KWS hibridi

pa na tebi je da odlučiš ja sam samo rekao svoje mišljenje šta če oni uraditi sa njim a jesi li ti nekada sejao seme koje ti je ostalo od prošle godine i kako je rodilo
 
ja sam ove godine sadio i moram priznati da je dosta traljavo nikao pa kako mogu biti siguran da seme nije bilo ostalo od prosle godine,a s druge strane trebace ti 2 kese tako da radi mirne savesti kupi na prolece
 
pidikanac je napisao(la):
pa na tebi je da odlučiš ja sam samo rekao svoje mišljenje šta če oni uraditi sa njim a jesi li ti nekada sejao seme koje ti je ostalo od prošle godine i kako je rodilo
ma ja sam ti poljoprivrednik početnik pa nemam iskustva još pa sve pitam a moram ti reći što sam sve ođe pročitao i naučio ne bi za dvije godine na poljoprivrednom fakultetu svaka vam čas forumaši
 
trebala bi drzava dati subvencije Poljoinfo umesto savetodavnim sluzbama koji pisaju uz vetar :haha: :haha: :haha:
 
Savato to je taj ...ucinio mi se vrlo zanimljiv, jedina zamerka na njega je sto ima vislju stabljiku. cca 230 cm
 
Vidi cime je tretirano seme,ako je slucajno Poncho ili Gaucho nikako ne uzimaj!!!Inace,ako je dobro uskladisteno,znaci na suvom,cistom gde nema glodara ili slicno a ima klijavost preko 94-95 uzmi slobodno neces pogresiti!Prosla godina je specificna sto se tice nicanja bilo je dosta hladno a energija zrna je takodje bitan faktor u celoj prici!Seme koje je tretirano Ponchom,Gauchom,Furadanom ubija klicu ako dugo stoji u kesi i klijavost drasticno pada...Pa ti vidi ja sam ti rekao sta znam :ppozdrav:
 
vitezbb je napisao(la):
Bio sam juče u hemoslaviji i kroz priču rekoše mi da im je ostalo semena kermesa od proletos i da je trenutno na sniženju od 40% cirka oko 2300,00 po džaku.Neka mi neko kaže da li se isplati uzeti, mislim da li može biti nekih nedostataka pošto je ovogodišnje seme prilikom setve na proleće,da se ne odrazi na nicanje i na prinos

ja sam jedne godine posejao seme staro godinu dana jer mi je ostalo i nije bilo nikakve razlike ni u nicanju ni u prinosu na tom delu gde je posejan
 
cene kws-a.
adfdpv.jpg
 
interesuje mi odakle vam cenovnik i gde mogu da nabavim u toj ceni semena?
 
Te cene su zvanicne cene KWS-a.
Grupe su iz Kish -ovog cenovnika, a cene:
1 grupa 2250
2 grupa 2750
3 grupa 2950
Kermes 3485

Cene vaze za uplate do kraja januara.


U sredu bio Alfred kod mene, dobio sam poklon od KWS-a.

2i04zvc.jpg
 
Moras ga rano sejati,kraj marta-prvi dani aprila...Jaka njiva,na 22,5-slobodno i moli Boga da ima dosta kise tokom godine...Kad bih ti rekao da je bolji od Kermessa da li bi poverovao?Ja sam ga imao i odusevljen sam,a duplo bolje se bere od Kermesa...Klip od 22-24 reda,srednje krupnoce do krupnog
 
Nazad
Vrh