Kverneland plugovi

30aq83c.jpg

jpim83.jpg

2d6qhr6.jpg

skoro sam kupio ovaj plug pa ko ima kverneland neka mi kaže jel vredi ovo nešto.Plug je 1995 godište sa prvim raonicima, nisam orao sa njim, ali na proleće hoću. poznavaoci recite mi vaša iskustva...
 
Videces da si kupio ne plug neko plugcinu. Daska je malo drugacija,drugi tip daske,nego kod mene i nema autoreset sistem,ali mozda tebi ni netreba.
 
Izgleda da je tip daske kao na mom plugu.Dobar plug.Koliko je placen?
 
plaćen je samo 700e a dimenzije neznam koje VD 93(od glave do glave je 93cm), a brazde su od 16 do 22cola
 
Evo moj Kverneland. Ima i predpluznjake samo sam ih skinuo. Inace je vario sistem tj. moze se stelovati sirina brazde od 30-50cm. Visina 70cm razmak izmedju tela 90cm

2re5fuq.jpg
 
@fara :D
Koji je tip? Kako si zadovoljan ,dali pakuje kukuruzište, itd... iskren odgovor jer sam u fazi potrage za plugom.
 
Abro ,bez predpluznjaka nezaorava kukuruzovinu nikako a sa predoluznjacima milina.
 
Zbog dužine , dali se ne guši u dooobroj masi biljnih ostataka?
Jesenas sam radio sa V&N1020 baš lepog razmaka između glava i visine i sa pretplužnjacima ali u na pojedinim parcelama je bilo previše kukuruzovine i za njega pa sam morao paliti a JAKO sam protiv toga. :udri:
 
abro je napisao(la):
Zbog dužine , dali se ne guši u dooobroj masi biljnih ostataka?
Jesenas sam radio sa V&N1020 baš lepog razmaka između glava i visine i sa pretplužnjacima ali u na pojedinim parcelama je bilo previše kukuruzovine i za njega pa sam morao paliti a JAKO sam protiv toga. :udri:
Ptijatelju, pa zašto prvo ne iztanjiraš biljne ostatke pa onda orati?
Tada nisu potrebni ni predplužnjaci i svaki plug će lepo zaorati, probali?
 
milan_spay je napisao(la):
Ptijatelju, pa zašto prvo ne iztanjiraš biljne ostatke pa onda orati?
Tada nisu potrebni ni predplužnjaci i svaki plug će lepo zaorati, probali?
Jok ne setih se toga a to sam već negde pročitao tu na forumu. Probaću ove godine.
 
Dok nisam istanjirao i moj je ponekad hteo da zagusi ali nista strasno .Posle tanjiranja i malog stelovanja predpluznjaka orao sam bez stajanja.
 
Trbala bi mi jedna informacija. Da li je 3000 evra mnogo za trobrazdni obrtac Kverneland?Upitanju je KVERNELAND VD 100 sa tockom,predpluznjacima u veoma dobrom stanju.
 
To su ti?? Ali im je i cena dobra....
2dthkx.jpg

Ja sam danas pazario neke francuske u italiji za 700 eura. ima slika na plug, osnovna tema...
 
Nazad
Vrh