KWS hibridi

10 hibrida 10 dzacica semena sto je skoro 500e. Vredi se potruditi.
 
Da ali ja nikada ne bi sejao fao 200, koji rodi 2t/ha manje. Nek je tona 120e x 2 t= 240e. I nisam dobio 10 dzacica vec 7, sto ispada da i nije neka zarada kada se uzme njakanje oko toga.
 
Da ali taj 200grupa em ces ranije da ga skines i uhvatis neku solidnu cenu,a vecim grupama preko 550 dobijes na prinos ali izgubis na vlagi.barem ovde kod nas gde zemlja nije preporucena za kukuruz samo rane fao grupe idu ispod 400


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skidao sam sve zajedno posle kisa, sto znaci da nisam uhvatio manju vlagu vec 17,xx kao i na ostalim hibridima. Nemam vremena da se mlatim i da skidam posebno. Ukratko to je lepo iskustvo, doprinosa nekom razvoju, ali sa stanovista ekonomije i finansija nisam siguran da je rentabilno.
 
28so6eq.jpg
[/IMG]Malo da se pohvalim :osmeh:
28a1af6.jpg
[/IMG]
 
Komšo,pehar smo videli,a sad da čujemo šta si,kako i koliko imao prinosa i uz koju agrotehniku.Da probam i ja da proizvedem toliko,da ne damo sremcima i bačvanima da pređe ovaj pehar preko Save.
 
14o5bp4.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Bio je tu i rezultat i naseg kolege Zika Bavinste, on je glavni krivac i za moje rezultate, na njegov nagovor sejem vise KWS hibride od Pionira koji su unazad dug niz godina bili jedini na mojim parcelama ali od prosle godine i na ubuduce to se dosta promenilo
 
I moj drugar bio ubedjen svinjsko nije neko I da kiseli zemlju pa kad sam mu isipao 2 cisterne tu kukuruz bio za pola metra veci a I klipovi domacinski :osmeh:
Kolege koje su sejale Konfites, koji sklop biljaka se pokazao dobar ?? Ja iskreno ne bih smeo gusce od 20-21cm.
 
Ko misli da svinjski stajnjak nije nesto mnogo gresi ,u odnosu na govedji ima vise azota ,fosfora i kalijuma jedino ima manje CaO 0.08% prema 0.45% u govedjem.Zbog malog sadrzaja CaO preterana upotreba stvarno zakiseljava zemljiste.
Kolega Macvanin82 ,sa kojim si hibridom postigao rekord?
 
Moram reći da je i kod mene balasco rodio mašala. Prvi put prisilno primenjena twin tehnologija. Kiša je dala odličan rezultat. Da nije bilo kiše ala bi bilo tarupanja.
 
Sejao sam Kerbanis, Konfites, Kolumbaris i Balasco. Generalno svi su dobri po meni Kerbanis najbolji ali vlagu nikako da svuce. Konfites mi se najvise svideo dobro zrno i vlaga 15,2 nije bilo potrebe za susenjem. Da definisem sada zasto sam dobio tu zaslugu. Balasco je sejan na 6 klasi zemlje, komsije moje znaju da je to cista bela zemlja sa veoma niskim zadrzajem PH. Pod brazdu islo 220kg/ha Map 12:52, predsetveno isao 300kg/ha ureje, setva uradjena na 21cm, povaljano i na tu parcelu od 2,5ha izvuceno oko 30 cisterni od 4700L. Moram naglasiti da je bar za mene godina bila idealna i da sam medju prvima ako ne i prvi odradio ove godine setvu kukuruza mislim da je i to mnogo znacilo plus ono sto sam vec napisao kise bar kod mene u izobilju... tako da nema tu neke mundrolije vec samo maximum koji svake godine radim napokon je dao zeljeni rezultat
Zaboravih napisati i kroz kopacicu proslo 200kg/ha linzer Kana. Znam da ce sad neko napisati i da sam preterao sa azotom ali tako je kako je. Eto dokaz i da na losoj zemlji moze da se ostvari rezultat 12750kg/ha

- - - - - - - - - -


Parcela 2,8ha. Sa leve strane Pionir 412 sa desne KWS Kerbanis, od starta Kerbanis bezao i na kraju razlika u prinosu 1380kg u korist Kerbanisa
 
Napali ste na komšiju,a on mučenik,čim je siašao sa bagrema,odgovorio!Tako se piše,kratko i kompletno_Ovo treba da je uzor i ostalima, a ne kao neki što ćute ili još gore,ako kažu-hoće da te ubiju!
 
Nazad
Vrh