Leopard i IMT plugovi

610.14 je kao 757(kolega vec pisao) a 610.07 je isti 756 visoki klirens

- - - - - - - - - -

540 in action:osmeh:
x51t15.jpg

2zp1jwi.jpg
 
Nedavaj garanciju unapred . Ajde 15cm zahvata vise ce da mu smeta . Kada krenes sve ce ti se samo kasti a mozda i nece pozdrav ::suncanje::.
 
Ciro ako taj rus sa avatara nemoze u tvojoj ravnici da vuce 3x30 leoparda sa polukruznim glavama lansiraj ga u kosmos momentalno:osmeh:

- - - - - - - - - -


Pa ako ja vucem 12 coli u brdu sa 540 na dubinu 20-25cm pa valjda ce i 558 moci 14 coli.


Ja nikad nisam rekao da nemoze da vuce 3x30 plug cak sta vise voleo bi da uskorije vreme kupim takav plug.. Dok ne kupim posluzice ovaj jbg sta da radim..

Mirko malo si nabudzio 540 pa zato vuce sad ko od sale.. :osmeh:
 
Pardon moja greska,mislio sam Leopard 3x35cm

PA neznam zasto onda svi te leoparde 3x35 zakacili za IMT 5106-5136 kolega ako je dovoljan Belarus 820???? :sta: Onda Brena moze da radi ladno sa 4x35?????? IMT 577 radi sa plugom IMT 757 (uglavnom) ili 758... A svi pricaju da su 577 i 820 priblizne snage,ali izgleda da jesu samo dok ne dodje do oranje posle Belarus 820 skace na 3x35 (pa nevalja) a IMT 577 ostaje na 757-758 i kazu ide ko metak...

Bez ljutnje.. :osmeh:
 
Ima jedan moj poznanik Leoparda 3x35 krivi gredelj i rusa 82 (mala kabina). On kaže da u dobrim uslovima rus može da vuče ovaj plug, ali čim je malo teže onda skida treću glavu. Pre par godina je zamenio daske sa Regentovim daskama (ne original Regent već zamenske Original Frank kupljene u Bell Impexu iz Malog Iđoša) i sa njima ima za nijansu bolje zaoravanje a po težini vuče su iste kao i originalne Leopardove.
 
Nisam nikad radio s rusom ali prije par godina UMALO da kupim 820.2 za neke jeftine pare ali mi utekao. Koga god sam pitao koji plug ide za njega SVI su mi govorili max 3x12" sve preko toga nema sanse da taj traktor kvalitetno vuce. Vise ljudi mi je potvrdilo da nije problem u motoru nego da imaju slabe lamele i da on "ima srca" za povuci ali kad drugi sklopovi trpe i ubrzo otkazuju. Ponavljam, nemam apsolutno nikakva iskustva s tim traktorima samo vam govorim sta su meni pricali. Moguce je da su kod mene uzeli u obzir i brdovit teren, pa onda da se igra na sigurno 2x14" i deri ako oces i do koljena, ako se bas ukaze potreba za tim.

Jednako tako 577 obican i 577DV ovdje vuku 2x14" ili 2x16" i to je to, nikakvi trobraznjaci ne dolaze u obzir. Kolegin otac je davnih dana dok sam ja jos klinac bio za obican 577 kopcao 3x12" OLT slavonac i s njim ugarao strnja. za duboko oranje je isao 2x14" i to mu je bilo to.

5136 u pravilu i treba vuci 4 brazde ako se ore u normalnoj brzini za oranje (7-8 kmh) ali ovdje svi kopcaju trobraznjake za njih i deru 11kmh u oranju... 5106 trenutno imam samo ja i vucem leoparda da se ne moram ni okretati iza sebe. Isto tako su pricali kao i za rusa. to ne valja, sta ce ti leopard, to je zlo zivo, to nije plug itd... a ja mu ne mogu naci nikakvu veliku manu.
 
PA neznam zasto onda svi te leoparde 3x35 zakacili za IMT 5106-5136 kolega ako je dovoljan Belarus 820???? :sta: Onda Brena moze da radi ladno sa 4x35?????? IMT 577 radi sa plugom IMT 757 (uglavnom) ili 758... A svi pricaju da su 577 i 820 priblizne snage,ali izgleda da jesu samo dok ne dodje do oranje posle Belarus 820 skace na 3x35 (pa nevalja) a IMT 577 ostaje na 757-758 i kazu ide ko metak...

Bez ljutnje.. :osmeh:
Dobro ajd da ste u pravu da nemoze vuci,ali zasto onda bacati pare za toliki traktor koji ce da vuce 2x35cm,pa rakovica 76 i 577 bez prednje vuce a i 560,565 vuku taj plug veoma lako u brdu a po ravnom da ne pricamo.
 
Veca je komocija mogucnost brzeg rada i dubljeg oranja . Uradi on vise od npr 60ks al ne puno . Recimo poznanik sa 82kom i 2*35 uradi dnevno max 6 jutara a ja sa mojim 4-5 sa tim da jos ranim stoku ujutro i uvece .:ppozdrav:

Mirko koliko bi me izaslo da mi prodas kompl 3 glavu za zuti kockasti stari tip bez daske ( imam je novu ). Moze na pp
 
Ma meni bi legao jedan IMT 756.30 ko budali samar ali jbg ove godine me bas krenulo pa cu morati da radim sa ovim sto sam pribavio... Prvo poplava,grad,uginu mi 2 teleta... Definitivno najgora godina...
Oranje cu da preguram sa ovim sto imam sad trenutno a kad se bude imalo malo vise ::novac:: onda znam sta cu da gledam,ili neki 756.30 ili cak mozda neki Obrtac 3x30 videcu vec.. Ali prvo da prodje ova godine i da se zavrsi maler...

Evo zavrsio sam i ja Leoparda gotovo konacno,radio sam dosta dana ali pomalo kad uhvatim vremena...
091814183728.jpg


Tocak je kompletno remontovan!!! Lezajevi,semering ubacen (da ne ulazi blato pored osovine),napravljena nova osovina i odklonjeni SVI luftovi... Sad je ko nov..


091814183657.jpg


- - - - - - - - - -

NAdam se da je sledeci plug namenjen za remont IMT 756.30.. :osmeh: Dace bog.. :ppozdrav:
 
I daska na predposlednjoj slici izgleda dosta istroseno. Ja bih to preskocio.
Radoslave, da sam na tvom mestu, ja bih trazio imt 757. To je odlican plug sto se tice odnosa cena-kvalitet. Ima klirens 72cm pa samo pliva kroz zemlju kada zaorava zetvene ostatke Cim ne trazis trobraznjaka za tvog rusa, ova varijanta od 2x35 ti je super.
 
Radoslave taj plug ne vredi 300e ni u ludilu!!!!!!!!! JA sam mog Leoparda platio 300e a bio je u boljem stanju od ovog definitivno...
 
Nazad
Vrh