KWS hibridi

Ja sam ga sejao godinama i pokazao se kao dobar. Doduše ja sma ga sejao pre svega zbog silaže i imao je prinos mase isto kao i izvikani Mikado.
Sejao sam ga na 22 i imao sam 6500 u zrnu/ha. Ujednačeni su klipovi i njiva je dobra, dakle MORA veća gustina. Uostalom i njihova (KWS) preporuka je 75-65000 biljaka 65000>22cm.
Ima dosta lisne mase, pa pri vršidbi povećava vlagu zrnu. Zrno rano gubi vlagu u odnosu na stablo. Što se tiče zaoravanja posle berbe, ume da bude frka. Najbolja je varijanta da se ovrše, zrno u ambar, a da se zaore bez tarupanja... :ppozdrav:
 
Lakse se bere od Kermesa, nista losiji od Kermesa, a seme dosta jeftinije od Kermesa. :ppozdrav:
 
Mi smo prošle godine sejali Mikado i imali smo oko 70 meteri klipa po jutru, sejan na 24,5cm...

Ove godine smo uzeli Kermes, 10 džakova da probamo, platili smo po džaku 4500 sa pdv-om... i da sejaćemo ga na 22,5cm...
 
Jako si puno platio, kod nas za uplatu u januaru 3500 din.
Ove godine ce bit(ili vec ima) Kermesa tretiranog sa Gauchom.Uvezli su 12000 vreca.
 
E kad smo kod Kermessa,ja cu ga opet sejati to bez daljnjeg ali bojim se da uvecam povrsinu zbog crvenila...Jako se plasim zato sto sam kod njega imao najvise crvenila,ne mogu da kazem 1% ali bilo ga je onako...Citao sam nesto,i pre su se malo zalili na njega,kao da je sklon tome...E sad :sta: Kakva su vasa iskustva?!
 
Pokazao se kao odlican. Za berbu definitivno nije, al za zrno je fantazija. I sto veci sklop, mi ga sejemo na 18 cm, na losijim zemljistima na 20 cm.
 
:udri: na to ove godine obracam vecu paznju nego koji hibrid uzimam...
Post je spojen: [time]1296683832[/time]
_________________________________________________
planiram da probam 3381, jer od dosta ljudi i na forumu, a i ovako cujem pozitivne stvari, ali samo ako nadjem strano seme
 
LUCE - 2340 din / 25000 zrna
3381 - 2830 din / 25000 zrna
GREKALE - 2830 / 25000 zrna
KERMESS - 3580 / 25000 zrna
 
oldtimer je napisao(la):
:udri: na to ove godine obracam vecu paznju nego koji hibrid uzimam...
Post je spojen: [time]Wed Feb 2 15:57:12 2011[/time]
_________________________________________________
planiram da probam 3381, jer od dosta ljudi i na forumu, a i ovako cujem pozitivne stvari, ali samo ako nadjem strano seme

neces se pokajati samo da nasi ne rade seme :nono:
ja sam prosle godine prvi put sejao i veoma sam zadovoljan
na njivama gde su delovi lezali pod vodom prinos je bio oko 5 t po lancu
a na njivi gde nije bilo vode 7t po lancu
odlican je :D
 
VetMed je napisao(la):
Rabadzija je napisao(la):
VetMed je napisao(la):
Jel zna neko cenu Mikada za ovu godinu?
3040 din
Gde moze da se nabavi po toj ceni? Jel to maloprodaja ili veleprodaja?
Maloprodaja,moj drugar drzi poljoapoteku to je cena na policama pogresio sam cena je 3030 din/dzaku,verujem ako bi vise uzimao da bi ti mozda i dao malo popusta,dacu ti broj zovi ga pitaj dogovori pa nek ti posalje express postom ili ako imas nekog kamiondziju,snadji se Ja sam Tihomir,on se zove Viktor 063/513-556
 
Kod mene u selu u apoteci ima kermes doradni centar Karavukovo i ima kermes radjen u Italiji sta je bolje uzeti?Prosle godine sam imao doradni centar karavukovo i agro seme S Mitrovica bolji je bio iz Karavukova :sta:
 
Nazad
Vrh