Leopard i IMT plugovi

Ćiro svaka cast po meni bi ovi raonici trebali biti (povijeni)nekako mi se cini da ce da deru zemlju ne da podsecaju,to je moje misljenje.

Neznam dal sam bas shvatio sta si hteo da kazes kolega...
Nemam iskustva sa ovim plugom samim tim ni sa raonicima,ali definitivno su me mnogi vec upozorili da raonici nisu nesto tako da vise necu kupovati od ovog sto ih pravi!!!! Sledece cu kupiti iz Plamena ili Cantavira!!!!
Hvala kolega... :ppozdrav:
 
Radoslave ako ćeš da kupuješ dvobrazni onda uzmi imt 757, kakav leopard kakvi bakrači i točak da ima obavezno.
 
Pa dobro, sta sad od jednom fali leopardu? Zasto vecina ljudi ima nesto protiv tog pluga? Nagledao sam se 757.20 i 757.30 koji su orali po smrznutom i nema koji nije ili pomotan ili varen negdje a cjene da sjednes na **greška kad cujes. Leopard ima i veci klirens i veci razmak izmedju glava a da ne pricam da ima nepokidivu ramu. Leopard moze orati i asfalt i ne znam sta toliko ljudi imaju protiv njega.

Za tocak se 100% slazem al da je IMT toliko bolji od leoparda, to nikako.
 
Sad znam da ne vredi, jel daske se nisu videle bile su pokrivene najlonom pa sam ga zamolio da slika daske jel sam se ponadao da su one u ok stanju ali ništa od toga...
Dukej ovaj plug je kod tebe https://www.kupujemprodajem.com/plug-IMT-15529871-oglas.htm
Комшо, што ти овако нешто не нађеш:
http://poljoinfo.com/showthread.php?11523-Плуг-ИМТ-758-3
Овај мој је са три, али са две бразде ако већ такав хоћеш за Рују мислим да се родио, нема шта неће заорати. Сви помињете 757.2 или 756.3 а има и оваквих, 758.2 има захват 80, 10 мање него 756.3 али зато пропушта све.
 
Pa dobro, sta sad od jednom fali leopardu? Zasto vecina ljudi ima nesto protiv tog pluga? Nagledao sam se 757.20 i 757.30 koji su orali po smrznutom i nema koji nije ili pomotan ili varen negdje a cjene da sjednes na **greška kad cujes. Leopard ima i veci klirens i veci razmak izmedju glava a da ne pricam da ima nepokidivu ramu. Leopard moze orati i asfalt i ne znam sta toliko ljudi imaju protiv njega.

Za tocak se 100% slazem al da je IMT toliko bolji od leoparda, to nikako.
Upravo to. i kod nas se IMT najvise ceni, ali mnogi su ga lomili i varili a i dalje pricaju da su najbolji. Ja nigde nisam video iskrivljenog ili slomljenog Leoparda. kad uporedim 757.20 i Lea 2*14, Leopard izgleda mnogo masivnije i vece od IMt-a:ppozdrav:
 
A kada treba prodati ,ima oci da ti ispadnu dok te neko nepozove za tvog lea. A za IMT stalno zovu. I to se gleda a ne samo koga moze traktor da pokida a koga ne.
 
Veruj mi da bi i tom plugu lako dosli glave. Leskovacki plug ima tako mali klirens da mnogo manje sile deluju zbog duzine kraka. Ako nisi isao oko skole kada su bili casovi fizike, bice ti jasno sta ti pricam.
 
Pa dobro, sta sad od jednom fali leopardu? Zasto vecina ljudi ima nesto protiv tog pluga? Nagledao sam se 757.20 i 757.30 koji su orali po smrznutom i nema koji nije ili pomotan ili varen negdje a cjene da sjednes na **greška kad cujes. Leopard ima i veci klirens i veci razmak izmedju glava a da ne pricam da ima nepokidivu ramu. Leopard moze orati i asfalt i ne znam sta toliko ljudi imaju protiv njega.

Za tocak se 100% slazem al da je IMT toliko bolji od leoparda, to nikako.

Naj jaci i naj delotvorniji nacin je reklama "kroz ljude" tipa cuo sam video sam . oni ga jako hvale , Pera koristio i odlican je ... Nisu tadasnji "konglomerati" izmislili toplu vodu samo iskopirali i koristili . Dovoljno je pustati bubice u odredjeno krugu ljidi i voila , i danas je to lepa alatka na trzisnoj utakmici . Da se razumemo nista ja nemam protiv IMT nego na ono sto se nekom smraci samo na pomen nekog imena bez veceg razloga .:sjasi:
 
Kod mene u selu ima raznih plugova najviše IMT a zašto
Zato što na našoj zemlji najbolje rade
U nekim mačvanskim selima leskovačkih ima najviše a u nekim leparda
sve zavisno od sastava zemljišta ljudi se baziraju na određenu marku pluga
orao sam sa leskovačkim i ide lepo ali na dubini 30cm
Ja iza IMT 757 pluga u proleće pri zatvaranju brazde mogu voziti 15-20 km/h po oranju a iza leskovačkog ili leparda od 14 coli 6-7km/h
 
Slozit cete se da je i do zemlje kako je poorano i kako se moze voziti poslije po njoj. Kazem vam da sam i ja isao u potragu za IMT plugom jer, eto, svi ga imaju i mora biti dobar. kolega je imao trobrazni i dvobrazni i oba parkirana na betonu i ni jedan nije dobro stajao. dan danas mi prica da je problem bio sto su se popustili sarafi koji nose glave i ja mu dajem za pravo a znam da su i jedan i drugi pomotani bili. obisao sam pola slavonije u potrazi za dobrim IMT plugom i nisam nasao ni jedan "dobar" da se nije naorao ne znam ja koliko a SVI su bili ili vareni, ili motani, ili pojacavani na pojedinim mjestima. Leoparda sam nasao igrom slucaja, i bas kako kazete, ja sam valjda bio prvi koji je uopce zvao za plug, i odmah je preko telefona cjena isla dolje. Za novce za koje sam dobio trobraznog leoparda nisam mogao dobiti dvobrazni 757. da je IMT toliko bolji, dajem glavu na panj da nije...

Vec dvije sezone vucem leoparda kroz zemlju od susnih do idealnih do vlaznih uvjeta, od plitkog do dubokog oranja, zaoravanja nerazbacane slame iza kombajna, kukuruzista iza i kombajna i beraca, zaoravanje razbacane sojine slame. Zastopao mi se 2 ili 3 puta i samo zato sto je na crtalu bio los lezaj pa se crtalo stalo okretati i nakupljalo ispred sebe. od kako je crtalo ispravno, nema da negdje zagusi, lako se vuce a kad orem u strani, nema da se zemlja vraca nazad sto je kod IMT-a slucaj.

Iskreno, trazio sam OLT posavca 3x14 ali on je jedan skup kao dvobrazni i trobrazni IMT skupa da ostane para i za jednog leoparda ;)
 
montoya@ ja imam leskovackog i mogu da ti kazem gde imam dobre zemlje laksa za obradu na prolece spremacem odma ide druga bez problema, a na nekim njivama prvo mora prva pa drugi prohod druga, ali da losije ore od imt pluga to potpisujem.
Kazu da su jaki, ja sam moj pre par godina iskrivio zapeo za panjcic od sljive i prosirio mu zahvat zadnje glave i eto prosle godine kod kovaca i precka koja ide izmedju prve i druge glave se iskrivila i osovina isto, a vukao sam sa R65
 
Leopard je kopija regenta,preslikan.Sve isto,daske,ugao,samo sminkeraj drugaciji,neki nebitni detalji(znam imao sam obadva mnogo puta jedan pored drugog)
Poenta price je Leopard je sranj...lose ore a Regent izuzetan plug najbolje ore na svetu.

Zapamtite,iz iskustva cu napisati"Nema losih plugova,samo losih oraca"

Dali znate koliki procenat nasih poljoprivrednika stvarno zna da nasteluje svaki plug koji zakaci za svoj traktor.
 
Nije bolji i neću kupiti IMT plug to je sigurno. Kao do skora golf 2 kao proveren ima 25god i sav se raspada ali zato cena u nebesa... Imam za jesen Regenta od kolege četiri glave skinem jednu i napred,tako da ne žurim...
 
Nazad
Vrh