Kverneland plugovi

Milane imas temu agrotehnika u ratarstvu -oranje pa vidi sta sam napisao o potrosnji .Napisi ti tvoje iskustvo bas me interezuje jel sam slusao da je Becejska zemlja laka za obradu.
 
Ponosni vlasnici kvetko plugova u potraznji sam pluga, obrtac 3brazde, da se nemucim oko tipova dali mi mozete preporuciti koji da trazim po oznaci na cega da obratim paznju kod kvederlansa. Sluzim se sa V&N 1020, 3b, odlican plug sve pakuje nista mu nesmeta pa uzeo bi nesto nalik njemu iz porodice kvetka ali obrtac obavezno. :bravo:
 
Ko ce ih sve znati po tim silnim oznakama.Po meni su dobri ako imaju visinu od 75-80 i razmak izmedju glava 100 cm,te posto verovatno nemas kamenja i panjeva u njivi sa sigurnosnim srafom ,kao obezbedjenje od lomova.Oblik daske mozes uzeti u zavisnosti od namene a to mozes procitati i negde na ovom forumu .Mislim da je za nas kk-8 ,ili kk-9.
 
Sta im znaci tj razlika izmedu kk-8 i kk-9? Sto se tice daske vise sam i onako za pune mislim da ja za tim nemam potrebe.
 
292ag5u.jpg
on je dobio originalne raonike
168im1s.jpg
 
Pitanje , od cega zavisi gde treba da postavim osovinu na plugu i gde da kacim topling?Sada stoji kako sam ga kupio_Osovina je napred a ima i produzetak za topling.
2md476a.jpg
 
Da da ,topling u plivajuci polozaj. Taj zeleni dodatak sto je stavljen gde kacis topling ti ne treba. Mislim ne smeta nicemu,ali ni ne koristi. Ako mozes da topling da ubacis bez toga bilo bi ti jednostavnije. Kruta veza ti je za transport. Ja sam kod mene probao i zato ti kazem sta je ispravno. Znaci topling u plivajuci,proslicovan,polozaj. Ako nesto nije jasno tu sam.
 
Ako bi osovinu pomerio u zadnji polozaj taj dodatak mi sigurno netreba ali ako osovina stoji u ovom polozaju a nema dodatka treba jako da isteram topling .Nije mi jasno zasto osovina moze u dva polozaja.
 
Na nekim kvernelandima moze i u 3 polozaja... rupe su rasporedjene u trokut.

To se mjenja polozaj ako traktor ima nize gume, ili ne moze dovoljno visoko dici plug pri okretanju, pa daske zapinju po zemlji. U tom slucaju mjenjas polozaj u ovaj prednji da se guzica pluga vislje digne od zemlje...
 
Verovvatno da bi s prilagodio razlicitim tipovima kopcanja. Po meni ne moras dirati osovinu,a ni dodatak za topling ako to odgovara tvom traktoru,ali mi se cini da bi bila cvrsca veza ako pomeris u zadnji polozaj i izbacis dodatak. Uglavnom mal eksperimentisanja ti nece skoditi.
 
Takodjer plivajuci polozaj koristis samo na cetverobraznom i vecem plugu, a kverneland preporuca da se na 2 i 3-braznim plugovima koristi fiksni polozaj za oranje, jer u protivnom neces imati jednoliku dubinu oranja...

Bar tako pise u uputama...
 
Ne bih znao, nikad s kvernelandom nisam orao. U katalogu pise da se na 2 i 3 braznim plugovima koristi fiksni polozaj, dok na vecim plugovima plivajuci...

Treba isprobavati razne kombinacije kako ustelati plug, ovisno od traktora, zemlje, i konfiguracije terena...
 
Stvarno puno zavisi od traktora! Isti plug sam kacio na dva razlicita traktora i potpuno drugo stelovanje je trebalo da bi plug lepo radio!
 
Nazad
Vrh