Kverneland plugovi

Odprilike da je Kverneland sa tim modelom hteo da ima plug malo jeftiniji i dosta laksi za srednje zemlje. Po meni i visina od 70 veliki problem....
 
Visina je 75-80 a razmak 95 variabilni zahvat od 30 do 40cm.Zemlja kod mene je najbolja pravi černozem 1 klasa jedino u jednom delu je malo teze neka smonica pomesana sa cernozemom ali to je manji deo atara
 
Ja sam samo pitao dali vredi to kupovati i nista vise kod mene u selu nema niko takav plug da ima ja bi video.
 
Djoka Fokos ima Kvernelanda ali ne znam koji model. Rasiren im je na 45cm po brazdi...
 
1 plug Kverneland LD 100-300, piramida za traktore do 300ks, greda ojacana 120*200*6.4mm, klirens 80cm,rastojanje od vrha do vrha raonika 100cm, radno transportni tockovi, kukuruzni pretluznjaci.
vn03zq.jpg

1f7ntu.jpg

2rw1ac8.jpg

2 plug Kverneland B 150, piramida za traktore do 150ks, greda 150*150*6.4mm, klirens 80cm, rastojanje od vrha do vrha raonika 100cm, radni tocak i kukuruzni pretpluznjaci.
2ia4ha0.jpg

15gcebp.jpg
 
Grehota za tako velik i mocan plug da bude samo 100-300. Sto ne uvozite 115-300 pa kad prodate nekome nikad nikome nece da se zali da se plug gusi u kukuruzovini. Verujem da razlika u ceni zbog tih 15 cm nije velika.

Znamo mi da si ti jos uvek mlad ali jedan prodavac nesme sebi da dozvoli da nezna tacne podatke o proizvodu koji prodaje, jer uvek moze da naidje jedan "cicimoric" pa kad mu kazes da je debljina grede 6.4 mm i on te ispravi osecaces se bezveze. Tako da imas domaci zadatak da procitas ponovo tu literaturu i da ispravis svoju gresku. ::namigivanje::

Inace svaka cast Titanu na prikazanim masinama u radu.
 
Ni ovaj od 100cm ne gusi, tako velike i ne drzimo na lageru i kupci traze sa 100cm razmaka bas zbog transporta da bude laksi za transport, razlika u ceni je minimalna tako da ni to nije neka stavka.

Pazi ako mi je kolega koji ih konfigurise i porucuje rekao da je 120*200*6.4mm sto da mu ne verujem ? Bas sam gledao sa nekim kupcima poredili gredu na B150 i ovom velikom i iste je debljine, tu su iz Dolova ljudi.
 
Pazi nemoj pogresno da me shvatis nisam hteo da pametujem ali sam ranije imao 100 cm a sad orem sa 115 cm i razlika je ogromna. Bas su mnogi prosle godine pisali ovde na forumu da imaju problema sa stotkama u kukuruzovini ( ili neko koga poznaju ). Naravno prosle godine je masa bila nenormalno velika a u normalnim godinama nece biti problema ni sa 100 cm. Tako veliki plugovi se u transportu nose samo kod nas. Transportni tocak je izmisljen da bi u transportu stitio i plug i traktor.

Naravno da je debljina grede ista i na 150 B i na LD seriji jer je opste poznata stvar da je na svim Kverneland plugovima debljina grede 6.7 mm :osmeh:.

- - - - - - - - - -

Pazi ako mi je kolega koji ih konfigurise i porucuje rekao da je 120*200*6.4mm sto da mu ne verujem ?

Izmeri pa ces videti.
 
Znam da ti ne pametujes i da si jos pre pricao o povecanom rastojanju, dva velika radno transportna tocka... Mada video sam da dosta ljudi ne zna ni pretpluznjake da podesi(ne samo po dubini) nego i po udaljenosti u odnosu na dasku...
Neki ne znaju ni da se na takvim plugovima topling skida u transportu kad se nosi na zadnjem tocku. Nazalost je malo takvih kao ti koji vole da pricaju ali znaju sta pricaju, dok ima i onih koji vole da pricaju, ALI ... :osmeh:
 
Moze li neko da mi objasni serije kod Kv'landa ako su im sve grede jednake, u cemu je zapravo razlika? Piramida? Koliko sam gledao svaku seriju mozes birati 2-3 rastojanja izmedju glava kao i visinu. Zanima me B serija kao najpovljnija u cemu je njena "mana" u odnosu na skuplje?
 
Nazad
Vrh