 
Rade, ja sam svoje rekao i ne treba mi Mirko nista govoriti. Ja sam isao u osnovnu i srednju skolu i tamo pratio na nastavi i znam osnove fizike i trigonometrije. Ista stvar pise i u obicnom prirucniku koji se davao uz nov IMT plug.

Poznavajuc tvoj nacin razmisljanja, napisat ces da ti inzenjeri koji su pisali te knjige nikad nisu ni vidjeli plug a kamo li orali s njim i da je jedan Mirko veci strucnjak od svih njih. To zaboravi. Okretanje osovine APSOLUTNO nema efekta u radu pluga samo u visini podizanja i u to me nitko ziv uvjeriti ne moze, odnosi izmedju tocki kopcanja su ISTI, nista se bitno nije primjenilo u samoj geometriji kopcanja pluga. Razmisli malo pa pisi, molim te.

Moj 754 ne moze biti jednako podesen kad ga vuce 539 i 549 a da ore lijepo i s otegnutim spanerima. Cak sam i stavljao snimak da se vidi kako sa skinutim desnim spanerom orem sa 754 i 549 u kombinaciji ali posto mi je 754 prilagodjen spram 539 koji je na uzem tragu tockova, za 549 ga moram drugacije podesavati da ne pomicem osovinu lijevo desno samo za potrebe snimanja videa koji traje 3 minute.

Kao drugo, plug s druge slike frisko ofarban je moj 754 koji je slikan kod prethodnog gazde prije nego sam ga ja kupio a zahvata je 12"... Toliko i o tome.
Ja mislim da na mom i tvom plugu ni daske nisu jednake....tvoj je neka mala privreda.
 
Uz duzno postovanje vama vrhunskim poznavaocima imt plugova, brate zakucali ste sa tom prepirkom oko te igracke od pluga..ili valja ilne valja pa radis snjim kako znas ko ga sljivi koju oznaku nosi..brate mili..
 
Ja mislim da na mom i tvom plugu ni daske nisu jednake....tvoj je neka mala privreda.

Kod mene je sve original sa zigom i kataloskim brojevima. Plug je 1979.g. ;)

Uz duzno postovanje vama vrhunskim poznavaocima imt plugova, brate zakucali ste sa tom prepirkom oko te igracke od pluga..ili valja ilne valja pa radis snjim kako znas ko ga sljivi koju oznaku nosi..brate mili..

A sta da drugo radimo kad se jos ne moze u njivu (bar kod mene pada kisa vec danima) i onda se druzimo ovdje. Nesto da nam zaokupi um i da nam prodje dan, barem ja to tako vidim... Nije ovo nikakva svadja, ako na to mislis ;)
 
Uz duzno postovanje vama vrhunskim poznavaocima imt plugova, brate zakucali ste sa tom prepirkom oko te igracke od pluga..ili valja ilne valja pa radis snjim kako znas ko ga sljivi koju oznaku nosi..brate mili..

Mi ovde ne spamujemo, nego se drzimo teme. I nema lepse diskusije po ovoj kisi napolju nego upravo one koju vodimo u temi namenjenoj za to. A ono sto sam ja tebi hteo sada da napisem, napisao je skoro clan Bojcetic a kaze:

Imate jednu zanimljivu stvarcicu na misu. Scroll. Koji postovi nisu zanimljivi samo pretrcite preko njih.
 
Cudno je da ni daske na mom i Bobinom plugu nisu iste....njegove lice kao od Imt 756.25.

- - - - - - - - - -

Original raonik od mog pluga Imt 754...

- - - - - - - - - -

Par rezernih raonika... neka moja majstorija.
 
Rade, 754 i 756.25 nose identicna pluzna tjela. Razlika je u ramu. Kataloski broj utisnut u dasku je 063261 kako kod mene tako i kod tebe. Kod mene na plugu su raonici iz HR male privrede (bez kljuna), jer sam takve i dobio na njemu nove pa je steta da ih skidam dok valjaju. Nabavlja jedna trgovina kod nas sve original kverneland djelove oces original oces zamjenske pa cu naruciti u dogledno vrijeme i dva original raonika da imam sve kompletno ;)
 
Rade, 754 i 756.25 nose identicna pluzna tjela. Razlika je u ramu. Kataloski broj utisnut u dasku je 063261 kako kod mene tako i kod tebe. Kod mene na plugu su raonici iz HR male privrede (bez kljuna), jer sam takve i dobio na njemu nove pa je steta da ih skidam dok valjaju. Nabavlja jedna trgovina kod nas sve original kverneland djelove oces original oces zamjenske pa cu naruciti u dogledno vrijeme i dva original raonika da imam sve kompletno ;)
Znam brate, ali ovi Kvernelandovi raonici kostaju da ti ih covek donesi 65 evra komad,,,dva raonika 130 evra A JA NAVARIM I TAKO OREM
 
Neka kostaju, toliko i vrijede... Kupio sam 2009.g. nov plug FOP s Vogel-Noot glavama i od onda nisam raonike skidao s pluga a naorao se kod mene vec dosta. U biti, skdiao sam raonike ljetos da ih odnesem majstoru da ih probusi da stavim klinove na njih da malo bolje prodiru u zemlju jer su se spicevi vec poravnali s plazovima ali da izvucem jos jednu sezonu iz njih kad sam vec nabavio original klinove besplatno, sto da ih ne stavim. Evo jucer i prekjucer sam s njim orao njive koje dvije godine nisu radjene i zarasle u krs i u pola metra je na radnoj dubini i ore savrseno. Za taj plug su raonici 50€komad. dam 100€ i duraju mi 7-8 godina a sad i vise jer dosta zemlje orem i s velikim traktorom i plugom tako da se meni to i te kako isplati kupiti. Namontiram ih i zaboravim i na kovanje i navarivanje i ostale budalastine.

Sa 754 jos i manje orem, kupljen je samo za natjecanja u oranju i eventualno ako s 539 treba nesto poorati kopcam njega i odem odraditi. Kupit cu mu original raonike kad je vec sve ostalo u odlicnom stanju. Kverneland roba moze biti samo duplo kvalitetnija od vogela tako da ce mi ti raonici trajati jako jako dugo.
 
Uz duzno postovanje vama vrhunskim poznavaocima imt plugova, brate zakucali ste sa tom prepirkom oko te igracke od pluga..ili valja ilne valja pa radis snjim kako znas ko ga sljivi koju oznaku nosi..brate mili..
Nemoj ko boga te molim! DOSTA JE
Mozda je za mnoge 754 igracka, mozda je za mnoge ferguson prdavac, mozda smo mi mali i neozbiljni, ali shvatite da mnogi i ne raspolazu hiljadama evra i desetinama i stotinama hektara i konjskih snaga. A da mnogi zele i trude se da sa malo postignu sto vise. Da naprave sopstveni maksimum.
Ako hocu da 100 puta izmerim pre nego sto jednom presecem, a tu mogu da mi pomognu ljudi sa foruma koji imaju/su imali takav plug, zasto da se libim da pitam? Uz duzno postovanje prema svim velikim poljoprivrednim proizvodjacima(posebno ratarima), budite sigurni da bi od Novog Sada do Nisa mogla da se napravi kolona ljudi cija su domacinstva podigli plugovi kao sto su 755. Pitajte sve (nas)te ljude da li su to igracke.
 
Nemoj se ljutis odma..vec nekoliko stranica se diskutuje o oznaci pluga. Pa zajunili ima-nema..a nije ni vazno ima li vec da li radi posao..a pitanje o kombinacijama pluga i traktora bilo vec puno puta samo treba malo procitati..
I to za igracku se izvinjavam..
Nisam ni ja neki veliki tajkun i sam radim sa imt plugovima,malo vecim al nema veze..
I jel ste se dogovorili imali taj plug 10 i 12 coli ili ne? :))
 
Mene samo interesuje koji imt plug je najbolji orac.
I da bacim kosku 757 zbog geometrije daske (ili oblika daske ,svejedno) je golo gono posedujem isti i zaoravanje komuse sa njim je misaona imenica ,sad ce neko reci treba mu brzina ,jes pa treba tada i slem "mile dragic" zbog skakanja da zastitim glavu od kabine,a leopard je za njega mama,kako ovaj zaore strnjiku tako imt sa predpluznikom uradi slicno.
viewer.php
[/URL][/IMG]
Leopard is rule.
 
Poslednja izmena:
Imam leoparda a s IMT-om sam orao par puta... Ne znam kako kod vas ali ako IMT ima prave, metalne deflektore dobro podesene trebao bi i on zaoravati sve i svasta. Bez deflektora je IMT cista nula sto se zatrpavanja mase tice, al guta sve sto pozelis, pogotovo 758... Kolega je sa zmajem bez sjecke vrsio kukuruz u 2. pun varijator, iza njega su citave stabljike ostajale samo malo nadrobljene i povijene u smjeru kretanja kombajna. Vrsio je uvijek u smjeru u kojem ce orati da ide "niz" stabljike i imt 757.30 je to sve fino zatrpavao da nista nije virilo napolje.

Leopard, u drugu ruku, ima totalno drugaciju dasku ali nekako mi se i ne svidja kako radi. Imam na njemu deflektore metalne, i dugacak je plug "ko ponedeljak" 102cm razmak izmedju glava visina 75 kao na vogelu 1020 ali nekako nije to TO kad se ore s leopardom. Zaoravam i ja kukuruzovinu iza kombajna i beraca bez ikakve brige ali mi se ne svidja oblik i geometrija daske na njemu. Jednom mi je na prvoj braddi pukao saraf od upore i daska se u tezem oranju motala prema nazad i prvo tjelo je puno puno ljepse okretalo zemlju od ostala dva. Kad sam popravio uporu na prvoj glavi, opet sve tri jednako rade. Kupio sam spanere u Rumu da namontiram iza daski da ih sve 3 nategnem ali nikako da uhvatim vremena da to odradim. Imam osjecaj da ce orati bolje.

Od "domacih" plugova je OLT ipak i za IMT i za Dubicu zakon. Ne mislim na slavonce, alkare, PTO i ostale male plugove nego pricam za 14" zahvat. Posavac, ratar... Pravi plugovi, s jako lijepim daskama, jake rame gotovo nesalomljive naspram IMT i leoparda, kvaliteta materijala osjetno bolja nego IMT i Dubica.

Od IMT plugova mi se jako svidja plug clana Bubu, kako ga on zove: "Bedevija od pluga"
 
Savopunck potpuno se slazem sa tobom..kkod mene u kraju najvise ima 757 plugova i jos nisam sreo nekog da se nije iskrivio pogotovo sa tri brazde..oma godina kad jedva radim sa 757.30 i uspeo sam sa rusom da ga iskrivim..govno..kad odpadne fabricki deflektor plasticni ovi zamenski nisu ni zasta bez nekih prepravki,a opet bez njih ne okrene brazdu vec samo gura sa strane..prve pare i mi tomenjamo za nesto bolje..imam i 3 brazde leopard al niski pa nemoze uvek u brazdu..jeste da smo sa njima zaradili ovo sto imamo ali mislim da je vreme za nesto bolje i savremenije..
 
Nazad
Vrh